Fatalna postawa do przerwy

2 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu jeszcze nigdy w historii nie wygrały z lubliniankami. Nie udało im się to także w trzynastym meczu z SPR. Na inaugurację półfinałów gdynianki uległy na własnym parkiecie mistrzyniom Polski 25:30 (9:17). O niepowodzeniu podopiecznych Jerzego Cieplińskiego przesądziła fatalna pierwsza połowa. Drugi mecz odbędzie się również w hali przy ul. Górskiego. Początek gry o godzinie 17.30.

Sadowska, Mikszto - Sulżycka 4, Głowińska 6, Jędrzejczyk, Białek 3, Kulwińska 4, Kobzar, Szwed 1, Mateescu 1, Duran 2, Koniuszaniec 2, Lazar 2
Sędziowie: Góralczyk, Młyński (obaj Warszawa)
Widzów: 800
Jurkowska, Baranowska - Danielczuk 1, Kucińska, Majerek 5, Marzec 2, Mihdaliova 3, Puchacz 7, Repelewska 1, Skrzyniarz, Wilczek 4, Wojdat 1, Wojtas 6

Rozpoczęła się prezentacja. Będzie to 13 mecz w historii tych drużyn. Bilans gdynianek fatalny - 2 remisy, 10 porażek, ale do play-off to Vistal Łączpol awansował z wyższej pozycji niż 15-krotne mistrzynie Polski
gospodynie rozrzuciły mini piłki ręczne wśród kibiców zgromadzonych na trybunach, każda z pamiątek była opatrzona autografami wszystkich miejscowych zawodniczek
jako pierwsze na parkiet wybiegły lublinianki, wspiera ich około 15-osobowa grupa kibiców
na parkiecie już także gospodynie
1'
mecz rozpoczął SPR
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Marzec (SPR AZS-POL).
1'
faul w ataku Duran
2'
[0:2] Bramkę zdobywa Majerek (SPR AZS-POL), która niespodziewanie znalazła się na lewym skrzydle
2'
upomnienie dla Mateescu
3'
rzut karny wywalczyła Koniuszaniec
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
3'
[1:3] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR AZS-POL).
3'
strata gospodyń w ataku
4'
[1:4] Bramkę zdobywa Majerek (SPR AZS-POL) tym razem ze swojej nominalnej pozycji - prawego skrzydła
4'
zmiana w bramce Vistalu Łączpolu, między słupkami Mikszto za Sadowską
4'
rzut Koniuszaniec złapała Jurkowska
5'
Mikszto obroniła rzut Marzec
6'
obroniony rzut Duran
6'
szybka kontra lubelskiej drużyny, Sulżycka sfaulowała Marzec, będzie karny
6'
[1:5] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR AZS-POL) z karnego
7'
[2:5] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
7'
Mikszto broni rzut Wojtas
8'
karny dla Vistalu Łączpolu
8'
Niestety, Baranowska, która weszła do obrony karnego z ławki odbiła rzut Głowińskiej z siedmiu metrów
9'
[3:5] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
9'
[3:6] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR AZS-POL).
9'
[4:6] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
9'
Puchacz (SPR AZS-POL) ukarana dwuminutową karą.
10'
Mikszto obroniła rzut Majerek, ale potrzebuje pomocy masażysty, bo otrzymała uderzenie piłką w głowę
10'
obroniony rzut Kulwińskiej
12'
gdynianki nie wykorzystały gry w przewadze, a Puchacz od razu po wejściu na parkiet poprawiła wynik
wykluczenie
12'
jeszcze wykluczenie dla Mateescu
13'
[5:7] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
14'
[5:8] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR AZS-POL).
14'
koniec kary w Vistalu Łączpolu
wykluczenie
15'
Wojtas (SPR AZS-POL) ukarana dwuminutową karą.
15'
obroniony rzut Szwed
16'
[5:9] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR AZS-POL) w liczebnym osłabieniu, co wywołuje wielką radość wśród rezerwowych SPR
17'
[6:9] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
17'
[6:10] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR AZS-POL) znów w osłabieniu
17'
trener Ciepliński trzyma już zielony kartonik, którym w ręcznej trenerzy sygnalizują chęć wzięcia czasu
17'
SPR już w komplecie
18'
[6:11] Bramkę zdobywa Danielczuk (VISTAL ŁĄCZPOL).
19'
CZAS DLA VISTALU ŁĄCZPOLU
19'
niecelny rzut Lazar
20'
karny dla SPR po faulu na Majerek, która wbiegało na koło
20'
Mikszto obroniła karnego, którego wykonywała Repelewska!
20'
Marzec posłała piłkę do siatki, ale bramki nie ma, bo przekroczyła linię 6. metra
21'
[7:11] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
21'
niecelny rzut Duran
23'
[7:12] Bramkę zdobywa Majerek (SPR AZS-POL) po szybkiej kontrze
24'
[7:13] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR AZS-POL) po kolejnej kontrze
25'
[8:13] Bramkę zdobywa Lazar (VISTAL ŁĄCZPOL) po rzucie karnym
25'
zablokowany rzut Repelewskiej
26'
nieudany rzut Duran
27'
[8:14] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR AZS-POL), która ograła Szwed, a gdyńska rozgrywająca została jeszcze ukarana upomnieniem
27'
nieudany rzut Jędrzejczyk
27'
[8:15] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR AZS-POL) znów po kontrze
28'
zablokowany rzut Szwed
28'
[8:16] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR AZS-POL) po niemal identycznej akcji jak poprzednio, czyli kołowa dobiega do długiego podania od koleżanek z obrony i wykorzystuje pojedynek sam na sam z bramkarką
28'
[9:16] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL), która weszła do gry na kole
