Piłkarki Sztormu znów przegrały

28 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Marcjanna Zawadzka (z lewej) mecz z SMS zakończyła z powodu kontuzji już w 20 minucie. Sztorm ma spore problemy zdrowotne w zespole i wciąż jest bez punktów w tym sezonie. