Wiadomości

stat

Gdańsk wesprze hokejową MH Automatykę

Miasto zapłaci za podwyżkę wynajmu lodowiska

MH Automatyka Gdańsk

Przez trzy dni kibice złożyli ponad 1200 podpisów pod petycją o wsparcie MH Automatyki przez miasto Gdańsk. Jak twierdzi Adam Maksim kierownik referatu biura prezydenta miasta Gdańsk ds. sportu, zrobiło to duże wrażenie.
Przez trzy dni kibice złożyli ponad 1200 podpisów pod petycją o wsparcie MH Automatyki przez miasto Gdańsk. Jak twierdzi Adam Maksim kierownik referatu biura prezydenta miasta Gdańsk ds. sportu, zrobiło to duże wrażenie. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

MH Automatyka dostanie wsparcie od miasta Gdańsk, które pomoże klubowi finansowo w pokryciu różnicy pomiędzy ceną wynajmu lodu w Hali Olivia z zeszłego i obecnego roku. Kwota wsparcia nie jest jeszcze znana, ponieważ negocjacje dalej trwają. Klub jednak może rozpocząć rozmowy z hokeistami i trenerem, a przede wszystkim złożyć wniosek licencyjny, na co ma czas do końca maja. - Sytuacja z dramatycznej stała się trudna - mówi Arkadiusz Bruliński, wiceprezes klub.Rozmowy właścicieli MH Automatyki z miastem Gdańsk, petycja o wsparcie podpisana przez ponad 1200 kibiców, a następnie mediacje z GKS Stoczniowiec, który dzierżawi Halę Olivia sprawiły, że klub zagra w tym obiekcie w przyszłym sezonie i nie staną na przeszkodzie najwyższe ceny lodu w Polsce, jakie narzucił dzierżawca drużynie. Decyzję ogłoszono podczas specjalnej konferencji w Ergo Arenie, na której pojawili się także kibice.

PONAD TYSIĄC KIBICÓW HOKEJA PODPISAŁO PETYCJĘ

- Mamy z jednej strony dobre informacje, ale z drugiej strony dużo pracy przed nami. Sytuacja z dramatycznej stała się trudna. Prezydent Paweł Adamowicz zadeklarował pomoc w naszej sytuacji. Wstępnie jesteśmy umówieni na dalsze rozmowy. Ale już teraz pomoc miasta w mediacjach jest znacząca. Możemy liczyć także na pomoc finansową od Gdańska. Przystępujemy do procesu licencyjnego, kompletujemy dokumenty - mówi Arkadiusz Bruliński, wiceprezes MH Automatyki.
JAN STEBER, KAPITAN MH AUTOMATYKA WALCZY O PRZYSZŁOŚĆ KLUBU

Jak twierdzi, pozytywną odpowiedź od GKS Stoczniowca, MH Automatyka dostała w poniedziałek, o godz. 16:07. Umowa nie jest jednak jeszcze podpisana. Ma ona być długoterminowa, nieoficjalnie mówi się, że będzie trwać trzy lata. To ma sprawić, że problem zostanie nie tylko zasypany, a rozwiązany na dłużej.

GKS STOCZNIOWIEC CHCIAŁ UDZIAŁÓW AUTOMATYKI

Na początku GKS Stoczniowiec, za utrzymanie poprzednich, dużo niższych cen lody, chciał dostać 10. proc. akcji klubu, wprowadzić swojego przedstawiciela do rady nadzorczej ligowej spółki oraz używanie przez ligową drużynę logotypu historycznego klubu. Władze drużyny nie zgodziły się na to. Będzie ich to kosztować około 200 tys. rocznie więcej. Tę różnicę powinno pokryć miasto. A umowa z GKS Stoczniowiec będzie komercyjna i jest ona zaakceptowana niemal w całości, ponieważ są jeszcze pewne różnice.

ILE KOSZTUJE LÓD DLA HOKEISTÓW?

