Futsaliści AZS UG przegrali w Katowicach

6 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Michał Horbacz (na zdjęciu) i jego koledzy nie zdołali zdobyć w Katowicach ani jednej bramki. To dla nich pierwszy taki przypadek w tym sezonie ekstraklasy. Michał Horbacz (na zdjęciu) i jego koledzy nie zdołali zdobyć w Katowicach ani jednej bramki. To dla nich pierwszy taki przypadek w tym sezonie ekstraklasy.

Futsaliści AZS UG Gdańsk przegrali na wyjeździe z AZS UŚ Katowice 0:3 (0:1). Podopieczni Wojciecha Pawickiego w akademickich derbach razili nieskutecznością i pierwszy raz w tym sezonie skończyli mecz ekstraklasy bez gola. Bramka strzeżona przez Rafała Krzyśkę byłą dla nich jak zaczarowana. Porażka oddala ich od czołowej szóstki, która będzie rywalizowała o tytuł mistrzowski.

Bramki: Salisz 9, Musiał 27, Wojtas 39

AZ UŚ: Krzyśka - Dura, Wojtas, Kmiecik, Cygnarowski, Jasiński, Salisz, Musiał, Minkus, Haase, Pękala, Dudzik

AZS UG: Burglin - Pawicki, Poźniak, Osłowski, Cyman, Musik, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Depta, Kreft

Do poniedziałkowego meczu obie akademickie ekipy przystąpiły z identycznym dorobkiem punktowym w tabeli ekstraklasy. Pojedynek ten zapowiadano zatem jako okazję, aby zbliżyć się do grupy mistrzowskiej, czyli czołowej szóstki, w którą celują jedni i drudzy.

Bardzo szybko przed okazją na objęcie prowadzenia stanęli gospodarze. Indywidualną akcją popisał się Kamil Kmiecik, ale jego strzał odbił Jacek Burglin. Dobitka była niecelna, ale brakowało niewiele. Gdańszczanie kilka razy sprawdzili bramkarza katowiczan Rafała Krzyśkę, ale brakowało im skuteczności.

To omal nie zemściło się w 5. minucie, gdy strzał z ostrego kąta po udanej zespołowej akcji oddał Michał Cygnarowski. Obrońcom udało się jednak wybić piłkę praktycznie z linii bramkowej. Chwilę później po raz kolejny znakomicie interweniował Burglin.

Golkiper gdańszczan skapitulował dopiero przy uderzeniu Krzysztofa Salisza. Był bez szans, bo rywal potężnie uderzył pod poprzeczkę po idealnym zagraniu Kamila Musiała. Podopieczni Wojciecha Pawickiego chcieli błyskawicznie wziąć rewanż, ale próba lobu na Krzyśce nie udałą się Patrykowi Laskowskiemu.

Do przerwy oba zespoły nie grzeszyły skutecznością i pierwsze minuty nie zapowiadały zmiany po przerwie. Wtedy gospodarze zdobyli bramkę "z niczego" na 2:0. Długą piłkę z bramki zagrał Krzyśka, a wychodzący do niej Musiał z ostrego kąta zmieścił piłkę przy słupku obok Burglina.

Bramka gospodarzy była dla AZS UG jak zaczarowana. Gra z lotnym bramkarzem nie przyniosła im pożytku, a dodatkowo katowiczanie zdobyli trzeciego gola trafiając do pustej bramki. Dzięki zwycięstwu wyprzedzili gdańszczan w tabeli i zbliżyli się do czołowej szóstki.

Dla AZS UG to pierwszy w tym sezonie mecz bez zdobytego gola. W następnej kolejce akademików czeka kolejny ważny pojedynek. W hali AWFiS zmierzą się z Clearex Chorzów. Wcześniej podejmą jednak tego rywala w środę o godz. 20, gdy zagrają z nim w ćwierćfinale Pucharu Polski.

• Słaby mecz... (1)

To był jeden z gorszych meczów AZS UG w tym sezonie... Szkoda bo dobry sezon, ale po tym meczu raczej z ekranem trzeba zapomnieć o pierwszej 6

• 2 0

• Nierówno

Oj nierówno AZS UG gra w tym sezonie. Mecze rewelacyjne przeplatane ze słabymi. Szkoda bo gdyby nie głupio stracone punkty w Wieliczce czy choć remis teraz w Katowicach i byłaby szansa na pierwszą szóstke. A tak...

• 2 0

• Walczyć AZS UG! (1)

Czekamy na waleczny AZS UG w najbliższych meczach z Cleareksem Chorzów! Stać Was na więcej!