Gdyńskie koszykarki zdobyły brąz MP U22

mad, ras.
19 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 15:21 (19 lutego 2017)

Gdyńskie koszykarki nie obroniły złota, ale zdobyły brąz. MVP meczu o 3. miejsce mistrzostw Polski do lat 22 została Jowita Ossowska (nr 20). Gdyńskie koszykarki nie obroniły złota, ale zdobyły brąz. MVP meczu o 3. miejsce mistrzostw Polski do lat 22 została Jowita Ossowska (nr 20).

Koszykarki VBW GTK Gdynia zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski U-22. Gospodynie finałowego turnieju pokonały w meczu o 3. miejsce Basket Aleksandrów Łódzki 61:40 (14:12, 13:8, 13:14, 21:6). Na 6. miejscu turniej ukończyła Politechnika Gdańska. Mistrzyniami kraju zostały zawodniczki Cosinus Widzewa Łódź, które w finale pokonały Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

Półfinał
Cosinus Widzew Łódź - VBW GTK Gdynia 63:57 (13:17, 14:14, 19:15, 17:11)
VBW GTK:
Podgórna 16 (2x3, 5 przechwytów), Niemojewska 10 (1x3, 8 asyst), Ossowska 14 (4x3), Marcinkowska 6 (6 zbiórek), Rembiszewska 4 (14 zb.) oraz Stawińska 4, Ryng 3 (1x3), Stefańska 0

Mecz o 3. miejsce
VBW GTK Gdynia - Basket Aleksandrów Łódzki 61:40 (14:12, 13:8, 13:14, 21:6)
VBW GTK: Ossowska 16 (2x3, 13 zb.), Podgórna 15 (2x3), Rembiszewska 9 (1x3, 7 zb.), Niemowiejska 8, Marcinkowska 6 oraz Stawińska 2, Zelewska 2, Lejk 2, Stefańska 1, Neufeld 0, Ryng 0

Mecz o 5. miejsce
Enea AZS Poznań - Politechnika Gdańsk 73:62 (13:14, 20:14, 19:13, 21:21)
POLITECHNIKA:
Śmietańska 17 (1x3, 5 zb.), Pyka 11 (1x3, 6 as., 5 st.), Radoń 9 (1x3), Brzozowska 8 (5 zb.), Skonka 0 oraz Ławicka 9 (5 zb.), Plener 6, Wrzochal 2, Jaroszewska 0, Korczak-Komorowska 0

GTK W PÓŁFINALE, POLITECHNIKA POZA NIM

Koszykarki VBW GTK rzutem na taśmę zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i teoretycznie słabszego rywala w półfinale mistrzostw. Niestety podczas sobotniego meczu okazało się, że tak nie jest. Pomimo dobrej postawy Kamili Podgórnej, która do 16 pkt dołożyła aż 5 przechwytów, to drużyna z Łodzi była górą.

Jeszce na 5 min. przed końcem, po trafieniu koszykarki grającego w BLK Basketu 90 Gdynia jej zespół prowadził 57:55 i wydawało się, że jest na dobrej drodze ku obronie mistrzostwa Polski U-22. Niestety ostatnie minuty gospodarz turnieju finałowego przegrał 2:8 i została mu gra o brązowy medal.

W nim gdynianki pokonały zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Rozpoczęły od prowadzenia 6:0, ale rywalki odrobiły straty i w pierwszej kwarcie pojedynek był wyrównany. W drugiej partii VBW GTK ugruntowało swoje prowadzenie, które obroniły mimo zastoju w kolejnej odsłonie. Ostatnia kwarta to już pełna dominacja gospodyń. Do zwycięstwa poprowadziła je Jowita Ossowska, autorka double-double w postaci 16 pkt i 13 zbiórek.

Na 6. lokacie turniej ukończyły koszykarki Politechniki Gdańsk. Już od drugiego dnia zmagań wiedziały, że mogą zająć maksymalnie 5. miejsce. Zagrały o nie w sobotę. Oddając pole gry drużynie z Poznania w drugiej i trzeciej kwarcie niestety go nie zdobyły. Rywalki poza wynikiem zdominowały je w zbiórkach 34:28 oraz w asystach 22:18.

Do finału awansowały Cosinus Widzew Łódź - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Mistrzowski tytuł zdobyły łodzianki, które przed ostatnią kwartą przegrywały różnicą 3 pkt, ale ostatecznie wygrały 63:56 (22:20, 16:14, 8:15, 17:7).

Pozostałe wyniki meczów o miejsca
mecz o 7. miejsce, Basket 25 Bydgoszcz - Huragan Wołomin 63:60
półfinał, UKS Basket Aleksandrów Łódzki - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 50:72
finał, godz. 13:15, Cosinus Widzew Łódź - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 63:56