Arka wiceliderem na półmetku I ligi

15 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Paweł Abbott w Głogowie strzelił gola do szatni. Paweł Abbott w Głogowie strzelił gola do szatni.

Arka wygrała z Chrobrym w Głogowie 1:0 (1:0), mimo że w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę dostał Rafał Siemaszko. Dzięki golowi Pawła Abbotta gdynianie awansowali na 2. miejsce w I lidze na półmetku rozgrywek. Z przewodzącą tabeli Wisłą Płock żółto-niebiescy zmierzą się jeszcze w tym roku, u siebie 27 listopada. Przypomnijmy, że dwie najlepsze drużyny na koniec sezonu zdobędą awans do ekstraklasy. Na razie zadanie żółto-niebieskim ułatwił dotychczasowy wicelider. Mecz Zagłębia Sosnowiec w Bydgoszczy przełożony został na 5 grudnia.

12 Janicki - 16 Ilków-Gołąb, 93 Bogusławski, 20 Byrtek, 22 Samiec - 23 Kościelniak, 14 Malinowski, 25 Drewniak, 2 Szczepaniak - 11 Wojciechowski, 18 Górski
Sędziowie: Radkiewicz (Łódź) oraz Hankiewicz, Szpila
Widzów: Bez udziału publiczności
13 Jałocha - 32 Stolc, 33 Fialho, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 19 Bożok, 18 Yussuff - 28 Tomasiewicz - 9 Abbott
  • 59' 2 Szczepaniak Zmiany 17 Sędziak
  • 72' 14 Malinowski Zmiany 3 Michalec
  • 72' 23 Kościelniak Zmiany 6 Hodowany
  • 73' 9 Abbott Zmiany 11 Siemaszko
  • 75' 28 Tomasiewicz Zmiany 15 Mosiejko
  • 90+2 19 Bożok Zmiany 25 Wojowski
  • 45' Abbott
  • 29' Malinowski
  • 68' Drewniak
  • 25' Fialho
  • 34' Tomasiewicz
  • 90' Siemaszko
  • 90+2 Siemaszko

Trener Niciński jest zmuszony dokonać zmian w "11" Arki

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYMUSZONYCH ZMIANACH
Piłkarze Arki wygrali w dwóch ostatnich kolejkach po 3:2. Szczególnie zaimponowali w grze z Dolcanem, gdy odwrócili losy meczu, choć przegrywali 0:2

ANTONI ŁUKASIEWICZ: CHARAKTER TRZEBA POTWIERDZAĆ CO TYDZIEŃ

Tomasz Korynt, najlepszy snajper w historii występów Arki w ekstraklasie uważa, że bez względu na wyniki w trzech ostatnich tegorocznych meczach, zimą żółto-niebiescy powinni postarać się o wzmocnienia

