Remisy gdańskich futsalistów

26 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Sergio Navarro Fernandez zapewnił remis Futsal Politechnice na 4 sekundy przed końcem meczu z Credo Piła. Sergio Navarro Fernandez zapewnił remis Futsal Politechnice na 4 sekundy przed końcem meczu z Credo Piła.

Futsaliści AZS UG Gdańsk zremisowali we własnej hali z Pogonią Szczecin 3:3 (0:2). To dla nich pierwszy punkt w ekstraklasie po serii trzech porażek. Punktami podzielili się także gracze Futsal Politechniki Gdańskiej, którzy zremisowali u siebie z Credo Futsal Piła 3:3 (1:1). Bramkę na wagę remisu zdobył 4 sekundy przed końcem meczu Sergio Navarro Fernandez.

AZS UG Gdańsk- Pogoń Szczecin 3:3 (0:2)
Bramki dla AZS UG:
Cyman, Kreft, Depta

AZS UG: Burglin - Depta, Pawicki, Osłowski, Kreft, Cyman, Musik, Poźniak, Horbacz, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Urtnowski

Gracze AZS UG po trzech kolejnych porażkach praktycznie stracili szanse na grę w grupie mistrzowskiej ekstraklasy. Akademicy liczyli jednak na przełamanie w starciu z Pogonią Szczecin, choć ta jest na najlepszej drodze, by skończyć sezon zasadniczy w czołowej szóstce. Szczecinianie szybko jednak doszli do głosu i w 6. minucie Jacek Burglin razem z obrońcami nie bez problemów musiał ratować gospodarzy przed utratą gola.

Pogoń przed przerwą zdołała jednak pokonać dwukrotnie zaliczając po drodze jeszcze strzał prosto w słupek. Po zmianie stron gdańszczanie dwoili się i troili, aby zdobyć gola kontaktowego. W końcu trafił Mateusz Cyman, ale goście potrzebowali nieco ponad minuty, aby wrócić do 2-bramkowej przewagi. Nadzieje gospodarzom przywrócił jednak Mikołaj Kreft zdobywając gola po stałym fragmencie gry, a na niespełna 6 minut przed końcem spotkania na wagę remisu trafił Dominik Depta.

Na prowadzenie gdańszczan mógł wyprowadzić Tomasz Kriezel, ale piłka po jego efektownym uderzeniu z woleja nieznacznie minęła bramkę. Obie drużyny rzuciły się do ataków w ostatnich akcjach i wydawało się, że ktoś będzie musiał wygrać to spotkanie. Skończyło się jednak na remisie, który wprawdzie daje przełamanie gdańszczanom, ale ciężko mówić o pełnej satysfakcji. Do końca sezonu zasadniczego zostały trzy mecze, a AZS UG traci do 6. miejsca 7 pkt. Sezon zakończy więc grając o utrzymanie, które bezpośrednio dotknie dwie najsłabsze drużyny, a trzecia od końca zagra w barażach.

Kolejny mecz AZS UG rozegra dopiero 15 kwietnia, gdyż w rozgrywkach będzie 3-tygodniowa przerwa. Gdańszczanie podejmą Euromaster Chrobrego Głogów.

12. Red Devils FC Chojnice 20 1 2 17 39:96 5

Futsal Politechnika Gdańska - Credo Futsal Piła 3:3 (1:1)
Bramki dla PG:
Szmydki, W.Kopecki, Fernandez

POLITECHNIKA: Chodorowski - Martynowski, Gusowski, Lis, Orzoł, Fernandez, W.Kopecki, Szmydki, Mikucziński, Reszka, Bławat, Dziecielski

Futsaliści Politechniki podjęli przedostatni zespół tabeli I ligi grając w osłabieniu. Drobna kontuzja wykluczyła z meczu Eliasza Iwosę, a za kartki pauzować musiał Jakub Domżalski. Gospodarze prowadzeniu objęli bo golu niezawodnego ostatnio Łukasza Szmydkiego, ale goście wyrównali po rozeraniu piłki z autu.

Ciężki, fizyczny mecz i gra bez podstawowych zawodników dały się we znaki gdańszczanom, ale po solowej akcji Wojciecha Kopeckiego odzyskali prowadzenie. Choć w bramce świetnie spisywał się Jakub Chodorowski, goście znów wyrównali po aucie, a następnie wyszli na prowadzenie po przedłużonym rzucie karnym.

Bohaterem miejscowych został jednak Sergio Navarro Fernandez. Studiujący w Gdańsku Hiszpan wyrównał na 4 sekundy przed końcem gry.

Kolejny mecz czeka Politechnikę w sobotę o godz. 20. Podopieczni trenera Michała Janiaka zagrają na wyjeździe z liderem rozgrywek Słonecznym Stokiem Białystok.

• Brawo UG!

Dobry mecz walka do końca. Taki AZS UG chcemy oglądać!

• 1 1

• Remis 3-3 z Wicemistrzem Polski

Remis 3-3 z Wicemistrzem Polski to dobry wynik, szczególnie, że ekipa AZS UG potrzebowała przełamania. Brawo drużyna. Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej!