Wygrana futsalistów AZS UG, remis PG

mik
9 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 19:14 (9 października 2016)
Podobnie jak przed tygodniem futsaliści Politechniki musieli podzielić się punktami z rywalem. Podobnie jak przed tygodniem futsaliści Politechniki musieli podzielić się punktami z rywalem.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego pokonali w meczu 3. kolejki ekstraklasy FC Toruń 2:1 (0:0). To drugie zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Pawickiego na swoim terenie. Grający szczebel rozgrywkowy niżej zawodnicy Politechniki Gdańskiej zremisowali na wyjeździe z Unisław Team 5:5 (3:1), ratując jeden punkt w ostatniej akcji meczu. Bramkę na 4 sekundy przed końcem zdobył Eliasz Iwosa.

AZS UG Gdańsk - FC Toruń 2:1 (0:0)
Kriezel 29, Laskowski 32 - Del Pino 37

AZS UG: Burglin - Osiński, Cyman, Musik, Olszewski, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Dept, Osłowski, Urtnowski, Kreft

W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn rzadko dochodzili do dogodnych sytuacji bramkowych, a strzały oddawali głównie z dystansu. Bardzo aktywny był Tomasz Kriezel, po którego strzale w 15. minucie piłka trafiła w słupek. Reprezentant Polski nie tylko siał postrach pod bramką przeciwnika, ale również skutecznie "kasował" akcję torunian.

Przyjezdni najlepszą okazję mieli na półtorej minuty przed przerwą. Przedłużony rzut karny wykonywany przez Karola Czyszka obronił jednak Jacek Burglin, który chwilę później zastopował także dwie próby Ivana Lopeza Del Pino.

AKADEMICY PRZEGRALI 3:5 Z SOLNYM MIASTEM WIELICZKA

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził nie kto inny jak Kriezel, który przechwycił piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gości. Chwilę później w polu karnym idealnie odnalazł się Patryk Laskowski i atomowym strzałem podwyższył rezultat na 2:0.

To nie był jednak koniec emocji, ponieważ nadzieję w serca torunian wlał Del Pino. W końcówce przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę. Gra bez bramkarza nie zdała jednak egzaminu i trzy punkty zostały w Gdańsku.

12. Euromaster Chrobry Głogów 3 0 0 3 0 4:21

Unisław Team - Politechnika Gdańsk 5:5 (1:3)
Bramki dla Politechniki:
Iwosa 2, Martynowski, Orzoł, samobójcza

POLITECHNIKA: Bucholc - Bławat, T.Kopecki, Reszka, Martynowski, Mikucziński, Kolus, Fernandez, Iwosa, Domżalski, Orzoł, Grodzicki

Podobnie jak w poprzednim sezonie obie ekipy stworzyły niezwykle emocjonujące i obfitujące w gole widowisko. W marcu tego roku gdańszczanie po niecodziennym spotkaniu przegrali w Unisławiu 6:7, ale po pierwszej połowie sobotniego boju wszystko wskazywało na to, że podopieczni Michała Janiaka wezmą na rywalach srogi rewanż.

ROLLERCOASTER POLITECHNIKI W UNISŁAWIU

Wynik meczu otworzyli co prawda gospodarze, ale przyjezdni opowiedzieli na to trzema szybkimi trafieniami. Ich prowadzenie mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale rzutu karnego po faulu na Sergio Navarro Fernandezie nie wykorzystał Paweł Kolus.

Miejscowi gola kontaktowego zdobyli 8 minut po przerwie, ale w 35. min gdańszczanie znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw z boiska wyleciał gracz gospodarzy Krystian Belzyt, a po chwili jeden z jego kolegów skierował piłkę do własnej bramki. To nie był jednak koniec, a dopiero początek emocji.

POLITECHNIKA WZMOCNIŁA SIĘ HISZPANEM

Futsaliści z Unisławia postawili wszystko na jedną kartę i... na pół minuty przed końcem prowadzili 5:4. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec zespołu z Trójmiasta, który zdecydował się na wycofanie bramkarza. Rozrysowany schemat rozegrania akcji przyniosł zamierzony efekt, a miejscowego golkipera pokonał Eliasz.

- Mimo bramki wyrównującej zdobytej na 4 sekund przed końcem spotkani jesteśmy bardzo rozczarowani. Mecz był pod naszą kontrolą i nie powinniśmy pozwolić sobie na roztrwonienie przewagi bramkowej. Nie wygraliśmy na własne życzenie. Jednak trzeba przyznać, że w porównaniu z poprzednim meczem w Unisławiu zrobiliśmy spory postęp w grze - ocenia trener Janiak.

• Orzoł? (2)

Orzoł? To ten co jeszcze gra w Potoku Pszczółki? Można występować na hali oraz na trawie jednocześnie?