Marcin Dajos
1 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Bartosz Gawryszewski (nr 10) pokazał ostatnio, jak ważna dla Lotosu Trefla jest skuteczna gra środkiem siatki. Bartosz Gawryszewski (nr 10) pokazał ostatnio, jak ważna dla Lotosu Trefla jest skuteczna gra środkiem siatki.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób jest zażenowanych naszą grą. Często słyszę jakieś dziwne komentarze, ale to dobrze. Jak człowiek ma hejterów to wie, że robi w życiu coś, co interesuje innych. Pamiętajmy, że to jest sport i nie zawsze można wszystko wygrywać - mówi Bartosz Gawryszewski, kapitan Lotosu Trefla. Siatkarze grają w tym sezonie niemal bez przerwy falami. A to sprawia, że już teraz musieli odłożyć na przyszły sezon marzenia o medalu.

Marcin Dajos: Choć w ostatnim meczu z Czarnymi Radom MVP przyznano przyjmującemu, to wydaje się, że własnie gra środkiem zrobiła różnicę. Razem z Dmytro Paszyckim zdobyliście aż 24 punkty, czyli sami niemal wygraliście jednego seta.

Bartosz Gawryszewski: Miło mi to słyszeć. Fajnie, że z Dimą mogliśmy pomóc drużynie grą ze środka. Na sukces, jakim było zwycięstwo z Czarnymi zapracowali jednak wszyscy w Lotosie Treflu. Za nami trudny mecz z przeciwnikiem, który jest w tym samym miejscu w tabeli co my. Cieszy to, że udało się wygrać, ponieważ wcześniej zaliczyliśmy nieudane spotkanie z zespołem z Lubina. Takie wygrane budują i pozwalają utrzymać dobrą atmosferę w drużynie.

LOTOS TREFL POKONAŁ CZARNYCH I AWANSOWAŁ NA 7. MIEJSCE - OCEŃ SIATKARZY ZA TO SPOTKANIE, PRZECZYTAJ RELACJĘ
Co się dzieje, że wasza forma wciąż się wznosi i opada?

Właśnie cały czas nad tym pracujemy. Trudno jednak powiedzieć, skąd to się bierze.

Ale mamy już marzec, więc forma powinna być ustabilizowana.

Nasza gra faluje i nie można się niczym usprawiedliwiać. Jest to bardzo trudny sezon dla nas i staramy się robić co możemy. Niestety w sporcie jest tak, że nawet jak się bardzo chce, to czasami nie wychodzi. Zdarza się, że nie wszystkie zębatki zachodzą na siebie, aby maszyna zwana drużyną w całości dobrze grała. Pracujemy nad tym, aby nasza postawa na boisku sprawiała radość nam i kibicom.

MIŁOSZ HEBDA WRESZCIE SIĘ ROZKRĘCA

A ta gra może rzeczywiście sprawiać radość, kiedy w poprzednich sezonach rywalizowało się w czołowej czwórce, a teraz gra się tylko o siódme miejsce?

Całe życie trenujemy po to, aby zdobywać punkty, które dają nam radość. Wiadomo, że oczekiwania związane z naszą grą były w tym sezonie inne, ale nie szukajmy tylko negatywów. Wiadomo, że nie będziemy się bić o topowe miejsca w lidze. Jest to jednak czas, aby ogrywać wchodzącą do rozgrywek młodzież i na tym się skupiamy.

To może falująca gra jest spowodowana tym, że nie gracie o czołowe miejsca?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób jest zażenowanych naszą grą. Często słyszę jakieś dziwne komentarze, ale to dobrze. Jak człowiek ma hejterów to wie, że robi w życiu coś, co interesuje innych. Pamiętajmy, że to jest sport i nie zawsze można wszystko wygrywać. A dokładnych przyczyny falującej gry niestety nie jesteśmy w stanie zlokalizować.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Jest to dla was trzeci sezon, w którym zalicza się Lotos Trefl do czołówki PlusLigi, ale wydaje się, że po raz pierwszy jest aż tylu silnych rywali.

Nie szukamy żadnych wymówek, ponieważ to my reprezentujemy klub naszymi twarzami i grą. Trzeba jednak podkreślić, że PlusLiga wyrównała się w tym sezonie. Nie ma znaczącej przepaści pomiędzy czołówką a resztą. Spokojna jest tylko pierwsza ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Reszta pokazuje, że z każdym może wygrać jak i przegrać. Tego przykładem jest chociażby nasz mecz z Espadonem Szczecin, niestety przegrany, w którym Bartłomiej Kluth pobił rekord ligi i zdobył w czterech setach 40 punktów. To pokazuje, że nie można się ani na chwilę rozkojarzyć, bo kosztuje to punkty do ligowej tabeli.

BARTOSZ GAWRYSZEWSKI MVP MECZU Z ONICO AZS POLITECHNIKĄ WARSZAWSKĄ

Z drugiej strony pokazaliście w ostatnim meczu, że chcecie walczyć. Nie odpuszczaliście rywalowi i dochodziło nawet do spięć pod siatką.

Nie zwieszamy głów i chcemy pokazywać naszym kibicom, że gramy dla nich. Dlatego nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu. Nie ma dziedziny życia, w której komuś wiecznie coś wychodzi. U nas też tak bywa.

Skoro walka o medale w tym sezonie odeszła w zapomnienie, zastanawia się pan nad swoją przyszłością w Lotosie Treflu?

Dla mnie przyszłość to kolejny mecz. Nie wybiegam myślami do tego, co będzie w nowych rozgrywkach. Na to jest jeszcze za wcześnie.

16 Dafi Społem Kielce 24 4 20 19:65 14
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2018-03-07

Wyniki 24 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (17:25, 21:25, 25:22, 25:17, 16:14)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)
  • Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:20, 18:25, 25:16, 25:22)
  • Aluron Virtu Warta Zawiercie - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)
  • Onico Warszawa - PGE Skra Bełchatów
  • Zaksa Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 1:3 (20:25, 19:25, 26:24, 23:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 1:3 (18:25, 20:25, 25:20, 21:25)
  • Dafi Społem Kielce - Espadon Szczecin 0:3 (20"25, 27:29, 22:25)

Opinie (1)

• bez emocji

" Marcin Dajos:
    Choć w ostatnim meczu z Czarnymi Radom MVP przyznano przyjmującemu, to wydaje się, że własnie gra środkiem zrobiła różnicę."
    W meczu ONICO AZS Politechnika Warszawska w decydującyn secie o zwycięstwie, przyjmujący zdobył atakiem tyle punktów co pozostali zawodnicy z drużyny.
    Dodatkowo w tym secie zdobył 2 punkty blokiem. Łącznie 9 punktów. Pozostali zawodnicy zdobyli 10 punktów.
    Przyjmując 28 zagrywek miał najwyższą dokładność oraz perfekcyjność w przyjęciu (54/36%)