Futsaliści AZS UG wygrali w Gliwicach

25 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Tomasz Poźniak (w białym stroju) bramką i asystami poprowadził AZS UG do wygranej w Gliwicach. Tomasz Poźniak (w białym stroju) bramką i asystami poprowadził AZS UG do wygranej w Gliwicach.

Futsaliści AZS UG pokonali w Gliwicach zespół GAF Jasna 5:4 (1:2) w pierwszym tegorocznym meczu ekstraklasy. Dla gdańszczan było to dopiero drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Pokonali faworyzowanego rywala mimo osłabienia w postaci braku trójki zawodników występujących w półfinale akademickich mistrzostw Polski. AZS UG wywalczyło w nim drugie miejsce. Trzecią lokatę zajęła w tej imprezie Politechnika Gdańska. Obie drużyny zagrają w dniach 14-15 lutego w finałowym turnieju w Katowicach.

Bramki: Wojtas 1 min, Śmiałkowski 8, Ficek 38, Mizgajski 39 - Poźniak 7, Osłowski 32, 37, Broner 33, Kostuch 39

AZS UG: Kartuszyński - Cirkowski, Musik, Osłowski, Poźniak, Kostuch, Broner, Madani, Rafalski, Kreft, Depta

FUTSALIŚCI AZS UG ROZPOCZĘLI ROK OD AWANSU W PP

Początek obecnego roku jest udany dla gdańskich akademików. Po zwycięstwie w pucharowym pojedynku ze Słonecznym Stokiem Białystok, przyszła kolej na triumf w ekstraklasie. Do Gliwic podopieczni Szymona Hartmana nie jechali jednak w roli faworyta. Tym byli wyżej notowani w tabeli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie otworzyli wynik spotkania za sprawą Damiana Wojtasa.

Gdańszczanie szybko próbowali odrobić straty i choć najpierw fatalnie pomylił się przy strzale z pięciu metrów Dominik Depta, wyrównanie zapewnił Tomasz Poźniak. Riposta gospodarzy była jednak błyskawiczna i goście znów musieli odrabiać stratę.

Mimo dobrych okazji, nie udało się im to do przerwy. Po zmianie stron akademicy mocno ruszyli z atakami, co przyniosło efekt w postaci gola Macieja Osłowskiego. Zawodnik występujący również na trawiastych boiskach dla Gryfa Wejherowo, wykorzystał podanie z połowy boiska od Poźniaka.

Nieco ponad minutę później pierwsze prowadzenie gdańszczanom dał Tomasz Broner. To kompletnie wybiło gliwiczan z rytmu, a goście po indywidualnej akcji Osłowskiego prowadzili już 4:2. Na chwilę nadzieje gospodarzom przywrócił Damian Ficek, ale o losach pojedynku rozstrzygnęli Poźniak i Kostuch, którzy popisali się znakomitą dwójkową akcją. Wprawdzie gospodarze zdołali jeszcze raz zdobyć bramkę kontaktową, ale na wywalczenie remisu zabrakło im już czasu.

Warto zaznaczyć, że w Gliwicach AZS UG zagrało w osłabieniu. Na mecz nie pojechali bowiem: Wojciech Pawicki, Paweł FriszkemutMateusz Wesserling, którzy reprezentują klub w rozgrywanym w Szczecinie półfinałowym turnieju akademickich mistrzostwach Polski.

AZS UG w półfinale tej imprezy spotkało się z Politechniką Gdańską i wygrało 4:2. PG zakończyło zawody wygrywając w meczu o 3. miejsce z UAM Poznań 4:0. Z kolei AZS UG w finale zmierzył się z WSB Toruń przegrywając 1:2 i kończąc zawody na drugiej pozycji. Czołowa czwórka awansowała do finałowego turnieju, który w dniach 19-21 lutego odbędzie się w Poznaniu.

• Brawo

Brawo Panowie! Za zwycięstwo w Gliwicach i dobry występ w Szczecinie. Z tymi medalami to Pana Redaktora poniosło bo to dopiero półfinały były, medale będą w rozgrywkach finałowych, na razie gdańskie ekipy uzyskały do nich awans.

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

• 8 0

• Wiosna nasza!

Brawo Szymon Hartman - pozdrowienia dla wszystkich, którzy w Niego zwątpili :) Już końcówka rundy pokazała, że będzie lepiej!

• 3 0

• Mecz u siebie

Kiedy AZS UG gra teraz w Gdańsku?

• 1 0

• Kolejny mecz

Kolejny mecz już w piątek (30.01.2015) w hali widowiskowo - sportowej AWFiS Gdańsk o godzinie 20.00. Zapraszamy !