AZS UG gorszy od lidera futsalowej ekstraklasy

13 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Kilka dobrych interwencji Jacka Burglina nie uchroniło AZS UG przed porażką z liderem ekstraklasy. Kilka dobrych interwencji Jacka Burglina nie uchroniło AZS UG przed porażką z liderem ekstraklasy.

Po ostatnim meczu z Pogonią 04 Szczecin apetyty na sprawienie kolejnej niespodzianki w Gdańsku były bardzo duże. Tym razem w hali AWFiS zjawił się lider futsalowej ekstraklasy, Rekord Bielsko-Biała. W pierwszej połowie szykowała się powtórka z rozrywki i równie zacięty mecz jak z wiceliderem. Ostatecznie jednak goście przycisnęli po zmianie stron i zwyciężyli 6:2 (3:2), czym niemal przypieczętowali tytuł mistrzów Polski.

2:6 Wojciech Łysoń 37:41

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Cyman, Ł. Olszewski, Friszkemut, M. Olszewski, Poźniak, Horbacz, Ziarko, Wesserling, Kriezel, Pawicki, Depta

Rekord: Brzenk, Waszka - Hyży, Machura, Bubec, Franz, Łysoń, Polasek, Mentel, Janovsky, Marek, Biel, Szłapa

Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli zasiąść wygodnie na trybunach, a już padła pierwsza bramka. Radek Polasek znakomitym uderzeniem z dystansu pokonał Jacka Burglina. Od pierwszego kopnięcia piłki minęło wówczas jedynie 29 sekund. Gol ten udowodnił, że Rekord wyszedł z szatni mocno zmobilizowany, jednak chyba nie do końca skoncentrowany, gdyż dokładnie 35 sekund później, po dograniu Wojciecha Pawickiego, piłkę do bramki skierował bohater poprzedniej kolejki, Dominik Depta.

W 5. min. fatalny błąd w ustawieniu przy rzucie rożnym popełnili goście, a podanie Tomasza Kriezela z pięciu metrów wykończył niepilnowany Patryk Ziarko. AZS był na prowadzeniu, a kolejna sensacja wydawała się coraz bardziej realna. Niestety dla Akademików, Rekord podniósł się po tym błędzie i za sprawą Łukasza Mentela i ponownie Polaska przejął kontrolę nad meczem jeszcze przed przerwą.

Kluczowa dla przebiegu spotkania sytuacja miała miejsce równo 8 minut po wznowieniu gry. Patryk Ziarko nieprzepisowo zatrzymał kontratak rywali, za co został ukarany żółtą kartką. A że nieco ponad dwie minuty wcześniej także zobaczył kartonik, to musiał opuścić plac gry. Rekord zdominował wówczas boiskowe poczynania. Kilkukrotnie dobrze w bramce spisywał się Burglin jednak ostatecznie Łukasz Biel znalazł drogę do siatki i Rekord odskoczył na dwie bramki (2:4).

Powrót gdańszczan do meczu byłby jeszcze możliwy, gdyby nie to, że nieco ponad minutę później otrzymali oni kolejny cios. Tym razem Wojciech Łysoń wpakował piłkę do bramki Burglina uspokajając swoich kolegów. Ostatnie 10 minut meczu to bardzo mądra gra bielszczan, którzy starali się jak najdłużej utrzymywać przy piłce. Co więcej, goście ustalili jeszcze wynik na 6:2, po drugiej bramce Łysonia.

- Myślę, że możemy pogratulować Rekordowi mistrzostwa Polski - twierdzi Burglin.