Futsaliści AZS UG zdobyli 3 gole w 60 sekund

Rafał Sumowski
6 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Dominik Depta (na zdjęciu z piłką podczas derbowego meczu z Politechniką) zdobył przeciwko Malwee Łódź 4 gole. Dominik Depta (na zdjęciu z piłką podczas derbowego meczu z Politechniką) zdobył przeciwko Malwee Łódź 4 gole.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego rozgromili we własnej hali Malwee Łódź 11:1 (5:0). Kibice obecni na starciu lidera z outsiderem I ligi byli świadkami niecodziennej sytuacji. Jeszcze przed przerwą gospodarze zaliczyli serię trzech bramek w ciągu niespełna minuty! Słabiej spisali się gracze Politechniki Gdańskiej, która przegrała na wyjeździe z Futsalem Oborniki 0:4 (0:1).

AZS Uniwersytet Gdański - Malwee Łódź 11:1 (5:0)
Bramki dla AZS UG: Depta 16, 29, 30, 36, Pawicki 16, 16, Cyman 3, 37. Kreft 18, 27, Poźniak 36

AZS UG: Rafalski, Pytka - Pawicki, Depta, Madani, Cyman, Kreft, Musik, Osłowski, Poźniak, Urtnowski, Wesserling

Biorąc pod uwagę wyniki jakie notują w tym roku zespoły AZS UG i Malwee, w sobotę można było spodziewać się wysokiej wygranej gdańszczan. To co gospodarze zgotowali jednak łodzianom w hali AWFiS z pewnością jednak przebiło ich najgorsze obawy.

Podopieczni grającego trenera Wojciecha Pawickiego objęli prowadzenie już na samym początku meczu po golu Mateusza Cymana. Później gdańszczanie marnowali jednak znakomite okazje i podwyższyli prowadzenie dopiero w 16. minucie.

Gdy się jednak odblokowali, to na dobre. AZS UG w ciągu niespełna minuty zdobyło 3 gole. Do siatki piłkę skierował najpierw Pawicki, następnie Dominik Depta i znów Pawicki. Mało tego, 90 sekund po tej nokautującej serii, trafienie na 5:0 dorzucił Mikołaj Kreft.

Po przerwie gospodarze rozłożyli już swoje zdobycz na całą połowę. Gdyby tylko popisali się większą skutecznością, mogliby dołożyć znacznie więcej niż kolejne 6 trafień. Malwee udało się jednak zdobyć honorowego gola. W 29. minucie przy stanie 7:0 piłkę do bramki gdańszczan zdołał skierować Krystian Pomykała.

Futsal Oborniki - Politechnika Gdańska 4:0 (1:0)
POLITECHNIKA: Bucholc - Grodzicki, Kolus, Mikucziński, Orzoł, Nowicki, Bławat, Martynowski, Kopecki, Brzostek, Szmydki, Pazdrąg

Gorsze nastroje w sobotni wieczór mieli gracze Politechniki Gdańskiej. Dwa tygodnie temu podopieczni Michała Janiaka przegrali 1:5 w derbach Gdańska, a teraz przyjęli 4 gole od Futsalu Oborniki. Budowana na nowo drużyna nie zdołała odpowiedzieć żadnym trafieniem.

Pierwsza połowa nie wskazywała na takie zakończenie meczu. Gospodarze grali bardzo ostro, ale w gdańskiej bramce dobrze spisywał się Mateusz Bucholc. Pierwszego gola oborniczanie zdobyli dopiero w 17. minucie. Po finezyjnej akcji "rozklepali" obronę Politechniki, a piłkę w siatce umieścił Mikołaj Wicgerber.

Po zmianie stron załadował gdańszczanom jeszcze 2 trafienia kompletując hat-tricka. Ostatecznie gospodarze zdobyli 4 gole, choć w bramce dwoił i troił się Bucholc ratując Politechnikę przed wyższym wymiarem kary. Niestety, na żadne z trafień rywali gdańszczanie nie byli w stanie odpowiedzieć, choć mieli ku temu pojedyncze okazje.