Wygrana AZS UG, przegrana Politechniki

9 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 21:40 (9 kwietnia 2016)
Tomasz Poźniak zadbał o dramaturgię w meczu z AZS UW. Najpierw strzelił samobójczą bramkę, która doprowadziła do remisu 4:4. Następnie trafił już do właściwej siatki i zapewnił AZS UG wygraną 5:4. Tomasz Poźniak zadbał o dramaturgię w meczu z AZS UW. Najpierw strzelił samobójczą bramkę, która doprowadziła do remisu 4:4. Następnie trafił już do właściwej siatki i zapewnił AZS UG wygraną 5:4.

Futsaliści AZS Uniwersytet Gdański mają za sobą ostatni mecz na własnym boisku w obecnym sezonie. Pokonali w nim akademików z Warszawy 5:4 (3:1). Dzięki temu pozostali bez porażki przed własną publicznością. W ostatniej kolejce rozgrywek postarają się o to, aby bez wpadki zakończyć je całe. Nieudany wyjazd na boisko Constractu Lubawa zaliczyli zawodnicy Politechniki Gdańskiej. Przegrali 2:4, choć z przebiegu gry zasłużyli co najmniej na remis.

AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Warszawski 5:4 (3:1)
Wesserling, Depta, Cyman, Depta, Poźniak - Marcinkowski, Yusupov, Majewski, Poźniak (samobójcza)

AZS UG: Rafalski, Pytka, Burglin - Cyman, Depta, Osłowski, Horbacz, Friszkemut, Kozakiewicz, Kreft, Musik, Osiński, Poźniak, Wesserling

Futsaliści AZS UG zdominowali w tym sezonie rozgrywki I ligi. Dlatego też przed ostatnim meczem na własnym boisku nie mieli innego celu, jak zachowanie na nim czystego konta. Zresztą są blisko perfekcyjnych rozgrywek, który może zmącić tylko jeden remis.

W przedostatniej kolejce sezonu 2015/2016 do Gdańska zawitali akademicy z Warszawy. Zespół ten walczy już tylko o utrzymanie trzeciej pozycji. Choć w Trójmieście do końca spotkania starał się o sprawienie niespodzianki, jaką byłoby pokonanie AZS UG.

Od 7. min. to goście prowadzili 1:0. Jak się później okazało było to ich jedyne trafienie w pierwszej połowie. 3 min. później Mateusz Wesserling przechwycił piłkę na połowie boiska i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Pomiędzy 19. a 20. minutą gdańszczanom udało się zbudować dwubramkową przewagę. Zapracowali na nią: potężnym strzałem Dominik Depta oraz uderzeniem po ziemi Mateusz Cyman (3:1).

Gdy drugą połowę ładnym, celnym strzałem z niemal zerowego konta rozpoczął Depta (4:1) wydawało się, że jest już po meczu. Tak też musieli pomyśleć gdańszczanie, gdyż pozwoli rywalom zdobyć dwa kolejne gole. A kiedy samobójcze trafienie zaliczył w 35. min Tomasz Poźniak na tablicy wyników pojawił się remis 4:4. Ten sam piłkarz zrehabilitował się w 37. min. oddając soczysty strzał tuż pod spojenie słupka z poprzeczką. Tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 5:4.

Constract Lubawa - Futsal Politechnika Gdańska 4:2 (3:2)
Bramki dla Politechniki: Kolus 2

POLITECHNIKA: Chodorowski - Orzoł, Iwosa, Nowicki, Mikucziński, Domżalski, Szmydki, Grodzicki, Bławat, Martynowski, W. Kopecki, T. Kopecki, Sz.Urtnowski

Ostatni wyjazd w tym sezonie zaliczyli futsaliści Politechniki. Zagrali dobry mecz, ale z Lubawy nie przywieźli nawet punktu. Zaczęli bardzo dobrze, od trafienia Pawła Kolusa. Niestety później dali się rozmontować w defensywie i przed przerwą stracili trzy gole. Na osłodę, z przedłużanego karnego trafił ponownie Kolus i druga część gry zapowiadała się emocjonująco. W niej padła jednak tylko jedna bramka i to dla gospodarzy.

- Ogólnie zagraliśmy bardzo fajnie jako drużyna. Przespaliśmy początek przy stałych fragmentach gry, później jednak poprawiliśmy grę i niewiele zabrakło, aby zdobyć punkty. Widać, że drużyna która trenuje krótki czas zgrywa się, ale także przed nią wiele pracy - mówi Michał Janiak, trener Politechniki.
- Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Raz uderzaliśmy do pustej bramki, innym razem jednak z naszych zawodników był sam na sam, z bramkarzem rywali - dodaje.
W ostatniej kolejce sezonu, 16 kwietnia Politechnika zagra u siebie z Elhurt-Elmet Helios Białystok, a AZS UG zmierzy się na wyjeździe z Futsalem Oborniki.

• 2 2

• Szkoda ze zdjęcie sprzed roku Lub nawet dwóch teraz nie ma pustek na trybunach, a Pozi ma dłuższą brodę,:)

• 5 4

• Brawo chłopaki!

• 2 0

• Relacje

Przydałaby się wizyta fotografa z redakcji dawno nie było nikogo, a zdjęcia sprzed roku są. Ogólnie jednak brawo dla portalu Trojmiasto.pl, że w tym sezonie cyklicznie i sprawnie pisze relacje z meczów futsalu AZS UG i Pg.