Triumf AZS UG, przegrana Politechniki

mad, ras.
27 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 21:28 (27 lutego 2016)
Paweł Kolus podobnie jak jego koledzy rozegrał dobrą drugą połowę w ataku w meczu w Warszawie. Niestety w końcówce zmarnował jedną z dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Paweł Kolus podobnie jak jego koledzy rozegrał dobrą drugą połowę w ataku w meczu w Warszawie. Niestety w końcówce zmarnował jedną z dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

Futsaliści AZS UG pokonali we własnej hali Unisław Team 7:6 (3:3). Gdański lider I ligi bliski był pierwszej porażki w tym sezonie, ale dwa gole w ostatnich minutach przesądziły o zwycięstwie. Natomiast zespół Politechniki Gdańskiej miał szanse, aby kontynuować dobry okres gry. Z boiska AZS Uniwersytet Warszawskiego powinni wywieźć chociaż punkt. Niestety nie wykorzystali kilku dogodnych do strzelenia bramek okazji w końcówce meczu 16. kolejki i ulegli w stolicy 3:5 (0:2).

AZS Uniwersytet Gdański - Unisław Team 7:6 (3:3)
Bramki: Kreft 7,17 Horbacz 12, Kozakiewicz 29, Pawicki 32, Cyman 38, Depta 38, Komur 4,24 Kaniewski 5,27, Łobodziński 9, Rau 31

AZS UG: Burglin, Pytka - Depta, Osiński, Osłowski, Pawicki, Cyman, Horbacz, Kozakiewicz, Madani, Kreft, Friszkemut, Urtnowski, Wesserling

Sporo nerwów najedli się futsaliści AZS UG w sobotnim starciu Unisław Team. Niepokonany lider już po 5 minutach przegrywał 0:2. Kontaktową bramkę zdobył Mikołaj Kreft, ale po chwili w hali AWFiS było już 3:1 dla gości.

Po golach Krefta i Michała Horbacza gdańszczanie doprowadzili do wyrównania przed przerwą, a po zmianie stron mieli okazję odbić prowadzenie. Dwie znakomite okazje bramkowe zmarnował jednak Dominik Depta, a przyjezdni odpowiedzieli dwoma trafieniami. Bramką dla miejscowych odpowiedział Marek Kozakiewicz, ale kolejne trafienie po chwili dołożyli goście.

Gdańszczanie przegrywali 4:6, a do końca meczu zostało im 10 minut. Sygnał do ataku dał Wojciech Pawicki. Grający trener posłał piłkę do siatki po podaniu z rzutu rożnego.

AZS UG spod topora uciekło jednak w dopiero w 38 minucie. Najpierw znakomicie do Mateusza Cymana dograł Maciej Osłowski i piłka wpadła do siatki po wślizgu tego drugiego. Zaledwie pół minuty później gola na wagę zwycięstwa zdobył Depta, który zrehabilitował się za zmarnowane wcześniej okazje.

AZS Uniwersytet Warszawski - Politechnika Gdańska 5:3 (2:0)

Grzyb 3, Klimkowski 6, Jarosz 34, Waniek 35, Buzurgmehr 39 - Domżalski 22, Grodzicki 28, Mikuczyński 40 karny

POLITECHNIKA: Chodorowski - Nowicki, Orzoł, Iwosa, Martynowski, Grodzicki, Kolus, Domżalski, Szmydki, Mikucziński, Kopecki, Urtnowski

16. kolejka I ligi futsalu została podzielona na dwa weekendy za względu na Akademickie Mistrzostwa Polski. W nich występowały dwie drużyny z Gdańska. Co ciekawe bliżej medalu była sklasyfikowana niżej w rozgrywkach ligowych Politechnika. Niestety jedynie otarła się o podium zajmując 4. miejsce.

POLITECHNIKA OBOK PODIUM W AMP W FUTSALU

Kolejkę wcześniej ten sam zespół przełamał złą passę meczów w 2016 roku. Pierwszy raz w tym okresie odniósł ligowe zwycięstwo. Pokonał Unikat Toruń 5:2. Punkty gdańszczanie mogli zdobyć także na boisku w Warszawie.

Choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. Gdańszczanie przegrywali po niej 0:2 tracą gole w odstępie 3 minut już na początku spotkania. Kolejne dwa mogły także paść łupem gospodarzy, ale wtedy szczęście uśmiechnęło się do gdańszczan. W okolicach 10. min. to oni mieli dogodne sytuacje do doprowadzenia do remisu jednak doskonałych sytuacji ku temu nie wykorzystali Mateusz GrodzickiJakub Domżalski.

Ci sami piłkarze poprawili skuteczność w drugiej połowie. Trafili do siatki rywali w 22. i 28. min. a na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Trzeci zespół I ligi odpowiedział jednak w 34. i 35. min. dzięki czemu ponownie miał bezpieczne prowadzenie (4:2). Następnie w 39. min. podwyższył na 5:2 i wydawało się, że jest po meczu.

Futsaliści Politechniki nagle zerwali się jednak do walki. Chwilę później nie trafili do pustej bramki, gdyż zabrakło kogoś, kto wykończyłby ładną akcję. Tuż przed rozpoczęciem ostatniej minuty do siatki w 100-proc. sytuacji do strzelenia bramki nie trafił Paweł Kolus. Następnie karnego na trzecie trafienie dla Politechniki zamienił Patryk Mikuczyński, który za moment zmarnował kolejnego karnego. Z niewykorzystanych sytuacji Politechnika spokojnie mogła złożyć chociaż punkty do ligowej tabeli.