Gdański lider nadal bez straty gola w III lidze

16 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Piotr Wiśniewski opuścił trzy ostatnie mecze w ekstraklasie. O swoich snajperskich umiejętnościach przypomina w III lidze. Bałtykowi strzelił dwa gole. Piotr Wiśniewski opuścił trzy ostatnie mecze w ekstraklasie. O swoich snajperskich umiejętnościach przypomina w III lidze. Bałtykowi strzelił dwa gole.

Nie zwalniają tempa rezerwy Lechii. Gdańszczanie wygrali w piątej kolejce czwarty mecz w III lidze i znów bez straty bramkowej. Tym razem na własnym boisku podopieczni Tomasza Untona zainkasowali komplet punktów po sukcesie w spotkaniu derbowym nad Bałtykiem Gdynia 3:0 (1:0). Co ciekawe na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta w tym sezonie biało-czerwoni wygrywają zawsze w takich rozmiarach!

Wiśniewski 21, 85, Łazaj 63

LECHIA II: Kaniecki - Deleu, Bąk, Iwanowski, Przybylski - Wiśniewski, Zyska, Dawidowicz, Nowak (46 Łazaj), Grzelczak - Duda (62 Wrzask)

BAŁTYK: Biecke - Prusaczyk (46 Piekarski), Klawikowski, Wasielewski, Pionk - Drzymała, Barnik (68 Kiełdanowicz), Bodzak, Danilczyk, Adamus (46 Toporkiewicz) - Bułka (46 Kudyba)

LECHIA II Gdańsk
BAŁTYK Gdynia

82% 280 typowań LECHIA II Gdańsk
10% 33 typowania REMIS
8% 28 typowań BAŁTYK Gdynia

Lechia ponownie na III ligę wystawiła bardzo silny skład. Zaledwie trzech piłkarz z wyjściowej "11" na co dzień nie trenuje z pierwszą drużyną, a po przerwie pojawił się czwarty taki gracz. Gdańszczanie wystawili zdecydowanie mocniejszy skład niż ten, który latem zremisował w sparingu w Gdyni 1:1 (przeczytaj relację z tego sparingu).

Mimo to Bałtyk mógł mieć wymarzony początek w III-ligowych derbach. Już w 2. minucie Krzysztof Bułka stanął oko w oko z Bartoszem Kanieckim, który na rundę wiosenną był wypożyczony z Gdańska do Gdyni. Wspólne treningi lepiej zapamiętał bramkarz, gdyż wyczuł intencję strzelca. Pierwszy strzał sparował, a gdy napastnik biało-niebieskich składał się do dobicia piłki do siatki z dwóch metrów, Kaniecki zdołał jeszcze wygarnąć futbolówkę spod jego nóg.

-Nie tylko w tej sytuacji, ale i przez cały mecz Kaniecki spisywał się bardzo dobrze. Gdyby tak bronił, gdy grał u nas, to nie spadlibyśmy z II ligi - ocenił Filip Żemojtel, trener bramkarzy Bałtyku.

Czym dłużej trwał mecz, tym górę brały większe umiejętności ekstraklasowych piłkarzy i to Lechia II coraz bardziej przejmowała inicjatywę. Przed przerwą gospodarze udokumentowali przewagę golem Piotra Wiśniewskiego. 30-latek zdobył bramkę po serii stałych fragmentów gry, których wykonawcą był Paweł Nowak. Po dwóch rogach miejscowi zdobyli rzut wolny i po dośrodkowaniu właśnie z niego Wiśniewski popisał się celną główką.

W 39. minucie Piotr mógł zaliczyć asystę, ale po jego bardzo dobrym podaniu Adam Duda strzelił tylko w poprzeczkę. Wcześniej ten napastnik, a także Nowak również zagrozili bramce Kamila Bieckego. Wychowanek Bałtyku w piłkarskim życiorysie ma m.in. grę w Arce, Gedanii i Lechii, z którą w 2005 roku zdobył awans do ówczesnej II ligi.

W przerwie spotkania Szymon Hartman zagrał wabank. Szkoleniowiec Bałtyku dokonał aż trzech zmian, przechodząc do ustawienia z dwoma napastnikami. Szansę dostał m.in. 20-letni Tomasz Piekarski, dla którego był to debiut w gdyńskich barwach. U schyłku letniego okna transferowego pomocnik przeniósł się z Orkana Rumia.

Jednak nie on, a inny z rezerwowych był najbliżej zdobycia honorowej bramki. Mateusz Toporkiewicz głową mierzył w "okienko" bramki Lechii II, ale Kaniecki wyciągnął się jak struna i zatrzymał piłkę. Na bramkarza miejscowych sposobu nie znalazł też Kacper Kiełdanowicz, który wszedł do gry po przerwie, a w Bałtyku występuje na zasadzie wypożyczenia z... Lechii.

W drugiej połowie biało-zieloni przewagę udokumentowali przewagę kolejnymi golami. Smykałkę do zdobywania bramek potwierdził Kacper Łazaj, który w 63. minucie "złamał" akcję, wbiegł z lewego skrzydła do środka i ładnym strzałem poprawił wynik na 2:0.