KORYNT: PRZYDAŁOBY SIĘ JEDNO, DWA WARTOŚCIOWE WZMOCNIENIA
mecz odbywa się przy pustych trybunach, wojewoda dolnośląski zamknął stadion na wiosek policji
trener Niciński ofensywnie ustawił drużynę, w miejsce Nalepy wprowadzony został ofensywny pomocnik Tomasiewicz (ARKA), na ławce defensywny gracz z tej kategorii wiekowej - Mosiejko
zgodnie z przewidywaniami za pauzującego za kartki Sochę gra na prawej obronie Stolc (ARKA)
trzecia zmiana w porównaniu z ostatnim meczem w "11" to na skrzydle zamiast Renusza zagra Yussuff (ARKA)
kapitanem drużyny pozostaje Łukasiewicz (ARKA), gdyż Sobieraj po chorobie zajmuje miejsce na ławce rezerwowych
rezerwowi Arki: Miszczuk, Sobieraj, Renusz, Mosiejko, Wojowski, Lomski oraz strzelec zwycięskiego gola w ostatniej kolejce - Siemaszko
"11" gości były napastnik Arki - Górski (CHROBRY), dla Maćka jednak pobyt w Gdyni jesienią 2012 nie był zbyt udany, co prawda wygrał rywalizację o kontrakt z Trytko, ale w żadnym z 11 meczów nie strzelił gola
ławka rezerwowych gospodarzy: Szymański, Machaj, Hodowany, Michalec, Sędziak, Pisarczuk, Ziemniak
drużyny wyszły na prezentacje, obie w tradycyjnych strojach, Arka na żółto-niebiesko, Chrobry pomarańczowo-czarne stroje
trudne warunki do gry, pada deszcz
przed meczem minuta ciszy ku czci zabitych podczas zamachów w Paryżu
1'
od środka rozpoczęli gospodarze
2'
stara się atakować Arka, dużą liczbą podań buduje atak pozycyjny
3'
Warcholak (ARKA) powstrzymał pierwszy atak gospodarzy
5'
środkiem przedarł się Yussuff (ARKA), ale dośrodkowanie Marcusa (ARKA) nie dotarło do Abbotta (ARKA)
7'
prostopadłe podanie do Górskiego (CHROBRY), ale napastnik zwolnił akcję i nie wyszedł sam na sam z bramkarzem Arki
7'
zablokowany strzał Szcepaniaka
8'
tym razem piłka posłana nad obroną Arki przez Drewniaka, Górski (CHROBRY) wyszedł sam na sam, dobrze jego strzał obronił Jałocha (ARKA)
9'
po długim podaniu Marcjanika (ARKA) Tomasiewicz (ARKA) grał piłkę głową do Abbotta (ARKA), Paweł jednak wypchnięty z pola karnego, a po chwili stracił też piłkę
11'
na razie żadna z drużyn nie forsuje szybkiego tempa, na ogół akcje Arki są dłuższe, Chrobry szuka szybko podania w kierunku bramki
12'
kolejne prostopadłe podanie do Górskiego (CHROBRY), napastnikowi piłkę zabrał Stolc (ARKA)
13'
kolejny przerzut z własnej połowy Samca, tym razem zbyt mocna, od bramki rozpocznie Jałocha (ARKA)
14'
Yussuff (ARKA) przewrócił się tuż przed polem karnym, ale o faulu nie było mowy
15'
róg dla gospodarzy po interwencji Marcjanika (ARKA)
16'
jałocha wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Drewniaka (CHROBRY)
16'
szybka kontra Arki, Samiec (CHROBRY) wślizgiem wybił piłkę na róg spod nóg Yussuffa (ARKA)
17'
po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA) niecelnie główkował Fialho (ARKA)
19'
rykoszet po dośrodkowaniu Wojciechowskiego (CHROBRY), piłka odbiła się od Yussuffa (ARKA), będzie róg
20'
po dośrodkowaniu z rogu Drewniaka (CHROBRY) celnie główkował Bogusławski (CHROBRY), Jałocha (ARKA) dobrze złapał piłkę, która zmierzała pod poprzeczkę, w środek jego bramki
23'
fragment niedokładnej gry z obu stron
24'
indywidualna akcja Wojciechowskiego (CHROBRY) powstrzymana w "16" przez Marcjanika (ARKA)
25'
Żółtą kartką został ukarany Fialho (ARKA) po faulu na Górskim
26'
Marcjanik (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Drewniaka (CHROBRY)
29'
po błędzie Łukasiewicza (ARKA) w środku boiska na piłkę wślizgami ruszyli Fialho (ARKA) i Malinowski (CHROBRY), spóźniony gracz gospodarzy faulował
29'
Żółtą kartką został ukarany Malinowski (CHROBRY).
31'
róg dla Arki
31'
po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA) Tomasiewicz (ARKA) posłał piłkę w słupek!
34'
Żółtą kartką został ukarany Tomasiewicz (ARKA) po faulu na Malinowskim
35'
Byrtek (CHROBRY) wślizgiem wybił piłkę na pograniczu pola karnego spod nóg Abbotta (ARKA)
36'
zbyt lekkie podanie w polu karnym Abbotta (ARKA) do Marcusa (ARKA), wybił piłkę Samiec (CHROBRY)
37'
Tomasiewicz (ARKA) wywalczył róg
37'
bez zagrożenia dla Chrobrego po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA)
