Centrum Wzgórze rozbite w Bydgoszczy

Marta
2 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Natalia Małaszewska (na zdjęciu) była najlepiej punktującą zawodniczką gdynianek razem z Leah Kassing. Obie rzuciły jednak i tak mniej punktów, niż prowadząca do wygranej zespół z Bydgoszczy Julie McBride. Natalia Małaszewska (na zdjęciu) była najlepiej punktującą zawodniczką gdynianek razem z Leah Kassing. Obie rzuciły jednak i tak mniej punktów, niż prowadząca do wygranej zespół z Bydgoszczy Julie McBride.

Gdyńskie koszykarki doznały klęski w pierwszym ćwierćfinałowym meczy play-off. Podopieczne Wadima Czeczuro przegrały w Bydgoszczy z Artego aż 63:90 (19:31, 20:24, 17:17, 7:18). Trzy najskuteczniejsze koszykarki gospodyń zdobyły w sumie więcej punktów, niż cały zespół Centrum Wzgórza. W rywalizacji play-off do trzech zwycięstw drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00, również na terenie rywala.

ARTEGO: McBride 34 (7x3, 5 as.), Morris 17, (8 zb.), Szott-Hejmej 13, Mowlik 7, Jeziorna 6 - Gala 10 (8 zb.), Kuras 3, Szybała 0, Tomiałowicz 0, Ostrowska 0.

CENTRUM WZGÓRZE: Małaszewska 12, Kassing 12, Dixon 8, Misiuk 5, Ziętara 5 - Marciniak 8, Rhea 7, Bandyk 6, Drop 0.

Tylko na początku spotkania gdynianki mogły liczyć na sprawienie w Bydgoszczy niespodzianki. O ile w meczach ćwierćfinałowych Pucharu Polski obydwie ekipy niemal do ostatnich sekund spotkań walczyły o zwycięstwo, o tyle w ćwierćfinale play-off wiceliderki tabeli po sezonie zasadniczym na niewiele pozwoliły gdyniankom.

Mecz rozpoczął się od prowadzenie Centrum Wzgórze 2:0, po trafieniu Leah Kassing i 5:2 po rzucie Magdaleny Ziętary. Artego jednak dość szybko uporządkowało szyki i w 3. minucie już prowadziło 11:7. Z minuty na minutę natomiast do wysokiej formy strzeleckiej dochodziła Julie McBride, która w całym sobotnim spotkaniu zdobyła aż 34 punkty z czego siedmiokrotnie trafiała zza łuku, zaliczyła też 4 zbiórki i 5 asyst.

Jednak mimo wysiłków Amerykanki, zespół gości w pierwszej kwarcie jeszcze raz wyszedł na prowadzenie. W 6. minucie po punktach Natalii Małaszewskiej było 13:11 dla Centrum Wzgórze, które jednak przespało ostatnie minuty tej odsłony. Gdynianki przegrały tę część partii aż 6:20 i po 10 minutach Artego prowadziło już 31:19.

Bydgoszczanki były skuteczniejsze, przede wszystkim na dystansie, grały składniej i niemal z każdą akcją powiększały prowadzenie. W 14. minucie było już 46:27 dla zespołu trenera Tomasza Herkta. Gdyniankom udało się jednak później powstrzymać szybki wzrost przewagi rywalek i po 20 minutach meczu było 55:39 dla Artego.

W trzeciej kwarcie gdyniankom udało się nawet zniwelować straty do wymiaru jednocyfrowego (56:65 w 29. minucie), ale znów nie potrafiły utrzymać korzystnego wyniku w końcówce partii i tylko zremisowały trzecią część meczu. W ostatniej Artego po raz kolejny przyspieszyło i wydawało się, że jest w stanie w tym meczu przekroczyć barierę 100 punktów. Nic takiego jednak nie nastąpiło, głównie przez to, że w końcówce gospodynie nieco zwolniły tempo.

W niedzielę, w Bydgoszczy, czeka gdyński zespół mecz numer 2. Jeśli ekipa Centrum Wzgórze przez niespełna 24 godziny diametralnie nie zmieni sposobu swojej gry, to grozi jej to, że już 17 marca po trzecim meczu z Artego skończy się dla niej bieżący sezon ligowy. Przypomnijmy, że spotkań o miejsca 5-8 w tym roku nie rozgrywa się.

2 marca 2013, godz. 16:00