29'
na 74 sekundy przed przerwą czas dla SPR
29'
Mikszto obroniła rzut Wojtas, ale żadna z jej koleżanek nie przechwyciła piłki
30'
[9:17] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR AZS-POL).
30'
strata piłki przez gdynianki, SPR ma pół minuty, aby poprawić wynik
30'
seria nieudanych rzutów z obu stron na koniec, Jurkowska wygrała pojedynek sam na sam z Kulwińską
SPR zmusił gdynianki do gry, której najbardziej nie lubią, czyli musiały w ofensywie preferować atak pozycyjny. Natomiast lublinianki wielokrotnie zdobywały "łatwe" bramki po kontrach. Zaskoczeniem dla miejscowych bramkarek były również częste rzuty z tzw. biodra rywalek, w czym prym wiodła Izabela Puchacz
31'
drugą połowę rozpoczęły od środka gdynianki
31'
[10:17] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) z koła po podaniu Szwed
32'
Mikszto, a potem słupek zatrzymały piłkę po rzucie Repelewskiej
32'
Jurkowska obroniła rzut Szwed
32'
[10:18] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR AZS-POL).
32'
strata Vistalu Łączpolu, a po akcji Repelewskiej i faulu Białek będzie karny dla SPR
33'
[10:19] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR AZS-POL).
34'
[11:19] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
35'
[12:19] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL), był to pierwszy kontratak gdynianek tego dnia!
36'
[12:20] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR AZS-POL).
37'
upomnienie dla Kucińskiej, ale piłka dla SPR po nieudanym ataku gospodyń
38'
[13:20] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
38'
[13:21] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR AZS-POL).
wykluczenie
38'
Marzec (SPR AZS-POL) ukarana dwuminutową karą po faulu na Kobzar
38'
Jurkowska broni rzut Koniuszaniec, bramkarka SPR, podobnie jak w pierwszej połowie Mikszto, popisała się ofiarnością, gdyż piłkę obroniła... głową
39'
[13:22] w osłabienie bramkę dla SPR zdobyła Repelewska
40'
Jurkowska broni znów rzut Koniuszaniec
40'
[13:23] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SPR AZS-POL) znów w osłabieniu
40'
SPR w komplecie
41'
[14:23] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
41'
[15:23] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL).
42'
[15:24] Bramkę zdobywa Marzec (SPR AZS-POL).
43'
[16:24] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
44'
na trybunach słychać tylko kibiców SPR
44'
teraz ożywił się klub kibica Vistalu Łączpolu, ale rzut Duran obok bramki
45'
[16:25] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR AZS-POL).
45'
Jurkowska, niegdyś bramkarka Vistalu obroniła rzut Duran, niegdyś rozgrywającej SPR
46'
[16:26] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SPR AZS-POL).
46'
[16:27] strata Vistalu Łączpolu, po kontrze wynik poprawiła Wodat
46'
CZAS dla Vistalu Łączpolu
46'
[17:27] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
47'
Sadowska w bramce Vistalu Łączpolu
47'
Jurkowska obroniła rzut Lazar
48'
obrona w pole przed atakiem Mihdaliovej i będzie karny dla SPR
48'
[17:28] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR AZS-POL) z karnego
48'
[18:28] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
48'
Repelewska (SPR AZS-POL) ukarana dwuminutową karą.
48'
Sadowska obroniła rzut Wojtas
49'
[19:28] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
50'
zablokowany rzut Wojtas
50'
[20:28] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
50'
51'
[21:28] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
52'
kolejna dobra interwencja Sadowskiej
52'
[22:28] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po rzucie z biodra
52'
zmiana w bramce SPR, weszła do gry Baranowska
52'
nieudany rzut Wojdat
53'
[23:28] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
53'
CZAS dla SPR
53'
znów broni Sadowska, tym razem rzut Repelewskiej
53'
niestety w odpowiedzi również nieudany rzut Szwed
54'
Pucharz rzuciła po koźle nad poprzeczką
54'
Mateescu zdobyła bramkę, ale nie została ona uznana, bo wcześniej był faul ofensywny
55'
pomocy masażysty potrzebowała Wilczek
55'
znów masażysta na parkiecie tym razem po twardym starciu Majerek z Mateescu
wykluczenie
55'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą po faulu na Wilczek
56'
piłka dla gdynianek, ale kolejna przerwa w grze, bo na parkiecie leży Puchacz
56'
Repelewska ostro potraktowało Kulwińską, ale kary nie ma
57'
Sadowska broni rzut Wojdat
57'
[24:28] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) w osłabieniu
57'
Vistal gra w komplecie
57'
Sadowska obroniła rzut Puchacz
wykluczenie
57'
Mihdaliova (SPR AZS-POL) ukarana dwuminutową karą.
wykluczenie
58'
58'
Baranowska obroniła rzut Sulżyckiej
59'
[24:29] Majerek zdobyła bramkę w podwójnym osłabieniu!
59'
Baranowska ponownie broni rzut Sulżyckiej
60'
rozpoczęła się ostatnia minuta
60'
[25:29] Bramkę zdobywa Lazar (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
[25:30] Bramkę zdobywa Majerek (SPR AZS-POL).
60'

