Piłkarki Sztormu wreszcie zwycięskie

1 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Martynie Zańko w końcu udało się zapewnić Sztormowi komplet punktów w ekstraklasie. Martynie Zańko w końcu udało się zapewnić Sztormowi komplet punktów w ekstraklasie.

Piłkarki nożne AZS Sztormu AWFiS w końcu zeszły z boiska z trzema punktami. Na własnej murawie pokonały w sobotę AZS PWSZ Biała Podlaska 1:0, strzelając bramkę w 90. minucie. Jej autorką była Martyna Zańko, która wykorzystała prostopadłe podanie Beatrice von Dardel. Dzięki temu ich drużyna traci do sobotniego rywala, który jest przedostatni w tabeli, już tylko 4 punkty.

Bramka
Zańko 90

AZS SZTORM AWFIS: Kołacz - Ramotowska, Rucińska, A. Bużan - Sirant (83 Kulig), Cywińska (65 Stasiulewicz) - Zańko, K. Bużan. Słowińska (83 Olofsson), Kamińska (78 Kowalczyk) - Wierzbicka (65 von Dardel)

Przed sobotnim meczem piłkarki Sztormu wygrały po raz ostatni w ekstraklasie w połowie października na boisku... w AZS PWSZ. Wówczas pokonały rywala 2:1. Wcześniej udało się im jeszcze wygrać w Wałbrzychu. Na własnej murawie, od początku rozgrywek nie były w stanie zdobyć kompletu punktów.

Udało się to w sobotę, ale i w tym meczu długo wydawało się, że Sztorm stać maksymalnie na remis. Choć przeważał i miał kilka okazji do strzelenia bramek, to czekał na nią aż do 90 min.

- Nie mieliśmy nic do stracenia i postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Wtedy zagraliśmy dwójką w defensywie i posyłaliśmy piłkę w okolice pola karnego rywalek. Jedna z nich została "wypluta" tak szczęśliwie, że zapoczątkowała naszą bramkową akcję - mówi Robert Chałaszczyk, trener Sztormu.
Futbolówkę otrzymała wówczas Beatrice von Dardel, która zagrała prostopadle do Martyny Zańko. Ta już wcześniej stawała oko w oko z bramkarką rywalek, ale nie mogła jej pokonać. Tym razem zdecydowała się na strzał w długi róg, a piłka zatrzepotała w siatce. Tym samym sprawiła wielką radość sobie i reszcie drużyny.

Chwilę później Zańko mogła jeszcze podwyższyć na 2:0. Tym razem biegła sama od połowy do bramkarki rywalek, ale ta na tyle dobrze skróciła kąt, że zawodniczka Sztormu nie dała rady skierować piłki w odpowiednie miejsce.

Gdańszczanki powinny wygrać wyżej. Na samym początku meczu pierwszy pojedynek z bramkarką gości przegrała Zańko. Później Sztorm wywalczył rzut karny. Niestety próbę nerwów przegrała Kinga Bużan, której strzał został obroniony. Mało tego, piłkarka Sztormu doszła jeszcze do dobitki, ale i w tym wypadku nie skierowała piłki do pustej bramki tylko obok niej.

Równie klarowną sytuację zmarnowała w drugiej połowie von Dardel. Bramkarka przyjezdnych leżała na trawie, więc wystarczyło skierować piłkę do siatki. Niestety Szwedka trafiła akurat w rywalkę.

- Sytuacji było co niemiara, ale brakowało nam skuteczności. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy trzy punkty. W końcu się udało - kończy Chałaszczyk.

12 Sztorm Gdańsk 19 3 2 14 14:65 11
Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozegrają po 5 dodatkowych spotkań.

• Brawo !!

Myślę , że to początek '' piłkarskiej odbudowy ''!