37'
Bożok (ARKA) faulem taktycznym przerwał kontrę Drewniaka (CHROBRY)
38'
Janicki (CHROBRY) złapał piłkę po strzale Yussuffa (ARKA)
41'
Abbott (ARKA) zagrał piętą do Tomasiewicza (ARKA), ale Grzegorzowi w oddaniu strzału z 16. metra przeszkodził wślizg Byrtka
43'
Jałocha (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Szczepaniaka (CHROBRY) z lewego skrzydła, gdyby nie dobra interwencja bramkarza, Górski dostałby piłkę w polu bramkowym
45'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Akcja rozpoczęła się od Marcusa, który zabrał piłkę Szczepaniakowi, Tomasiewicz zagrał na prawe skrzydło, a Stolc dośrodkował. Paweł zamykał akcję, strzelił do siatki z narożnika pola bramkowego, uderzając z pierwszej piłki
45'
Sędzia nie wznawia gry, piłkarzy kieruje do szatni
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Po szóstym golu w tym sezonie Pawła Abbotta (ARKA) Arka prowadzi z Chrobrym. Mimo że mecz był dość przeciętnym widowiskiem, to wynik 1:0 jest zasłużony. Gdynianie byli stroną, która częściej znajdowała się przy piłce, próbowała grać atakiem pozycyjnym. Goście liczyli głównie na długie przerzutu nad defensywą gości bądź szybkie akcje przez skrzydła. Jako że z obu stron było dużo niedokładności, zatem i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jałocha (ARKA) musiał wykazać się mocniej trzykrotnie. Natomiast Arka mogła otworzyć wynik wcześniej, ale Tomasiewicz (ARKA) posłał piłkę w słupek. Jeśli Arka podtrzyma passę z poprzedniego sezonu, gdy w meczach z Chrobrym, nie straciła żadnej bramki, wywiezie z Głogowa komplet punktów i awans na pozycję wicelidera I ligi.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w przerwie nie doszło do żadnej zmiany
47'
nieudane dośrodkowanie Tomasiewicza (ARKA), piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę
48'
strzał z dystansu po ziemi Yussuffa (ARKA), Janicki (CHROBRY) wypuścił piłkę, ale nie było nikogo na dobitkę
50'
pomocy medycznej potrzebuje Szczepaniak (CHROBRY), który ucierpiał w pojedynku z Łukasiewiczem (ARKA)
52'
Arka gra agresywnie, atakuje już na połowie rywali, Chrobry ma kłopoty z wyprowadzeniem piłki
54'
Fialho (ARKA) sfaulował Drewniaka (CHROBRY), sędzia upomina stopera Arki, musi Alan uważać, bo na już na koncie kartkę
55'
niecelny strzał Malinowskiego (CHROBRY)
55'
róg dla Chrobrego
56'
zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu Drewniaka (CHROBRY), będzie kolejny róg
57'
tym razem już bez zagrożenia dla Arki po rogu Drewniaka (CHROBRY)
57'
Stolc (ARKA) przerwał faulem akcję Kościelniaka (CHROBRY), wolny około 26 metrów od bramki Arki
58'
po wrzutce z wolnego Drewniaka (CHROBRY) do główki doszedł Byrtek (CHROBRY), ale uderzył zbyt słabo, by Jałocha (ARKA) miał problemy
59'
Bogusławski (CHROBRY) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Yussuffa (ARKA)
59'
CHROBRY przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Szczepaniak, w jego miejsce wchodzi Sędziak.
60'
bez zagrożenia dla Chrobrego po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
60'
niecelne uderzenie z dystansu Bożoka (ARKA)
61'
Warcholak (ARKA) wywalczył róg, Arka znów przycisnęła
61'
Janicki (CHROBRY) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA)
62'
wysoko nad poprzeczką strzał z dystansu Stolca (ARKA)
63'
Abbott (ARKA) minął bramkarza, ale strzelił zbyt lekko i Bogusławski (CHROBRY) zdążył wybić piłkę z pustej już bramki. Szansa zrodziła się od "prezentu". Paweł, mimo spalonego, mógł zaatakować, gdyż otrzymał piłkę od rywali
63'
Byrtek (CHROBRY) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
64'
coraz większa przewaga Arki
67'
nadal dobra gra Arki prresingiem, nawet jak Chrobry, jak teraz dochodzi do 30. metra, to musi wycofać piłkę
68'
niecelny strzał Marcusa (ARKA) sprzed pola karnego
68'
Żółtą kartką został ukarany Drewniak (CHROBRY) po faulu na Bożoku
68'
dla Drewniaka (CHROBRY) to 4 żółta kartka w tej rundzie, w kolejnym meczu nie będzie mógł zagrać
69'
Arka przygotowuje się do zmiany, z rozgrzewki przywoływany jest Siemaszko
70'
