AZS UG rozbił po przerwie Solne Miasto

16 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Futsaliści AZS UG wykazali się w drugiej połowie w ofensywie i strzelili 5 bramek. Futsaliści AZS UG wykazali się w drugiej połowie w ofensywie i strzelili 5 bramek.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego zagrali na własnym boisku świetną drugą połowę z Solnym Miastem Wieliczka i rozbili rywala w 13. kolejce ekstraklasy 7:1 (2:1). Po dwie bramki zdobyli Maciej Osłowski i Patryk Laskowski.

Bramki: Kriezel 4, Osłowski 14, 23, Horbacz 27, Laskowski 35, 39, Lekki (sam.) 36 - Myszor 7

AZS UG: Burglin, Rafalski - Depta, Pawicki, Osiński, Horbacz - Cyman, Musik, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Osłowski, Urtnowski, Kreft

Zawodnicy z Gdańska gościli w poniedziałek trzecią drużynę od końca tabeli ekstraklasy. Jeśli jednak futsaliści Solnego Miasta triumfowaliby nad morzem, to traciliby do AZS UG tylko 2 pkt. I po pierwszej połowie mogli mieć na to nadzieję.

Choć już w 4. min. Tomasz Kriezel zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka znalazła się w siatce bramki przyjezdnych, to ci szybko byli w stanie odpowiedzieć. Już 3 min. później mieliśmy remis 1:1.

Piłka raz była na jednej, raz na drugiej połowie i trudno było stwierdzić, która drużyna ma przewagę. Wtedy futbolówkę za polem karnym otrzymał Maciej Osłowski. Oddał strzał po ziemi, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki (2:1). Przed zmianą stron gdańszczanie nie potrafili jeszcze bardziej udokumentować swojej przewagi. Mało tego, w 20. min. goście wywalczyli przedłużony rzut karny. Świetną interwencją popisał bramkarz AZS UG Jacek Burglin.

Druga połowa przyniosła popis ofensywnej gry gospodarzy, choć najpierw przed remisem ponownie uratował ich golkiper. Burglin wybronił w sytuacji sam na sam z rywalem. W 23. min. kolejny strzał z dystansu oddał Osłowski i ponownie idealnie trafił (3:1). Następnie do pustej bramki uderzył Michał Horbacz, a w końcówce rywali dobił Patryk Laskowski, którego dwa gole przedzieliło samobójcze trafienie gości.

• Super mecz!

Wynik mega , szczególnie po przerwie rozpędził się AZS UG! Będzie walka o 6-stke.

• 8 0

• nokaut (1)

To był nokaut w drugiej połowie! Frekwencja na trybunach dopisała:)brawo AZS UG!

• 2 0

Dobrze Uniwersytet Gdański się promuje to dobra kampania nie samą nauka człowiek żyje:) UG styl życia miejmy nadzieje studenci będą grac w futsal, a nie grac w gry:)

• 3 0

• wow, wow, wow :)
    Super :) co za wynik , deklasacja :)

• 4 0

• Super wynik..gratulacje..

Komentatorzy wspomnieli dawną Mekkę futsalu na wybrzeżu, turnieje w Nowym Porcie..ech, łza się w oku kręci..