AZS UG lepszy na szczycie I ligi futsalu

18 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Tomasz Poźniak zaliczył w Unisławiu dwa trafienia dla AZS UG. Tomasz Poźniak zaliczył w Unisławiu dwa trafienia dla AZS UG.

Futsaliści AZS Uniwersytet Gdańsk wciąż są niepokonani. Tym razem zmierzyli się z dotychczasowym wiceliderem rozgrywek Unisław Team PBDI. Nie mieli problemów ze zwycięstwem na boisku rywala 8:1 (5:0), tracąc bramkę dopiero w ostatniej minucie starcia. Atutu własnej hali nie wykorzystali zawodnicy Politechniki Gdańskiej, którzy przegrali z AZS UW Warszawa 3:4 (1:2).

Unisław Team PBDI - AZS Uniwersytet Gdański 1:8 (0:5)
Bramki dla AZS UG:
Kozakiewicz 3, Poźniak 2, Pawicki, Kreft, Ziarko

AZS UG: Pytka, Burglin - Depta, Horbacz, Ziarko, Pawicki, Kreft, Poźniak, Kozakiewicz, Musik, Friszkemut, Cyman

Zespół grającego trenera Wojciecha Pawickiego wciąż może czuć się pewnie na I-ligowym szczeblu rozgrywek. W 5. kolejce zmierzył się z dotychczasowym wiceliderem tabeli z Unisławia.

Pomimo starcia na szczycie widowisko było jednostronne. Gdańszczanie szybko uzyskali przewagę nad przeciwnikiem i już w pierwszej połowie strzeli mu 5 bramek. Świetnie dysponowany był Marek Kozakiewicz, który ustrzelił hat-tricka. Więcej niż jednego gola - dwa, zdobył Tomasz Poźniak.

- Rzeczywiście dominowaliśmy przez cały mecz i właściwie nie daliśmy rywalowi wiele zrobić. Gospodarze zdobyli bramkę na koniec meczu, przy naszym totalnym rozprężeniu. W Unisławiu są bardzo fajne warunki do gry. Chodzi o dużą halę posiadającą bardzo przyczepne podłoże. A takie lubimy - mówi Pawicki, który także wpisał się na listę strzelców.
- Graliśmy bardzo wysokim pressingiem i próbowaliśmy zdominować rywala i utrudnić mu rozegranie. Dzięki temu zaliczyliśmy dużo przejęć piłki, a z nich tworzyły się sytuacje bramkowe. Uważam, że gdybyśmy zakończyli mecz z dwucyfrowym wynikiem, to też byłoby sprawiedliwe - dodaje.
Politechnika Gdańska - AZS UW Warszawa 3:4 (1:2)
Bramki dla PG:
Bocheński, M. Urtnowski, Nowicki

POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Wardowski, M. Urtnowski, Nowicki, Pawlicki, Orzoł, Kopecki, Bocheński, S. Urtnowski, Martynowski

Do zaciętego starcia doszło w hali Centrum Sportu Akademickiego. W nim zagrały drużyny Politechniki Gdańskiej i AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Wynik otworzyli w 5. min. gospodarze.

Szymon Urtnowski popisał się indywidualną akcją, która wyprowadziła go sam na sam z bramkarzem gości. Nie zdecydował się jednak na strzał, ale oddał piłkę do Karola Bocheńskiego, który spokojnie trafił do siatki. Ten sam piłkarz mógł podwyższyć prowadzenie gdańskiego zespołu, ale w ładnej akcji przeszkodzili rywale.

Goście wyrównali za to w 13. min. a w 18. byli już na prowadzeniu. Politechnika doprowadziła do kolejnego remisu tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Strzałem z dystansu zapewnił go Maciej Urtnowski.

W 27. min. gdańszczanie ponownie przeważali po trafieniu Aleksandra Nowickiego. Z prowadzenia cieszyli się jednak tylko kilkadziesiąt sekund. A dwie minuty później już przegrywali 3:4. Szansę na uratowanie punktu otrzymał w 34. min. Nowicki, jednak zdołał doprowadzić piłkę jedynie na linię bramkową.