Pieszczek drugi w Srebrnym Kasku

27 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk po lekcji żużla. Żużlowcy zapowiadają wiele treningów
Krystian Pieszczek zdobył dla gdańskiego klubu pierwszy medal w Srebrnym Kasku po 24 latach przerwy. Krystian Pieszczek zdobył dla gdańskiego klubu pierwszy medal w Srebrnym Kasku po 24 latach przerwy.

Krystian Pieszczek zajął 2. miejsce w finale Srebrnego Kasku rozgrywanym w Krośnie. Lepszy od żużlowca Wybrzeża był jedynie Piotr Pawlicki, który po trofeum dla zawodników do lat 21 sięgnął po raz drugi z rzędu. Medal Pieszczka to pierwsza zdobycz klubu z Gdańska w tym czempionacie od 1990 roku kiedy po brąz sięgał Jarosław Olszewski.

Jeszcze w sobotę Krystian Pieszczek zaliczył wyjątkowo słaby występ w rozgrywanym na gdańskim torze czwórmeczu o Puchar Św. Dominika. "Krycha" zdobył tylko 4 punkty w pięciu wyścigach tracąc pozycje na dystansie.

SKANDYNAWOWIE NAJLEPSI W PUCHARZE DOMINIKA

To były jednak zawody towarzyskie i na szczęście w niedzielnym turnieju o stawkę wychowanek Wybrzeża spisał się o wiele lepiej. Podczas finałowych zawodów Srebrnego Kasku w Krośnie niespełna 19-letni gdańszczanin zajął 2. miejsce.

W turnieju rywalizowali najlepsi polscy zawodnicy do lat 21. Pieszczek wygrał trzy wyścigi, a pozostałych dwóch wjeżdżał na metę na drugiej pozycji.

PIESZCZEK WJECHAŁ DO FINAŁU SREBRNEGO KASKU

Lepszy od gdańszczanina był wyłącznie Piotr Pawlicki z Fogo Unii Leszno, który jedyny punkt stracił ulegając Łukaszowi Sówce i sięgnął po trofeum drugi rok z rzędu (w 2012 roku triumfował jego brat Przemysław Pawlicki).

20. PIESZCZEK, Musielak, Koza, Polis w

Pieszczek jest pierwszym medalistą Srebrnego Kasku w barwach gdańskiego klubu od czasu Jarosława Olszewskiego, który w 1990 roku w Zielonej Górze stanął na najniższym stopniu podium tego czempionatu.

To siódmy krążek w historii wywalczony przez reprezentanta żużlowego klubu z Gdańska. Dorobek ten wynosi w sumie dwa złote medale, dwa srebrne i trzy brązowe.

2014 Krystian Pieszczek, srebro, Krosno

Pieszczka czeka jeszcze w tym roku start w finale Brązowego Kasku. Jeśli 8 sierpnia wygra turniej w Lublinie, sięgnie po główne trofeum trzeci rok z rzędu. W tym czempionacie rywalizują zawodnicy do lat 19.

PIESZCZEK PRZED SZANSĄ NA TRZECI TRIUMF Z RZĘDU W BRĄZOWYM KASKU

Natomiast już w poniedziałek o godzinie 17:30 w Rawiczu, Krystian powalczy o awans do seniorskiego finału indywidualnych mistrzostw Polski. Sztuka ta udała mu się w minionym sezonie, gdy w finałowym turnieju zajął 10. miejsce, co dla niespełna 18-letniego wówczas zawodnika było sporym osiągnięciem.

KOŁODZIEJ MISTRZEM POLSKI, PIESZCZEK DZIESIĄTY

Opinie (33)

• (3)

Super Krystian miałeś słabszy czas ale miejmy nadzieje ze to już przeszłość jeszcze raz wielkie gratulacje

• Gratulacje Krystian ! (1)

Oby Ci tak ladnie poszlo w niedziele na lidze !

• 28 2

• Ważne, że Zdunek chwali rudego za Galaktyczny Turniej Św. Dominika (12)

"Ja swoją firmę budowałem systematyczną pracą. Tak samo chcę odbudować żużel. Cały czas chwalę Grześka Rogalskiego i Mariusza Kędzielskiego, którzy włożyli w turniej dużo serca. Fajnie to zorganizowali. Kiedyś w klubie pracowało 7-8 osób, a teraz pracuje kilka, a jakoś to wychodzi - zauważył Tadeusz Zdunek." Czyli czas rozpisać premie uznaniowe?

• 10 13

• (4)

Jak chcesz ich zastąpić to zgłoś się.

• 9 5

• kolejny klakier za darmowy karnecik od oskiego? (3)

• 3 10

• (2)

Kolejny nieudacznik co nic nie osiągnął tylko marudzi.

• 8 3

• opłacone opinie mnie nieinteresują (1)

• 3 5

• Nieudacznika nic nie interesuje bo na niczym się nie zna.

• 0 0

• Czy Zdunek chce jeszcze kilka lat karmić nas niekompetentnością? (5)

Ciekawe czy Zdunek zapłaci zaproszonym żużlowcom czy nadal będzie palił mosty... Za rok już nikt liczący się nie będzie chciał jeździć w tym amatorskim klubem. Klub miał zarobić na imprezie, a stracił. Nic nowego, było to do przewidzenia, pisałem o moich obawach jakiś czas temu na tych łamach... Szkoda, że rozumu nie mają w klubie...

• 2 8

• (1)

Nic nie stracił.

• 2 2

• Nie wierzę już w żadne zapewnienia Zdunka!

• 1 2

• .... (1)

A propos budowania firmy przez Zdunka on sam by nic nie zbudował budowali to ludzi którzy jemu zaufali a on ich po tym jak już co zaczoł znaczyć pozwalniał i otoczył się ludzmi pokroju tych dwóch których teraz tak chwali czyli horongiewki bez kręgosłupa.

• 2 5

• Ale z poprawną ortografią.

• 4 0

• Czym karmił? Widać, że za trudne słowo.

• 2 0

• A 7-8 to nie kilka???

• 0 1

• Dawac złoty kask bo srebrny to mało, jestem pazerny. Albo przestaje jezdzic!!! (1)

• 8 15

• ale Ty jesteś człowieku tępy

jak przecinak

• 7 3

• BRĄZOWY KASK (1)

Jest tylko JEDEN , a następni otrzymują drugie i trzecie miejsca.