Zwycięstwo Politechniki, remis AZS UG

5 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Łukasz Szmydki (w środku) skompletował hat-tricka dla Futsal Politechniki w sobotnim meczu z Mieszkiem Gniezno. Łukasz Szmydki (w środku) skompletował hat-tricka dla Futsal Politechniki w sobotnim meczu z Mieszkiem Gniezno.

Futsaliści AZS UG Gdańsk mimo dwóch bramek straty po pierwszej połowie, zdołali zremisować we własnej hali z AZS UŚ Katowice 2:2 (0:2) w meczu ekstraklasy. Natomiast gracze Futsal Politechniki Gdańskiej ograli zespół Mieszka Gniezno 4:3 (2:1), a hat-trickiem popisał się Łukasz Szmydki.

AZS UG Gdańsk - AZS UŚ Katowice 2:2 (0:2)
Bramki: Pawicki 22, Cyman 31 - Dura 6, Jasiński 11

AZS UG: Pytka - Cyman, Pawicki, Horbacz, Laskowski, Osiński, Musik, Friszkemut, Poźniak, Kriezel, Kubiszewski, Urtnowski, Kreft

Sobotni mecz w hali AWFiS miał dwie odsłony. Gracze AZS UG kompletnie przespali pierwszą połowę akademickich derbów z zespołem z Katowic. Goście szybko objęli prowadzenie po błędzie Tomasza Kriezela. Wynik podwyższyli po stałym fragmencie gry wykorzystując złe ustawienie gdańszczan.

- W bramce gości znakomite spotkanie, nie tylko w pierwszej połowie, rozegrał bramkarz Rafał Krzyśka, który napsuł nam sporo krwi - przyznaje grający trener AZS UG Wojciech Pawicki.
To właśnie Pawicki zdobył zaraz po zmianie stron gola kontaktowego. Asystę przy jego trafieniu zanotował Mateusz Cyman, który niespełna 10 minut później doprowadził do wyrównania. Dobrą sytuację miał Patryk Laskowski, ale uderzył nad bramką.

- Końcówka meczu była newralgiczna, bo oba zespoły były zagrożone przedłużonym rzutem karnym ze względu na liczbę fauli. Mogliśmy wygrać to spotkanie, więc możemy mieć do siebie pretensje. Z drugiej strony pokazaliśmy charakter, bo trzeba przyznać, że po pierwszej połowie byliśmy naprawdę w ciemnym miejscu. Szanujemy jednak ten punkt i szykujemy się do serii trudnych spotkań - przyznaje Pawicki.

12. Red Devils Chojnice 6 0 1 5 1 12:31

Futsal Politechnika Gdańska - Mieszko Gniezno 4:3 (2:1)
Bramki: Kopecki 18, Szmydki 20, 29, 39 - Sawicki 1, Banasik 22, Sawic 33

FUTSAL POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Iwosa, Martynowski, Orzoł, Kolus, Grodzicki, Fernandez, Kopecki, Szmydki, Mikuczyński, Reszka, Bławat

Z kompletem punktów sobotni mecz zakończyli za to w I lidze zawodnicy Futsal Politechniki Gdańskiej. We własnej hali podopieczni Michała Janiaka pokonali Mieszka Gniezno. Gospodarze mecz rozpoczęli fatalnie, bo już po niespełna minucie gry prowadzenie objęli przyjezdni po golu Mariusza Sawickiego.

Gdańszczanie mieli kilka okazji do wyrównania, ale to udało im się dopiero przed przerwą. Po akcji Marka Orzoła prawą stroną i wrzutce przed bramkę, błąd popełnił bramkarz gości. Wykorzystał go Tomasz Kopecki, który skierował piłkę do pustej bramki.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, gola do szatni gnieźnianom zaaplikował Łukasz Szmydki po kapitalnej akcji Oliwiera Bławata. Po zmianie stron wyrównali goście, ale nie przeczuwali wówczas, że Szmydki dopiero rozpoczął kompletowanie strzeleckiego dorobku.

W międzyczasie świetnymi interwencjami popisywał się w gdańskiej bramce Mateusz Bucholc. Szmydki użądlił gości po raz drugi za sprawą indywidualnej akcji po przechwycie w środku boiska, a chwilę później pojedynek sam na sam przegrał Eliasz Iwosa. o zemściło się w jednej z kolejnych akcji, gdy goście doprowadzili do wyrównania.

Tuż przed końcem meczu hat-tricka skompletował jednak Szmydki. Po szybkiej wymianie krótkich podań stanął z piłką przed polem karnym i precyzyjnie przymierzył dając gospodarzom zwycięstwo.