SPR AZS Lublin 1

W drugiej parze półfinałowej w pierwszym spotkaniu KGHM Metraco Zagłębie Lubin wygrało z KU AZS Politechnika Koszalińska 27:25 (15:9)

Opinie (26) 2 zablokowane

• Tak...

Po raz kolejny doktor C. okazuje się świetnym strategiem - ale tylko w teorii. Osłabiony SPR pokazał jak się wygrywa na wyjeździe.

• 22 4

• SŁABO

Brak koncentracji głównym winowajcą porażki.

• 7 4

• Dr nie sprostał !

Co On daje tej drużynie ?Kto to toleruje ? Kto ma w tym interes ?
    Im szybciej tym lepiej-jazda z Tym gościem !Szkoda KASY sponsorów.

• 14 5

• Kibice Vistal Łączpolu!!! (1)

Jerzy Ciepliński gwarantem WASZEJ porażki!!!
    Zapomnijcie nie tylko o złocie,ale też i srebrze, bo "emerytki" z Lublina pokazały dziś co tzn mądry i skuteczny handball!

• 18 4

• jakie emerytki historia Montex potem Spr!!!

• 2 2

• Stary niedźwiedź mocno śpi ...

To jest sentencja tego co się działo w pierwszej połowie a właściwie do 40-ej minuty . Nie zgadzałem się z teorią o pozytywnym wpływie przerwy po wyeliminowaniu Ruchu z rozgrywek w dwóch meczach dla zawodniczek VŁ i rzekomym przemęczeniu zawodniczek SPR-u po trzy meczowym maratonie z Piotrkowią . Nasze zawodniczki przespały mecz do 40-ej minuty grając wyjątkowo nieskutecznie we wszystkich formacjach . W 20 minut nie da się zniwelować 10-cio bramkowej różnicy z tak doświadczonymi zawodniczkami jakimi dysponuje SPR . Mecz rozpoczyna się od pierwszego gwizdka sędziego i trwa do 60-tej minuty i jak się chce coś ugrać to trzeba o tym pamiętać a nie traktować pierwszej połowy jak rozgrzewki przed meczem !!!

• 11 1

• Ciepły powinien mocno op.... te gwiazdeczki

to może zaczną grać. Jedyny pozytyw to Mikszto.

• 8 9

• Do handballfuna .

Cieszy się ten kto będzie miał trzy zwycięstwa . A do tego jeszcze SPR-owi brakuje dwóch . Z całym szacunkiem dla drużyny SPR-u ale dziewczyny VŁ nie powiedziały ostatniego słowa , co prawda same na własne życzenie postawiły się pod ścianą !

• 3 12

• Wyszły z zaplątanymi nogami. Pierwsze pięć minut i było wiadomo, że będzie bardzo ciężko. Gra środkiem z uporem maniaka gdzie stoją wierze nic nie dawała, a każda próba dogrania do koła kończyła się stratą. Szkoda, bo skrzydła w pierwszej połówce grały przyzwoicie. Ciężko coś powiedzieć o drugiej połowie bo SPR wiedział, że jutro jest drugi mecz i odpuścił. Zatrważająca była skuteczność. Przy tylu przerzuconych próbach nie można myśleć o zwycięstwie.
    Jestem rozgoryczony, wszystko można było ustawić pod siebie. Nietypowa godzina, dużo czasu na przygotowanie, wszystko przemawiało za Łączpolem. Niestety trzeba wyjść na boisko umotywowanym z wiarą w zwycięstwo, a tego dziś zabrakło.

• 11 2

• wstyd,wstyd, wstyd! (2)

tak przegrać. no ale jak mozna wygrać jeżeli na parkiecie jest kompletna degrengolada? nie ma ataku pozycyjnego, jest radosna przypadkowa twóczość i chaos! jedynie Głowińska cos próbuje robić z głową. nie mażadnego zagrożenia rzutem z 2 linii. porównanie na newralgicznych pozycjach rzutowych na połówkach. Szwed/ Duran/Matescu - razem 4 bramki. Puchacz/Wojtas/Mihdaliova -razem 16 bramek! nie mamy praktycznie 2 linii, rzuty anemiczne, zero dynamiki, zero siły!ten zespół gra zupełnie bez głowy i niestety to co wystarcza na Jelenią Górę czy Tczew, na Lublin czy Lubin to o wiele za mało! jeżeli nie zmienią sposobu gry, a nie wierzę, że nastapi jakaś przemiana w ciągu najbliższych dni, to obawiam się , że można zapomnieć nawet o brązie!