Futsaliści AZS UG przegrali z Chrobrym

15 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Po dwóch bramkach Tomasza Kriezela zapowiadało się na niesamowity powrót AZS UG w meczu z Chrobrym. Z 0:4 gdańszczanie doprowadzili do 3:4, ale ich pogoń za rywalem zatrzymała się wraz z przerwą meczu. Po dwóch bramkach Tomasza Kriezela zapowiadało się na niesamowity powrót AZS UG w meczu z Chrobrym. Z 0:4 gdańszczanie doprowadzili do 3:4, ale ich pogoń za rywalem zatrzymała się wraz z przerwą meczu.

Futsaliści AZS UG przegrali we własnej hali z Euromaster Chrobrym Głogów 3:6 (3:4). Podopieczni Wojciecha Pawickiego dzięki trzem bramkom zdobytym w ciągu zaledwie 3 minut doprowadzili ze stanu 0:4 do 3:4, ale ich pogoń nie zakończyła się skutecznie. Między innymi dlatego, że obejrzeli dwie czerwone kartki.

Bramki: Laskowski 16, Kriezel 16,18 - Kaczmar 5, Konopacki 8, Szala 11, Kaczmar 13, Bartnicki 22, Pawicki 29 samobójcza

AZS UG: Pytka, Sasiak - Osiński, Cyman, Pawicki, Poźniak, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Depta, Osłowski, Urtnowski

Spotkanie w hali AWFiS rozpoczęło się od potężnego uderzenia gości. Zespół z Głogowa objął prowadzenie w 5. minucie po bramce Kamila Kaczmara, a w 13. minucie było już 4:0. Zapowiadało się zatem na kompletną demolkę gdańszczan.

Doszło jednak do zwrotu akcji. Patryk Laskowski przełamał czarną serię, a za ciosem poszedł Tomasz Kriezel. Reprezentant Polski zdobył dwa gole i w ciągu zaledwie 3 minut akademicy zbliżyli się do rywali na 3:4.

Po przerwie nie udało im się jednak doprowadzić choćby do remisu. Zamiast tego prowadzenie powiększyli gości, a na domiar złego czerwoną kartką ukarany został Laskowski.

Jakby tego było mało samobójcze trafienie zaliczył grający trener AZS UG Wojciech Pawicki. Gdańszczanie próbowali gonić wynik, ale zamiast tego czerwoną kartkę z gradacji kar ujrzał jeszcze Maciej Osłowski na 2 minuty przed końcem spotkania.