Futsal: Lepiej poza domem

ras., mad
16 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 11:20 (17 października 2016)
Po bramce Wojciecha Pawickiego (na zdjęciu) AZS UG zdobyło wyrównanie. Akademicy w drugiej połowie dominowali nad Red Dragons, ale to goście zdołali jeszcze zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. Po bramce Wojciecha Pawickiego (na zdjęciu) AZS UG zdobyło wyrównanie. Akademicy w drugiej połowie dominowali nad Red Dragons, ale to goście zdołali jeszcze zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa.

Futsaliści AZS UG przegrali we własnej hali z Red Dragons Pniewy 1:2 (0:1). - Goście zdobyli gola na wagę zwycięstwa w momencie, w którym wydawało się, że to my zdobędziemy prowadzenia - mówi zawiedziony trener Wojciech Pawicki. Gdańszczanie dominowali w drugiej połowie, ale jedna skuteczna kontra gości pozbawiła ich punktów na własnym terenie po raz pierwszy w sezonie. Znacznie lepiej wypadła I-ligowa Futsal Politechnika Gdańsk. Rozbiła ba wyjeździe TAF Toruń 8:2 (3:1).

AZS Uniwersytet Gdański - Red Dragons Pniewy 1:2 (0:1)

Pawicki 30 - Frajtag 12, Stankowiak 37
AZS UG: Burglin, Sasiak - Osiński, Cyman, Musik, Friszkemut, Pawicki, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Debta, Urtnowski, Kreft

Gracze AZS UG do meczu z Red Dragons przystąpili po skromnym zwycięstwie nad FC Toruń i liczyli na drugi triumf z rzędu. Od pierwszych minut bramkarze obydwu drużyn nie mogli narzekać na brak pracy. Kilka udanych interwencji zaliczył Jacek Burglin, który był jednak bezradny przy uderzeniu Łukasza Frajtaga.

Chwilę później urazu kostki nabawił się Tomasz Kriezel, a pomiędzy drużynami doszło do przepychanki. Kriezel po interwencji medyka zdołał powrócić na boisko, ale mecz się zaostrzył. Stracona bramka była dla akademików bodźcem do przejęcia inicjatywy, którą utrzymali do końca pierwszej części gry.

Tuż przed przerwą kontuzji nabawił się Burglin, którego w bramce zmienił Kacper Sasiak. Przewaga gdańszczan rosła po zmianie stron. W 26. minucie w poprzeczkę trafił piłką Mateusz Osiński, a chwilę później słupek obił Kriezel. Gospodarze dopięli swego za sprawą Wojciecha Pawickiego. Grający kapitan AZS UG wyrównał na 10 minut przed końcem meczu.

Akademicy konsekwentnie dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki i co chwilę kreowali sobie kolejne sytuacje podbramkowe. Zepchnęli Red Dragons do głębokiej defensywy, ale brakowało im skuteczności. Natomiast goście ograniczyli się do bronienia i wyprowadzania nielicznych kontr. Po jednej z nich na ponowne prowadzenie wyprowadził ich Oskar Stankowiak.

Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i ostatnie 2,5 minuty zagrali z wycofanym bramkarzem, ale nie zdołali zdobyć kolejnej bramki. Dla gości było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

- Trochę smętny mecz z naszej strony. Druga połowa przebiegała pod nasze dyktando, a wykorzystaliśmy tylko jedną sytuację na gola. Co więcej, straciliśmy drugą bramkę w momencie, w którym wydawało się, że zaraz zdobędziemy prowadzenie. Po przerwie goście mieli w zasadzie jedną dobrą okazję i ją wykorzystali. Zagrali konsekwentnie, a my musimy wyciągnąć wnioski. Przeważaliśmy, a punkty wyjechały razem z rywalami - mówi trener Pawicki.

12. Euromaster Chrobry Głogów 4 0 1 3 1 7:24

TAF Toruń - Futsal Politechnika Gdańska 2:8 (1:3)

Zmudziński 4, Kończalski 24 - Martynowski 2, Kolus 11, Bławat 15, Iwosa 36, 40, 40 Szmydki 38, Orzoł 40
POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Iwosa, Orzoł, Bławat, Kolus, Martynowski, Navarro-Fernandez, Szmydki, Mikucziński, Reszka, Domżalski

Dobrze będą wspominać wyjazd do Torunia futsaliści Politechniki Gdańskiej. Choć pierwsza połowa starcia z TAF nie zapowiadała gładkiego zwycięstwa. Co prawda już w 2 minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Martynowski, ale chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Taki stan mielimy do 11 minuty. Przełamał go strzałem z ostrego kąta Paweł Kolus. Trafianie do siatki w tej części meczu zamknął po kwadransie gry Oliwier Bławat.

Kiedy jednak obie drużyny zamieniły się strona goli padło ponad dwa razy więcej. Zaczęli gospodarze, którzy jeszcze w 24 minucie mogli mieć nadzieje na wyrwanie choćby punktu (2:3). I tak było aż do 35. min. gry. Wtedy rozwiązał się worek z bramkami po stronie Politechniki. Eliasz Iwosa i Łukasz Szmydki zniechęcili do gry rywali. Zrobili to tak skutecznie, że pierwszy z nich, w ostatniej minucie starcia skompletował hat-tricka.

• Szkoda

Pierwsza połowa słaba w wykonaniu "Akademików", druga pod ich dyktando , ale Futsal to nie jazda figurowa na lodzie liczą się bramki, a nie walory artystyczne. Miejmy nadzieję , ze w kolejnych meczach będzie lepiej w drużynie AZS UG jest spory potencjał.

• 9 1

• Dobry mecz...

... rozegrała Politechnika Gdańska. Z Torunia przywieźli zwycięstwo 8:2. Brawo!! VAMOS!! PG.

• 4 0

• Za tydzień derby z RD Chojnice...

Za tydzień derby z RD Chojnice trzeba się pozbierać - czekamy na dobry wynik AZS UG