Stoczniowiec wygrywa też w unihokeja

mik
17 czerwca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 udowodnili, że bez łyżew na nogach również potrafią wygrywać. W pokazowym spotkaniu unihokeja z mistrzyniami Polski, Olimpią Osową wygrali 9:4. Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 udowodnili, że bez łyżew na nogach również potrafią wygrywać. W pokazowym spotkaniu unihokeja z mistrzyniami Polski, Olimpią Osową wygrali 9:4.

Pokazowe spotkanie unihokeja rozegrane w gdańskiej hali AWFiS zakończyło się zwycięstwem hokeistów MH Automatyki Stoczniowca 2014, którzy pokonali mistrzynie Polski z Osowej 9:4 (2:2, 3:0, 4:2). Czterema trafieniami z kibicami przywitał się wracający do Trójmiasta po czterech latach przerwy Maciej Rompkowski.

Olimpia Osowa: Szarmach, Marzec - Grądzka, Łącka, Stenka, Nowczyk, Szychta, Ryszewska, Wieczorek, Chudyszewicz, Noga, Szychta, Samson, Polańska, Sumisławska, Krzywak, Ziemkiewicz, Mroch
MH Automatyka Stoczniowiec 2014: Kieler - Dolny, Gościński, Krasakiewicz, Lehmann, Marzec, Nowak, Rompkowski, Sochacki, Steber, Strużyk, Wachowski, Ziółkowski

W ramach przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu Polskiej Hokej Ligi zawodnicy MH Automatyki Stoczniowca 2014 spróbowali swoich sił w pokrewnej dyscyplinie sportu. Zamienili łyżwy na obuwie sportowe, kije drewniane na plastikowe, a krążek na piłeczkę. Na przeciwko nich stanął nie byle kto, bo najlepsze zawodniczki w kraju.

Pokazowe spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Olimpii Osowa, które przy głośnym dopingu swoich fanów szybko wyszły na prowadzenie. W 3. minucie gry Weronika Noga wykorzystała dokładne zagranie Justyny Krzywak i na tablicy wyników było 1:0.

PAWEŁ LUDWICHOWSKI PODSUMOWUJE SEZON UNIHOKEISTEK

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, bowiem podanie zza bramki Jana Stebera bezwzględnie wykorzystał Michał Sochacki. Do końca tej części gry obie ekipy solidarnie strzeliły po bramce i po pierwszej tercji był remis 2:2.

- Trener wskazał nam kilka błędów, które popełniliśmy i wierzę, że teraz nie będziemy ich popełniać. Mimo że to tylko mecz pokazowy, to mamy realizować jego założenia taktyczne - mówił w przerwie Oskar Lehmann, hokeista MH Automatyki Stoczniowca 2014.
Z uwagi na mecz Polski z Niemcami sędziowie nie zatrzymywali czasu gry, co nie przeszkodziło gdańskim hokeistom w zdominowaniu wydarzeń boiskowych w drugiej tercji. Dwa trafienia Macieja Rompkowskiego przedzielone golem Tomasza Ziółkowskiego niezwykle uradowały ich klubowych kolegów oraz trenera Petera Ekrotha.

CZTERNASTU ZAWODNIKÓW W KADRZE MH AUTOMATYKI STOCZNIOWCA 2014

Trzecia część gry była popisem ofensywnej gry z obu stron. Mistrzynie Polski zagrały dużo odważniej i gdyby nie świetna dyspozycja między słupkami Michała Kielera miałby one szansę nawet na wyrównanie losów spotkania. Były bramkarz Zagłębia Sosnowiec pokazał jednak, że dobrze radzi sobie nie tylko na lodzie, ale również na parkiecie.

W decydującej tercji po dwa gole zdobyli: Irena Mroch oraz Rompkowski, który tego dnia z zimną krwią wykorzystywał sytuację podbramkowe. Ostatnie trafienie meczu zanotował zawodnik Stoczniowca, Mateusz Strużyk, który ustalił tym samym wynik spotkania na 9:4 dla jego ekipy.

