Futsaliści AZS UG znów ulegli Cleareksowi

14 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Maciej Osłowski zdobył honorową bramkę dla AZS UG w meczu z Cleareksem. Maciej Osłowski zdobył honorową bramkę dla AZS UG w meczu z Cleareksem.

Futsaliści AZS UG Gdańsk przegrali we własnej hali z Cleareksem Chorzów 1:5 (0:2) w meczu ekstraklasy. Dla zespołu z Górnego Śląska to trzecia wygrana z akademikami w tym sezonie i druga w Gdańsku w ciągu sześciu dni. W środę triumfowali bowiem w ćwierćfinale Pucharu Polski. To jednak ligowa porażka jest bardziej dotkliwa, bo mocno oddala akademików od grupy mistrzowskiej.

Bramki: Osłowski 25 - Golly 3, Omylak 8, 38 Zastawnik 35, Łuszczek 36

AZS UG: Burglin - Cyman, Laskowski, Pawicki, Kreft, Musik, Osłowski, Poźniak, Horbacz, Kriezel, Kubiszewski

CLEAREX: Krzywicki - Golly, Zastawnik, Łuszczek, Iwanow, Gładczak, Lutecki, Seget, Omylak, Łopuch, Wojtyna, Świtoń, Ficek

Clearex w listopadzie pokonał AZS UG u siebie 4:1. Natomiast w środę wyrzucił ich z Pucharu Polski wygrywając 5:2. Ligowy pojedynek miał być okazją do szybkiego rewanżu. Niestety, chorzowianie szybko udowodnili, że nie zamierzają zadowolić się poprzednimi zwycięstwami. Prowadzenie dla gości szybko zdobył Tomasz Golly, który wykorzystał błąd obrony i pokonał Jacka Burglina w pojedynku sam na sam.

AZS UG ODPADŁO Z PUCHARU POLSKI

Starania gdańszczan, aby doprowadzić do wyrównania nie przyniosły efektów. Mało tego, Clearex dość szybko podwyższył prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy AZS UG radziło sobie coraz lepiej, ale miejscowym brakowało skuteczności.

Po zmianie stron szybko mogło być 3:0, ale brawurowym wyjściem z bramki zdecydował się Burglin, który wślizgiem powstrzymał rywala. Gdy kontaktową bramkę zdobył Maciej Osłowski, wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Akademicy zepchnęli rywali do głębokiej defensywy, ale próby Tomasza Kriezela czy Mateusza Cymana nie przyniosły kolejnych goli.

SENSACYJNA WYGRANA POLITECHNIKI. SZMYDKI Z HAT-TRICKIEM

Ostatnie minuty spotkania to prawdziwy nokaut w wykonaniu przyjezdnych. Clearex dał się wyszaleć akademikom, a następnie wyprowadził trzy szybkie ciosy. Chorzowianom zajęło to niespełna 2,5 minuty.

Dla gdańszczan to druga ligowa porażka z rzędu. Aby przełamać się w następnej kolejce będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. W niedzielę o godz. 18 podopieczni Wojciecha Pawickiego zagrają z liderem ekstraklasy Rekordem Bielsko-Biała.

Do końca sezonu zasadniczego zostały tylko cztery mecze, a gdańszczanie tracą do pierwszej szóstki 6 pkt. To oznacza, że mają tylko matematyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej i raczej rywalizować będą o utrzymanie. Przypomnijmy, że klubom po zakończeniu rundy zasadniczej zostanie uwzględniona połowa zdobytych punktów, a w rundzie finałowej każdy zespół rozegra po pięć spotkań.