Kariera 17-latka w ostatnich dniach nabrała gwałtownego przyspieszenia. 2 i 7 września strzelił trzy gole w Młodej Ekstraklasie, w sobotę usiadł na ławce w ekstraklasie, a w niedzielę strzelił pierwszą seniorską bramkę w III-ligowym debiucie. Mógł nawet dwie, bo jeden z jego strzałów trafił w poprzeczkę.

Końcowy rezultat ustalił Wiśniewski, który dał sygnał dla trenera Bogusława Kaczmarka, że ponownie warto dać mu szansę w ekstraklasie. Skrzydłowy sezon rozpoczął od dwóch goli w pierwszej drużynie (z Bogdanką i Polonią), ale w trzech ostatnich kolejkach ligowych był poza "18". Nie wyszedł mu też pierwszy mecz w rezerwach, gdyż na początku września spotkania z Cartusią zakończył w 72. minucie po drugiej żółtej kartce.

III-ligowe derby na bocznym boisku przy ul. Traugutta oglądało około 300 kibiców. Ci którzy nie przyszli, niech żałują. -Bardzo dużo działo się na boisku. Mecz był prowadzony w dobrym tempie, sporo było spięć podbramkowych - chwalił Tomasz Unton, trener Lechii II.

Pozostałe wyniki 5. kolejki):
Koral Dębnica - Cartusia 1:2 (1:1), Energetyk Gryfino - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0), Drawa Drawsko Pomorskie - Gryf Słupsk 4:2 (3:1), Dąb Dębno - Błękitni Stargard Szczeciński 0:3 (0:1), Gwardia Koszalin - Chemik Police 4:1 (2:0).

O sobotnich, przegranych meczach Polonii Gdańsk i Arki II Gdynia PRZECZYTASZ TUTAJ

Opinie (137) 7 zablokowanych

• (1)

LIPA:P Bałtyku nic się nie stało!

• 3 17

• u was jak zwykle nic się nie stało hheheh

• 0 0

• Brawo Lechijko. Brawo Baltyk. Derby za nami.

• 34 6

• Super Lechia Gdańsk !!! (2)

ps. ciekawe ilu bezdomnych zminusuje ten post :)

• 43 30

• Super ustawia mecze lechia gdańsk !!! (1)

ciekawę ilu bezdomnych z gdanska zminusuje ten post :)

• 5 5

• biedne śledziowe ksero , nic własnego nie wymyślisz :)

• 7 5

• zalamka Baltyku ! brak mi slow ! wyleczylem sie z awansu ! pozdro z UK

• 27 4

• Byli kibice w sukienkach (2)

z plastykowych zamków ?

• 15 35

• nie interesuj sie sledziu, ty na pewno bys nie pojechal,strach ci nie pozwala za rogatki gdyni wyjechac (1)

• 27 5

• Zlapala nas Lechia dobrze ze spisalismy numery tablicy ich samochodu i jutro idziemy na policje dac to

• 14 9

• Wstyd i tyle... (5)

Taki wynik zrozumiałbym z pierwszą drużyną LG ale nie z rezerwami...Zarząd Bałtyku nie wyciągnął żadnych wniosków ze spadku i poszedł na łatwiznę ściągając pół Orkana.Drużyna miała sporo czasu na zgranie (zresztą większość grała ze sobą) a grają jakby pierwszy raz się widzieli. Trenera Hartmana zadanie zbudowania solidnej drużyny też chyba przerosło...szkoda słów a po sezonie odejdzie Amica i będzie koniec pięknej historii,której obecnie zarządzający klubem (a nie słuchający kibiców) zapiszą ostatnią najsmutniejsza kartę. Fajnie oglądało się młodych chłopaków z rezerw Lechii i Pogoni,którzy mając średnia wieku około 19-21 lat grali jak z dziećmi we mgle. Widać że w tej drużynie nie ma chemii i twardej ręki. Szkoda słów...

• 41 1

• (4)

Czytaj uważnie artykuł monter zamiast wylewać żółć i płakać,Lechia nie grała juniorami bo aż 8 piłkarzy występujących w tym meczu trenuje z pierwszą drużyną,potraktowali ten mecz prestiżowo i prawidłowo,więc gdzie tu widzisz 19-21 lat?

• 8 5

• (2)

Nie szukaj usprawiedliwień, ba na to co zaprezentowali dziś pilkarze Bałtyku usprawiedliwienia nie ma. Byłem i widziałem.

• 9 2

• (1)

Nie szukam usprawiedliwień ,bo gra to padaka,ale trzeba czytać słowo pisane jak trzeba.

• 3 5

• Śmierdzisz mi oficjalną i tym złotoustym lewakiem B.

• 5 3

• sorki

może źle napisałem, bardziej chodziło mi o skład Pogoni II Szczecin..

• 0 0

• Ciekawie... (1)

Jak tak dalej pojdzie to Lechia I bedzie grala w pierwszej lidzie a Lechia II w drugiej.

• 16 15

• według przepisów nie jest to możliwe

• 5 1

• ŚLEDZIE NA CZELE JAK ODWÓCIMY TABELĘ :))) BUAHAHA::))) (3)

• 37 11

• Rezerwy jak już. (1)

A wy, Kadłubki za rok witacie się z IV ligą.