kontra Chrobrego 3 na 4, strzał Górskiego (CHROBRY) za słaby, piłka po ziemi ledwo doleciała do rąk Jałochy (ARKA)
71'
Abbott (ARKA) piętą przed polem karnym, Yussuff (ARKA) nie doszedł do tego podania
72'
CHROBRY przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Malinowski, w jego miejsce wchodzi Michalec.
72'
CHROBRY przeprowadza dwie zmiany równocześnie, wymienia bowiem młodzieżowca. Boisko opuszcza Kościelniak, w jego miejsce wchodzi Hodowany.
73'
ARKA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
75'
seria zmian, kolejna będzie też w Arce, tym razem młodzieżowców
75'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasiewicz, w jego miejsce wchodzi Mosiejko.
75'
po zmianach ofensywa Arki wygląda następująco: najbliżej bramki rywali ustawiony Siemaszko (ARKA), za jego plecami Bożok (ARKA), a Mosiejko (ARKA) z Łukasiewiczem (ARKA) odpowiedzialni na środku drugiej linii za destrukcję
77'
po podaniu Marcusa (ARKA) zablokowany w polu karnym gospodarzy Bożok (ARKA)
78'
Marcus (ARKA) stracił piłkę w polu karnym rywali, gdyż został "potrojony"
79'
kontra Chrobrego powstrzymana dobrym wybiciem Marcjanika (ARKA)
80'
Sędziak (CHROBRY) nie doszedł do niezłego podania, od bramki rozpocznie Jałocha (ARKA)
80'
Siemaszko (ARKA) sfaulował Ilkowa-Gołąba 10 metrów od narożnika własnego pola karnego
81'
Drewniak (CHROBRY) z wolnego zagrał bezpośrednio za bramkę
83'
Siemaszko (ARKA) założył "siatkę" Drewniakowi (CHROBRY) i bardzo dobrze uderzył, Janicki (CHROBRY) z najwyższym trudem sparował piłkę na róg
84'
Janicki (CHROBRY) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
85'
pod odbiorze Łukasiewicza (ARKA) mogła być kontra 2 na 2, ale Bożok (ARKA) zwolnił akcję, Arka przeszła do ataku pozycyjnego
86'
Janicki (CHROBRY) obronił strzał Marcusa (ARKA) z ostrego kąta
87'
Marcus (ARKA) sfaulował Sędziaka (CHROBRY), wolny dla gospodarzy z wysokości pola karnego
87'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z wolnego Drewniaka (CHROBRY)
88'
Yussuff (ARKA) dalekim wybiciem próbował rozpocząć kontrę, Janicki (CHROBRY) dobrze interweniował jednak zza własnym polem karnym
88'
szykowany jest do wejścia Wojowski
89'
Jałocha (ARKA) uratował Arkę od straty gola, nie doszło do bramki samobójczej, będzie róg dla gospodarzy
89'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Drewniaka (CHROBRY)
90'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA) po faulu na Michalcu
90'
od kilku minut Arka zepchnięta do obrony
90'
3 minuty doliczone
90+1
Arka zamknięta na własnej połowie
90+1
przy próbie piąstkowania Jałochy (ARKA), bramkarz Arki faulowany przez Górskiego (CHROBRY)
90+2
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
żółta i czerwona
90+2
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Siemaszko (ARKA), który faulował znów Michalca
90+3
w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Arka gra w "10"
90+3
Arka oddaliła grę od własnej bramki, wywalczyła róg
90+4
krótko rozegrany róg, Marcus (ARKA) do Yussuffa (ARKA)
90+4
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 1:0
Arka przez większą część drugiej połowy miała przewagę, ale nie potrafiła udokumentować jej drugim golem. Najlepszą okazję miał Siemaszko (ARKA). Jednak zamiast bohaterem o mały włos nie był antybohaterem, gdyż w ciągu kilkudziesięciu sekund uzbierał dwie żółte kartki i gdynianie musieli kończyć spotkanie w "10". Nie obyło się bez nerwów, bo Chrobry przycisnął, ale ostatecznie to Arka zasłużenie wraca z Głogowa z 3 punktami.

Wyniki 17 kolejki

• Chrobry Głogów - ARKA GDYNIA 0:1 (0:1)
  • Wisła Płock - GKS Katowice 2:0 (1:0)
  • Rozwój Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 0:1 (0:0)
  • Chojniczanka - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - MKS Kluczbork 1:1 (1:1)
  • Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
  • Bytovia - GKS Bełchatów 2:2 (1:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec (przełożony na 5.12)

Opinie (81) ponad 20 zablokowanych

• zolto-niebieski S. (6)

barwy klubu
    barwy miasta

• 125 32

• Co to ten s. ? (1)

Sierakowice, skowarcz czy inne pierdziszewo ?