Sztorm Gdańsk nadal otwiera I ligę

Rafał Sumowski
1 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańskie piłkarki jesienią wygrały 8 z 9 spotkań w I lidze. Wiosnę również rozpoczęły od triumfu. Gdańskie piłkarki jesienią wygrały 8 z 9 spotkań w I lidze. Wiosnę również rozpoczęły od triumfu.

Piłkarki Sztormu AWFiS od zwycięstwa rozpoczęły rundę wiosenną I ligi kobiet. Podopieczne trenera Roberta Chałaszczyka pokonały we Władysławowie Stomil Olsztyn 2:0 (1:0) i zachowały pozycję liderek grupy północnej.

Bramki: Kamińska 3, Pielowska 90

SZTORM AWFIS: Kołacz - A.Bużan, Rucińska, Sirant (15 Stasiulewicz), Świętoniowska - Zańko (90 Aleksandra Kopecka), K.Bużan, Cywińska (70 Sikorska, 85 Anna Kopecka), Słowińska, Kamińska - K.Wierzbicka (65 Pielowska)

SZTORM AWFIS WZNAWIA ROZGRYWKI. CELEM AWANS DO EKSTRAKLASY

Liderki tabeli po rundzie jesiennej rozpoczęły wiosnę od spotkania z najsłabszym zespołem w rozgrywkach grupy północnej I ligi. Gdańszczanki Stomil zaprosiły jednak nie na boisku AWFiS, ale do Władysławowa, gdzie w ośrodku Cetniewo kończyły okres przygotowawczy.

Sztorm rozpoczął ligowe granie w tym roku mocnym akcentem, bo już po 3 minutach środowego meczu objął prowadzenie. Po podaniu Klaudii Słowińskiej na uderzenie zdecydowała się Martyna Zańko, ale piłkę odbiła bramkarka. Skuteczną dobitkę posłała jednak Klaudia Kamińska.

Niestety, pechowo rozgrywki zaczęła debiutująca w I lidze Olga Sirant. Kapitan reprezentacji Polski do lat 15 doznała skręcenia stawu skokowego. Gdańszczanki wypracowały sobie jednak kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku. Szczególnie dobrze radziła sobie z prawej strony Zańko ścinając ze skrzydła do bramki. W decydującym momencie brakowało jej jednak skuteczności - dwukrotnie w sytuacji sam na sam posyłała piłkę obok bramki.

Olsztynianki szansę na wyrównanie miały tylko raz, po rzucie wolnym. Uderzona z 20 metra piłka minimalnie minęła jednak bramkę Magdaleny Kołacz. Po przerwie Stomil stworzył dwie groźne sytuacje z gry, ale za pierwszym razem strzał był niecelny, a za drugim udanie interweniowała Kołacz.

W 60. minucie piłkę w siatce wreszcie umieściła Zańko po zagraniu Kamińskiej, ale znalazła się na pozycji spalonej. Na kwadrans przed końcem gry Zańko ponownie znalazła się w sytuacji sam na sam, ale tym razem uderzyła w słupek.

Gola, który ustalił wynik spotkania, zdobyła ostatecznie wprowadzona na ostatnie 25 minut gry Monika Pielowska, czyli najlepsza strzelczyni Sztormu w rundzie jesiennej (10 bramek). W ostatniej minucie meczu otrzymała znakomite podanie od Kingi Bużan za linię obrony i w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę gości.

- Zabrakło nam skuteczności, ale olsztynianki też miały kilka groźnych sytuacji i ich nie wykorzystały. Bardzo dobrze wyglądała gra skrzydłami, ale widocznie w pierwszym meczu wkradło się w zespół trochę nerwowości. Najważniejsze jest jednak to, że zaczęliśmy sezon od zwycięstwa - mówi trener Chałaszczyk.

Kolejny mecz gdańszczanki rozegrają 12 kwietnia o godz. 15. Na wyjeździe zmierzą się z Zamłyniem Radom.

• Brawa!!

Brawo dla naszych piłkarek :) Należało im się! Oby tak dalej, daleko zajdą :)