Gdańszczanie pokonali w sparingu Flotę

14 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Jedną ze zwycięskich dla Lechii bramek w pierwszym meczu kontrolnym strzelił Ivans Lukjanovs. Jedną ze zwycięskich dla Lechii bramek w pierwszym meczu kontrolnym strzelił Ivans Lukjanovs.

Piłkarze Lechii pokonali Flotę Świnoujście 2:1 (1:0) w inauguracyjnym tegorocznym sparingu. Bramki dla zespołu Pawła Janasa w starciu z I-ligowcem strzelali: Ivans LukjanovsRafał Janicki. Grano dwa razy po czterdzieści pięć minut, a biało-zieloni zaprezentowali się w dwóch zupełnie różnych jedenastkach. Martwią jednak dolegliwości zdrowotne w gdańskiej ekipie, które z występów na boisku wykluczyły aż siedmiu zawodników. Testy oblał Dawid Kubowicz.

Lukjanovs 12, Janicki 76 - Tomasik 61

LECHIA: (pierwsza połowa): Pawłowski - Kubowicz, Janicki, Vućko, Hajrapetjan - Nowak, Surma, Bąk, Późniak, Wiśniewski - Lukjanovs.

LECHIA (druga połowa): Buchalik - Pavlović, Kożans, Kostrzewa, Andruskevicius - Deleu, Pietrowski, Kawa (65 Bąk), Kacprzycki (74 Janicki), Bobrowski - Duda.

Żółta kartka: Bąk (Lechia)

Już jako pełnoprawny piłkarz biało-zielonych w meczu miał zagrać Patryk Tuszyński (czytaj więcej). Lechia porozumiała się z MKS Kluczbork w sprawie kwoty odstępnego za ofensywnego pomocnika, który podpisał w Gdańsku 3,5 letni kontrakt. 22-latek narzeka jednak od tygodnia na dolegliwości mięśnia dwugłowego i na murawie się nie pojawił.

Zabrakło również Marko Bajicia, który podczas piątkowego treningu w hali skręcił staw skokowy. Serba czeka tygodniowa przerwa w zajęciach z zespołem. Pomocnik może mówić o prawdziwym pechu, gdyż jesień miał straconą z powodu rehabilitacji po operacji kolana.

Z powodu urazów i przeziębienia trenerzy Paweł JanasTomasz Borkowski nie mogli sprawdzić w grze ponadto: Tomasza Dawidowskiego, Mateusza Machaja oraz Josipa Tadića. Dlatego zrezygnowano z drugiego wcześniej awizowanego na ten dzień sparingu z II-ligową Chojniczanką.

Sparingową grę kontuzjami okupili: Łukasz KacprzyckiJakub Kawa. Pierwszy z nich naderwał mięsień przywodziciel, drugi - mięsień czworogłowy. W obu przypadkach konieczne jest przeprowadzenie badań i konsultacji lekarskich, po których podjęte zostaną decyzje dotyczące dalszego udziału zawodników w zgrupowaniu, które potrwa do 18 stycznia.

W pierwszej połowie sobotniego meczu zaprezentował się testowany przez Lechię 24-letni obrońca Dawid Kubowicz (czytaj więcej). Z kolei w drugiej części spotkania swoje walory mógł zaprezentować Serb Petar Pavlović (czytaj więcej). Obaj gracze kandydowali do angażu na prawej stronie obrony.

-Pavlovicia będę chciał zobaczyć jeszcze w środę w lepszym ustawieniu, z bardziej doświadczonymi piłkarzami, podczas sparingu z Kotwicą Kołobrzeg. Natomiast Kubowicz wraca do domu - ocenił po sparingu trener Janas.

Lechia już do przerwy mogła wywalczyć wysokie prowadzenie, ale piłkę do siatki udało się skierować tylko Ivansowi Lukjanovsowi, który był ustawiony jako napastnik w systemie 1-4-5-1. Natomiast w dobrych sytuacjach skuteczności zabrakło Kamilowi Poźniakowi, Łukaszowi SurmiePiotrowi Wiśniewskiemu.

Po zmianie stron Flota zagrała odważnie. W 61. minucie I-ligowcy wyrównali po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił Piotr Tomasik.

Wygraną biało-zielonym zapewnił ten, który miał nie grać w drugiej połowie. Rafał Janicki wrócił do gry na skutek kontuzji Kacprzyckiego. Defensor ustalił wynik sparingu pięknym uderzeniem z 25 metrów. Ponadto dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Adam Duda, ale w obu sytuacjach uderzał niezbyt precyzyjnie.

-W gronie młodzieży na pewno jest kilku zdolnych chłopaków. Będziemy obserwować ich dalszy rozwój. Co do meczu, to jak to zwykle w tym etapie przygotowań, brakowało czucia piłki, ale sytuacje, które stworzyliśmy, powinniśmy wykorzystywać. Na skutecznością nadal trzeba pracować - podsumował szkoleniowiec Lechii.

Harmonogram pozostałych sparingów Lechii:
18.01 (Kołobrzeg) Kotwica Kołobrzeg
21.01 (Malbork), godzina 10.00) Olimpia Grudziądz
23.01 - 03.02 - zgrupowanie w Turcji (sparing z m. in. Dynamem Bukareszt)
11.02 - Zawisza Bydgoszcz

Opinie (134) ponad 20 zablokowanych

• brawo (6)

• 43 16

• 3900 (3)

Brawo Lechia ! Lukjanovs i Janicki musza zostac w Lechii ! Potrzebne dalsze wzmocnienia ! Wymienic ponownie Pozniaka na kata Arki !!
      Dodatkowo pilnie potrzebny bramkostrzelny napadzior. Czekamy na wiesci co z Nildo !? Jak przejdzie testy to go brac jak się nie sprawdzi to niech idzie do Arki!

• 14 12

• tak - wymienić Poźniaka na Buzałę

... i znowy dopłacić. Za takie ruchy transfery chyba w końcu powinni kogoś kopnąć w du...

• 9 2

• te 3900 to kibice na meczu z Żalgirisem na pge???? (1)

Chłopie, chyba było nas tam dobre 2setki wiecej, co za amator.

• 0 2

• Lechia zremisowała z Żalgirisem Wilno Bez bramek i emocji 8 października 2011 (196 opinii)

jak podaje Trojmiasto.pl na tym meczu było 3000 ludzi .

• 1 1

• Czy to ta sama Flota z którą my przegraliśmy 10.09.2011 r 1:0 ?