- Będzie to wsparcie finansowe, ale nie możemy powiedzieć w jakiej sumie. W momencie gdy trwają rozmowy nie można o tym mówić. Wsparcie jest jednak zadeklarowane - mówi Adam Maksim, kierownik referatu biura prezydenta miasta Gdańsk ds. sportu.
Brak lodowiska, na którym hokeiści mogliby trenować i grać sprawiał, że władze klubu nie kompletowały drużyny. Wcześniej były już ustalone warniku nowej umowy z trenerem Andriejem Kowaliowem.

- Mamy porozumienie z trenerem, ale sytuacja jest dynamiczna. Przeciągające się negocjacje sprawiły, ze straciliśmy trzech młodych hokeistów, jak: Matusz Gościński, Arkadiusz NowakPatryka Wsół, którzy ze względu na przeciągające się rozmowy podpisali umowy gdzie indziej. Teraz zobaczymy, czy trener będzie chciał podjąć się prowadzenia takiego projektu, który trzeba dynamicznie naprawiać. Nam zależy na osobie trenera i będziemy chcieli go zatrzymać. Wiemy, że tego samego chcą zawodnicy - mówi Bartosz Purzyński, prezes MH Automatyki.
Trener był dogadany z klubem już pod koniec kwietnia. Obie strony zgodziły się co do kształtu składu.

- Jesteśmy dwa miesiące w tył jeżeli chodzi o rozmowy ze sponsorami i zawodnikami. Przygotowania ruszą później niż zakładaliśmy. To wszystko ma swoje konsekwencje i mam nadzieję, że uda się je zmniejszyć w trakcie sezonu. Natomiast trzeba zaznaczyć, że jest to dopiero pierwszy krok w tym procesie. Dzisiaj możemy powiedzieć, że trzon kadry pozostaje. W większości jesteśmy po rozmowach z hokeistami - dodaje Bruliński.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (121)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe spotkanie MH Automatyki

data meczu: 10.09.2017

TatrySki Podhale Nowy Targ
:
MH AUTOMATYKA Gdańsk
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy MH Automatyki

Najlepiej typujący wyniki MH Automatyki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Robert Jaworski 41 77 85.4%
2. Artur Boberski 42 77 83.3%
3. Sławek Surkont 42 77 83.3%
4. Baltyk Gdynia 42 75 81%
5. Arek Kunowski 42 75 81%

Tabela końcowa

Polska Hokej Liga
M Z P Bilans Pkt.
1 Comarch Cracovia
2 GKS Tychy
3 Tempish Polonia Bytom
4 TatrySki Podhale Nowy Targ
5 PGE Orlik Opole
6 JKH GKS Jastrzębie
7 Unia Oświęcim
8 Tauron GKS Katowice
9 MH AUTOMATYKA GDAŃSK
10 Nesta Mires Toruń
11 SMS Sosnowiec

Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizowały ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka grała o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrały w play-out.

Playoff

Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Tempish Polonia Bytom
4 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Comarch Cracovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
4
TatrySki Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Tauron GKS Katowice
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
PGE Orlik Opole
5 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Unia Oświęcim
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
JKH GKS Jastrzębie
6 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Półfinały
GKS Tychy
zwycięzca ćwierćfinału 1
4
Comarch Cracovia
zwycięzca ćwierćfinału 3
4
Tempish Polonia Bytom
zwycięzca ćwierćfinału 2
0
TatrySki Podhale Nowy Targ
zwycięzca ćwierćfinału 4
0
Finał
GKS Tychy
zwycięzca półfinału 1
3
Comarch Cracovia
zwycięzca półfinału 2
4

Terminarz

10.09 (nd) TatrySki Podhale Nowy Targ MH AUTOMATYKA Gdańsk
13.09 (śr) MH AUTOMATYKA Gdańsk PGE Orlik Opole
15.09 (pt) JKH GKS Jastrzębie MH AUTOMATYKA Gdańsk
12.03 (nd) godz.17:00 MH AUTOMATYKA Gdańsk 5:1 Nesta Mires Toruń LIVE!
10.03 (pt) godz.18:30 Nesta Mires Toruń 3:2 MH AUTOMATYKA Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane