Bałtyk i Lechia II zwycięskie w III lidze

ras., jag.
27 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 18:24 (27 września 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Paweł Czychowski (na zdjęciu podczas derbowego meczu z rezerwami Arki) w tej rundzie zdobył już w III lidze 6 bramek dla Lechii II. Paweł Czychowski (na zdjęciu podczas derbowego meczu z rezerwami Arki) w tej rundzie zdobył już w III lidze 6 bramek dla Lechii II.

Sobota była udana dla trójmiejskich piłkarzy w III lidze, mimo że przyszło im grać poza domem. Rezerwy Lechii Gdańsk pokonały w Szczecinie drugi zespół Pogoni 3:2 (2:1), zaliczając piąty z rzędu mecz bez porażki. Natomiast Bałtyku Gdynia awansował na pozycję wicelidera, wygrywając na wyjeździe z Raselem Dygowo 3:1 (0:1), choć mógł zdobyć co najmniej drugie tyle goli, gdyż po przerwie kompletnie zdominował rywali. Na zakończenie 8. kolejki, w niedzielę o godzinie 18:00 na Narodowym Stadionie Rugby rezerwy Arki Gdynia podejmą Cartusię. Dla kibiców wstęp wolny.

Pogoń II Szczecin - LECHIA II GDAŃSK 2:3 (1:2)
Bramki: Paczuk 12, Stańczyk 90+3 - Kopka 20, Czychowski 42, Nishi 55

LECHIA II: Podleśny - Powszuk, Rudinilson, Garbacik, Hoffmann (56 Bobowski) - Wolski (78 Sidor), Kaszuba, Nishi, Kopka (68 Wiśniewski), Malbasić (19 Zieliński) - Czychowski.

III-ligowy zespół Lechii w sobotę po raz pierwszy poprowadził Ryszard Robakiewicz, który zastąpił w Szczecinie Macieja Kalkowskiego, desygnowanego do pracy z pierwszym zespołem.

Samodzielny debiut niedawnego asystenta Joaquima Machado nie rozpoczął się dobrze. Już w 12. minucie skapitulować musiał Damian Podleśny. Na domiar złego już po kwadransie gry urazu kolana nabawił się zesłany do rezerw z pierwszego zespołu Filip Malbasić.

Jednak niemal natychmiast po jego zejściu Serba z boiska biało-zieloni zdobyli wyrównanie. Do bramki trafił Łukasz Kopka. Pomocnik wykorzystał podanie Pawła Czychowskiego.

Czychowski, który przed tym meczem miał już na koncie 5 bramek w tegorocznych rozgrywkach, był wyróżniającym się zawodnikiem Lechii. Choć 21-latek zmarnował dwie sytuacje sam na sam, a raz trafił w poprzeczkę, to on zdobył bramkę, która pozwoliła gdańszczanom objąć prowadzenie.

Zawodnik, który w poprzedniej rundzie grał na wypożyczeniu w Cartusii, trafił po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego na 17 metr piłkę cofnął Tsubasa Nishi, a "Czysiu" skorzystał z okazji i zapakował piłkę do bramki.

Już po zmianie stron znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Diego Hoffman. Brazylijczyk, który z pierwszej drużyny został zesłany do rezerw wraz z Malbasiciem i Rudinilsonem, posłał prostopadłą piłkę do Nishiego. Japończyk znalazł się w sytuacji sam na sam i podwyższył prowadzenie gdańszczan. Pogoń bramkę kontaktową zdobyła dopiero w doliczonym czasie gry.

Dla Lechii II to piąty kolejny mecz bez porażki.

Rasel Dygowo - BAŁTYK GDYNIA 1:3 (1:0)
Żdanow 19 - Rusinek 55, 62, Węgliński 70

BAŁTYK: Szlaga - Piekarski, Proena, Wypij, Steinborn - Krzemiński (82 Milczarek), Panasiuk (79 Bujnowski), Ziemak, Węgliński - Rusinek (86 Zadrowski), Kazubowski (67 Krysiński)

Mariusz Węgliński w Dygowie zdobył dla Bałtyku gola i zaliczył szóstą asystę w sezonie. Mariusz Węgliński w Dygowie zdobył dla Bałtyku gola i zaliczył szóstą asystę w sezonie.
Krzysztof Rusinek przeżywa kolejną piłkarską młodość. 33-letni napastnik ma już na koncie 6 goli w tym sezonie. Być może Bałtyk nie musiałby tak długo denerwować się w Dygowie, gdyby po kwadransie sędzia zauważył faul na tym piłkarzu. Gdyby tak się stało, gdynianie otrzymaliby karnego, a rywale musieliby grać w osłabieniu.

Arbiter jednak nie zagwizdał. Co gorsze dla biało-niebieskich w 19. minucie zdrzemnęli się oni w defensywie. Oleksander Żdanow z bliska skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z wolnego Andrzeja Wojciechowskiego.

Po stracie gola Bałtyk nie mógł się podnieść,a gospodarze nadal atakowali. Dobrze, że skończyło się na 0:1. W przerwie Marcinowi Martyniukowi udało się bowiem ponownie natchnąć podopiecznych wiarą w wygraną.

Gdynianie mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli w zaledwie kwadrans, strzelając trzy gole między 55. a 70. minutą. A mogło być jeszcze lepiej. M.in. piłkarze Bałtyku ponownie uważali, że należał im się karny, ale sędzia znów nie odgwizdał.

Rasel rozbił ostatecznie tercet Rusinek - Mariusz Węgliński - Łukasz Krzemiński. Na remis Krzysztof skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Mariusza. Natomiast 6 minut później napastnik poprawił na 2:1 po przewrotce, korzystając z wrzutki Krzemińskiego.

W 67. minucie Rusinek mógł ustrzelić klasycznego hat-tricka, a Węgliński zaliczyć szóstą w tym sezonie asystę. Niestety, napastnik Bałtyku przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Ale trzeci gol dla biało-niebieskich i tak padł, ale trzy minuty później. Kolejne podanie na gola zaliczył Krzemiński, a gola strzelił Węgliński.

Już do końca spotkania Bałtyk dominował na boisku. Szanse na kolejne bramki mieli m.in.: jeszcze raz Węgliński oraz Rafał Bujnowski, Marek MilczarekTomasz Piekarski. Piłka po uderzeniu tych dwóch ostatnich obijała poprzeczkę.

Dzięki wygranej Bałtyk jest już wiceliderem III ligi. Natomiast Rasel "umocnił" się na ostatnim miejscu w tabeli.

Wyniki 8 kolejki

• Pogoń II Szczecin - LECHIA II GDAŃSK 2:3 (1:2)
  • Rasel Dygowo - BAŁTYK GDYNIA 1:3 (1:0)
  • ARKA II GDYNIA- Cartusia 2:0 (2:0)
  • GKS Przodkowo - KS Chwaszczyno 1:1 (0:0)
  • Bałtyk Koszalin - Chemik Police 0:0
  • Astra Ustronie Morskie - Gwardia Koszalin 0:4 (0:1)
  • Leśnik Manowo - Kaszubia Kościerzyna 0:1 (0:1)
  • Gryf Wejherowo - Drawa Drawsko Pomorskie 2:1 (0:0)
ras., jag.

Opinie (32) ponad 10 zablokowanych

• (1)

Mniej spadów z pierwszej kadry i jest wygrana. Tak to powinno wyglądać, że przeważać powinni w składzie młodzi chłopcy.

• 39 3

• Dokladnie.Nie ma chlamu z pierwszej druzyna i chociaz normalnie wygrali a nie jak tydzien temu z Gryfem,dwa trzeba bylo im wydrukowac zeby jasniepanowie mogli zremisowac w 4ej lidze liczac ligi nie nazywajac.Skandal.

• 3 2

• Robak

Brawo Rysiu Robakiewicz.

• 11 1

• Widać pracę Kalki, Robakiewicza i Untona (1)

Powodzenia panowie

• 17 2

• A co do tej pory robili ci panowie ? To samo co i teraz a wyniki były fatalne

• 2 2

• Lechia to my

Brawo Lechia ,chociaż tam wygrywają .Bo na punkty w Zabrzu z Górnikiem nie ma co liczyć.Dobra praca Kalka.

• 13 8

• wszyscy na Lechię II !!! :)

• 17 6

• :-)

Odbudować gdańską Lechię! Niech wreszcie grają nasi zawodnicy a nie przybłędy.. Łukasz Kopka, który ciężko pracuje na swoją pozycję i jest lepszy od tych zakupionych z polecenia Wernze i ETL. Gra Czychowski, Powszuk, wreszcie Garbacik.

• 6 3

• TBG !!! (3)

Bravo Kadłuby !!!

Obłuże 100% BAŁTYK !!!

• 47 11

• ciesz się z wygranej ale nie osmieszja siebie i klubu takimi wpisami że 100% Bałtyk (1)

bo dobrze wiesz jaka jest sytuacja Bałtyku i jak niewiele osób mieszka w Gdyni

• 4 11

• Póki co jak widać Ty się ośmieszasz, wchodząc na temat o Bałtyku, który ciebie nie dotyczy, idź oglądać swoją drużynę, chyba też mają mecz w ten weekend śledziu?