- Spodziewałyśmy się, że nasi przeciwnicy mogą dziś wygrać. Są to pokrewne dyscypliny, a w dodatku chłopacy przewyższali nas pod względem szybkościowym oraz siłowym. Grali delikatniej niż zwykle, ale mimo wszystko ostro - podsumowuje spotkanie Hanna Samson, unihokeistka Olimpii Osowa.
W przerwach pomiędzy tercjami na parkiecie hali AWFiS rywalizowały młode unihokeistki z Trójmiasta, które rozgrywały między sobą zacięte boje, prezentując kibicom swoje umiejętności.
mik

Opinie (22)

• Fajna zabawa :)

Brawo! A Olivie już rozbierają :P. Wczoraj przechodziłem to 1 koleś robił coś na schodach a 6 siedziało i patrzało :D. W takim tempie to cały sezon chyba w Elblągu zagramy :)

• 21 2

• Fajny pomysł z meczem i promocją dyscyplin!byliśmy z rodziną i oglądaliśmy!

• 22 2

• To prawda,bardzo fajny pomysł z tym meczem!!!

• 17 1

• Fajny pomysł a i ciekawy sparing dla obu drużyn. Szkoda, że termin spotkania tuż przed meczem Polska-Niemcy, ale ważne, ze udało się to zorganizować i przeprowadzić.

• 10 3

• (3)

Świetny pomysł! Brawo dla organizatorów. Sam mecz bardzo fajny a dziewczyny pokazały, że nie ustępują chłopakom pod względem walki i nieustepliwości.

• 12 1

• (2)

"nie ustępują pod względem nieustępliwości"

:D

• 8 0

• (1)

Jest takie powiedzenie "hokeista ma grać niekoniecznie myślec". Szkoda tylko ze niektórym brakuje i dobrej gry i edukacji.

• 2 6

• chyba sam je wymyśliłeś. W sporcie zespołowym takim jak hokej bez sprawnej głowy nie ma szans na sukces

• 6 0

• Impreza z gatunku zróbmy coś by o nas napisali i sponsor się cieszył (4)

I stąd to godzina meczu.

• 6 24

• impreza z gatunku,nie tylko piłka nożna się liczy

Może nie każdy musi interesować się piłką nożną?Organizatorzy zapewniali,że mecz pokazowy zakończy się o 20.00,żeby każdy kto chce mógł obejrzeć spotkanie unihokeja a potem dojechać na mecz Polska - Niemcy.
      Wystarczy trochę pomyśleć!

• 14 2

• Tu nie chodzi o piłkę nożną. Godzina meczu była tylko przykładem

Na teraz o klubie z Osowej pamiętali bo to i mistrzynie (a im do medali daleko) i dziewczyny zawsze ładnie koło ładnej stanąć). A jak zacznie się sezon to pies z kulawą nogą będzie w tym klubie pamiętał o unihokeistkach. Chyba, że na zasadzie rywalizacji o kasę z miasta. Jeżeli się mylę to niech to udowodnią łącząc siły i razem o miejsce w sporcie gdańskim (kasie miasta) walczą bo i siatkarze swoje chcą wyrwać i szczypiorniści a żużlowcach nie wspominając

• 6 0

• Mi się podobało, ale w końcu też jestem trochę "sponsorem", zapraszam do Klubu Indywidualnego Wsparcia!

• 16 2

• byle co, byleby napisać i zaistnieć ;) następnym razem zrób coś dla ogółu i nie komentuj

• 12 3

• fajny pomysł :)

Szkoda,że nie mogłam wpaść pooglądać :D Zawodnicy Stoczniowca tak zabawnie wyglądają bez tego całego sprzętu hokejowego :D

• 12 1

• (1)

Akcje z tym unihokejem to dobra promocja tego sportu jak i naszego klubu oby więcej takich akcji robił nasz zarząd a Stoczniowiec będzie rozpoznawalny w Trójmieście. Co do remontu hali bo powiem wam ze tam mieszane uczucia czy orangutan się wyrobi do września ale bądźmy dobrej myśli. Jeśli mieliśmy grać po za Gdańskiem do czasu zrobienia hali to czy nie lepiej dogadać się z Nestą Toruń o wypożyczenie hali ?

• 4 3

• Jest postęp - brak capslock'a.

• 6 0

• (5)

Tylko z dziewczynami udało im się wygrać , bo z południem nie maja żadnych szans.