Wygrana AZS UG i katastrofa Politechniki

Rafał Sumowski
3 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 18:30 (4 grudnia 2016)
Tomasz Kriezel otworzył i zamknął wynik sobotniego meczu. AZS UG odniosło zwycięstwo po czterech meczach bez triumfu. Tomasz Kriezel otworzył i zamknął wynik sobotniego meczu. AZS UG odniosło zwycięstwo po czterech meczach bez triumfu.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego pokonali na wyjeździe Euromaster Chrobrego Głogów 5:2 (3:1). Podopieczni grającego trenera Wojciecha Pawickiego przerwali tym samym serię czterech meczów bez wygranej w ekstraklasie. Porażki i to w katastrofalnych okolicznościach doznali I-ligowcy z Futsal Politechniki Gdańsk. Choć w Zielonej Górze prowadzili 3:0, a po 17. minutach gry Łukasz Szmydki miał na koncie klasycznego hat-tricka, przegrali z Persą MOSiR AZS UZ 3:6 (3:0).

Euromaster Chrobry Głogów - AZS Uniwersytet Gdański 2:5 (1:3)
Bramki: Kaczmar 8, Łętkowski 22 - Kriezel 4, 38, Szala samobójcza 15, Urtnowski 17, Musik 23

AZS UG: Burglin, Pytka - Osiński, Cyman, Musik, Pawicki, Poźniak, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Depta, Osłowski, Urtnowski, Kreft

Gdańscy futsaliści na zwycięstwo w ekstraklasie czekali cały listopad. AZS UG z czterech spotkań przegrało trzy, a w jednym urwało remis, zresztą dość sensacyjnie Rekordowi Bielsko-Biała.

Już teraz wiemy, że grudzień będzie dla akademików bardziej udany. W Głogowie gdańszczanie rozpoczęli zdobywanie bramek już w 4. minucie, ale po golu Tomasza Kriezela gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania.

- To był w zasadzie jedyny moment, w którym straciliśmy kontrolę nad przebiegiem meczu - mówi trener Wojciech Pawicki.
Ponownie prowadzenie gdańszczanie objęli po strzale Tomasza Poźniaka. Piłkę przy nim trącił jednak jeszcze zawodnik gospodarzy Sebastian Szala i bramka została zapisana jako samobójcza. Szala uderzył przy okazji piszczelem w słupek i został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania kości.

Prowadzenie podwyższył szybko Maciej Urtnowski i z przewagą dwóch trafień goście zeszli na przerwę. Po zmianie stron gospodarze zdobyli gola kontaktowego, ale szybko odgryzł się Tomasz Musik. Pod koniec spotkania wynik przypieczętował ten, który go otworzył, czyli Kriezel.

- Seria bez wygranych nas uwierała, a do tego dochodziły kiepskie wyniki na wyjazdach. Dziś wszystko było na tip-top i myślę, że to będzie przełamania - mówi trener Pawicki.
10 grudnia o godz. 18 akademicy podejmą we własnej hali Mistrza Polski Gattę Active Zduńska Wola.

12. Red Devils FC Chojnice 10 0 1 9 20:54 1

Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski - Futsal Politechnika Gdańsk 6:3 (0:3)
Bramki: Ryś 27, Hanc 33,40, Haraś 37 karny, 40 karny, Biereśniewicz 39 - Szmydki 2,8,17

POLITECHNIKA: Bucholc - Iwosa, Orzoł, Szmydki, Bławat - Martynowski, Fernandez, Mikuczyński, Maćkiewicz, Reszka, Kolus, Zieliński

Spokojnego snu nie będą mieli niedzielnej nocy futsaliści I-ligowej Politechniki. Gdańszczanie w Zielonej Górze po 17 minutach prowadzili 3:0, a klasycznego hat-tricka miał na koncie Łukasz Szmydki. Czy przy takim wyniku można przegrać trwające 40 minut spotkanie?

Okazuje się, że tak. Gospodarze potrzebowali po przerwie 7 minut, żeby zdobyć pierwszą bramkę, a kolejnych 10, aby doprowadzić do wyrównania. Na 3:3 trafił Karol Haraś, który wykorzystał przedłużony rzut karny. Podział punktów nie wystarczył jednak zielonogórzanom. Zwycięstwo zapewnili sobie podczas ostatnich 64 sekund gry, w których zdobyli... 3 gole.

Na 4:3 po kapitalnej trójkowej akcji trafił Mateusz Biereśniewicz, a na 5:3 podwyższył Haraś, który ponownie wykorzystał szansę z 10 metrów. Gdańszczanie ostatnie akcje grali bez bramkarza, ale nic nie wskórali. Zamiast tego, praktycznie równo z ostatnim gwizdkiem stracili szóstą bramkę po strzale Łukasza Hanca zza połowy boiska.

• TK

Tomasz Kriezel to jeden z lepszych zawodników w Polsce miejmy nadzieję, że na dłużej zostanie w Gdańsku