Sztorm AWFiS nie dał rady Medykowi

Rafał Sumowski
21 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańskie piłkarki zakończyły rundę jesienną z przewagą 7 punktów nad strefą spadkową ekstraligi. Na wiosnę zamierzają poprawić lokatę. Gdańskie piłkarki zakończyły rundę jesienną z przewagą 7 punktów nad strefą spadkową ekstraligi. Na wiosnę zamierzają poprawić lokatę.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały we Władysławowie z Medykiem Polomarket Konin 0:2 (0:1) na zakończenie rundy jesiennej. - Z mistrzyniami Polski zagraliśmy jak równy z równym, zabrakło nam jednak skuteczności - mówi trener Robert Chałaszczyk. Jego podopieczne na wiosnę powalczą o utrzymanie w ekstralidze. Nad strefą spadkową mają 7 punktów przewagi.

Bramki: Gawrońska 45, Pakulska 60

SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, Zawadzka, A.Bużan, Słowy - Wierzbicka (55 Kopińska), Słowińska (70 Cywińska), Sirant, K.Bużan, Kamińska (85 Grala) - Zańko

Gdańszczanki w starciu z Medykiem sensację sprawiły już na początku rundy, gdy z Konina przywiozły bezbramkowy remis. Mistrzynie w tym sezonie nie przegrały jednak żadnego meczu, a występy w tym sezonie chciały zakończyć zwycięskim akcentem.

Sztorm od początku sobotniego meczu zagrał jednak bez kompleksów i już w pierwszej połowie miał okazję objąć prowadzenie. W dobrych sytuacjach znalazła się Martyna Zańko, która najpierw uderzała po krótkim rogu, a później próbowała lobować bramkarkę gości, ale nie zdołała pokonać znakomicie dysponowanej golkiperki.

Tuż przed przerwą krycie zgubiła Anna Gawrońska. Doświadczona reprezentantka Polski dała Medykowi prowadzenie, ale gol do szatni nie podłamał zawodniczek Sztormu. Po przerwie mecz nadal był wyrównany, ale ponownie to zespół z Konina trafił do siatki. Po kwadransie od wznowienia gry po wyrzucie z autu po krótkim rogu uderzyła Natalia Pakulska i choć Magda Kołacz miała już piłkę w rękach, wypuściła ją tracąc drugiego gola.

Sztorm próbował dobyć gola kontaktowego po uderzeniach Kingi BużanMartyny Zańko. Szczególnie aktywna była ta druga, która dobrze radziła sobie z naciskami obrończyniami rywalek. W 80. minucie przejęła piłkę zagrywaną przez rywalkę do bramkarki i uderzyła na dalszy słupek, ale golkiperka znakomicie interweniowała i zdołała zatrzymać piłkę.

- To był równy mecz i porażka na pewno nie przynosi nam wstydu. Przegraliśmy w dobrym stylu. Gdybyśmy tylko wykorzystali sytuacje, które mieliśmy, byłoby naprawdę ciekawie - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Ekstraliga rozgrywki wznowi 19 marca. Gdańszczanki będą wiosną walczyły o utrzymanie, a nad strefą spadkową (dwa ostatnie miejsca) mają 7 punktów przewagi.

- To dobra zaliczka. Mocno przepracujemy zimę i na wiosnę będziemy chcieli jeszcze podskoczyć przynajmniej o dwa miejsca. Tym bardziej, że najtrudniejsze ze spotkań rewanżowych - z Medykiem właśnie, mamy już za sobą - dodaje szkoleniowiec Sztormu AWFiS.