PGE Atom Trefl awansował do 1/4 Pucharu CEV

18 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Maja Tokarska i Anna Kaczmar mogły pokazać się w trzecim secie czwartkowego meczu. Udało się im utrzymać poziom gry, który sopocki zespół prezentował w dwóch wcześniejszych partiach. Maja Tokarska i Anna Kaczmar mogły pokazać się w trzecim secie czwartkowego meczu. Udało się im utrzymać poziom gry, który sopocki zespół prezentował w dwóch wcześniejszych partiach.

Przed rewanżowym meczem w fazie 1/8 Pucharu CEV siatkarki PGE Atomu Trefla mogły jedynie zastanawiać się jak szybko uda się im opuścić halę Gea Happel Amigos Zoersel. Potrzebowały na to nieco ponad godziny, gdyż ponownie wygrały 3:0 (25:15, 25:12, 25:18). Tym samym przypieczętowały awans do fazy 1/4, w której zmierzą się z Prosecco Doc-Imoco Conegliano. Pierwszy mecz odbędzie się we Włoszech pomiędzy 13 a 15 stycznia.

Gea Happel Amigos: Lauwers 1, Vandendriessche 1, Eykens 8, Adams 8, Daerden 3, Kerremans 2, Schuerwegen (libero) oraz Horn 4, Peeters, Vandenbussche, Martens (libero)

PGE ATOM TREFL: Bełcik 2, McClendon 9, Łukasik 8, Zaroślińska 21, Leys 10, Cooper 9, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar 2, Tokarska 4, Miros 1

Po pierwszym secie poprzedniego starcia pomiędzy PGE Atomem Treflem a Gea Happel Amigos w Ergo Arenie wiadomym było, że sopocianki muszą znaleźć się w kolejnej fazie Pucharu CEV. Rywalki dopiero uczą się wielkiej siatkówki. Do tego widać było, że mają wybrakowany skład jeżeli chodzi o środkowe czy libero.

Trener Lorenzo Micelli mógł więc bez przeszkód wprowadzać do gry kolejne warianty, testować je i nie obawiać się, że spotkanie skończy się sensacyjną porażką jego zespołu. Największym zagrożeniem dla sopocianek były ich błędy dające punkty rywalkom.

Podobne zmartwienia można było mieć przed rewanżem. Do tego dochodziła odpowiednia motywacja. Już w Ergo Arenie widać było, że poziom rywalek rozluźnia sopocianki. Na szczęście te obawy okazały się bezpodstawne i już po dwóch setach PGE Atom Trefl miał zapewniony awans. Wszystko dlatego, że mecze w Pucharze CEV punktowane są tak samo jak ligowe: za pierwszy mecz dostały 3 pkt, a za dwa wygrane sety w drugim punkt. Już wtedy rywalki nie miały szans ich przebić.

Zresztą świadczyła o tym sama gra. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia sopocianek 2:0. I choć w kolejnej akcji na blok nadziała się Deja McClendon, to później pod siatką dominowały już tylko Atomówki. Po kolejnym dobrym bloku schodziły na pierwszą przerwę techniczną z przewagą 5 pkt (3:8). McClendon była jednak jedną z jaśniejszych postaci pierwszej partii. Na wysokim poziomie zaprezentowała się po raz kolejny Katarzyna Zaroślińska i set skończył się wygraną sopocianek do 15.

Jeszcze łatwiej poszło po zmianie stron, choć po czterech zagrywkach był remis 2:2. I tak jak w partii wcześniej rywalki nagle zatrzymały się na sopockim bloku. Odjazd trzeciej drużyny Orlen Ligi był tak szybki, że Belgijki przed ostatnią piłką zdołały ugrać jedynie 12 pkt.

Przed trzecią partią Micelli zmienił rozgrywającą, a Izabelę Bełcik zastąpiła Anna Kaczmar oraz środkową - Maja Tokarska za Brittnee Cooper. To nieco zaburzyło dobrą grę. Mało tego rywalki potrafiły wyjść na prowadzenie. Po raz ostatni były na nim przy stanie 9:8, po fatalnym przyjęciu McClendon. Zabrała je wówczas rodaczkom dwoma skutecznymi akcjami Charlotte Leys i Atomówki powróciły do totalnej dominacji.

Warty odnotowania jest powrót do gry po niemal miesięcznej przerwie Anny Miros. Przypomnijmy, że atakująca miała problemy z mięśniami pleców.

WYNIKI REWANŻÓW FAZY 1/8 PUCHARU CEV
w nawiasie wynik pierwszego meczu
Gea Happel Amigos Zoersel - PGE ATOM TREFL Sopot 0:3 (0:3)
Olympiacos Pireus - Galatasaray Stambuł 0:3 (1:3)
CS Volei Alba Blaj - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (1:3)
Kralovo Pole Brno - Beziers VB 0:3 (0:3)
Naturhouse Ciudad de Logrono - Dauphines Charleroi 3:0 (3:1)
Nova KBM Branik Maribor - Prosecco Doc-Imoco Conegliano 3:2 (0:3)
Lokomotiv Baku - Crvena Zvezda Beograd 3:1 (3:0)
HPK Hameenlinna - Dinamo Krasnodar 0:3 (0:3)

• Brawo!

Bardzo cieszy wygrana i awans. Nadal jest jednak problem błędów własnych: przeciwniczki miały ich tylko 9, nasze dziewczyny aż 18. Trener musi nad tym ostro popracować.

• 11 2

• Trudno żeby było inaczej. Te biedne Belgijki to jakieś półamatorki.

Do tego raczej z tych niewyrośniętych.

Zobaczymy co nasze pokażą z Proseco, to już rywal z górnej półki.

• 11 2

• Ten puchar to jakaś bzdura, dobrze że chociaż teraz będą miały ciekawego rywala, w Imoco grają byłe Atomówki...

Neriman Ozsoy i Alisha Glass, do tego znane z OL Rachel Adams i Chorwatka Katic a zarządza tym Nicola Negro (poprzednio Tauron)

• 7 2

• Prosecco

Mecze z Prosecco zapowiadają się wyśmienicie. Zobaczy jak nasze dziewczyny wypadna na tle tego rywala. Coś czuję te wlośzki są do przejscia...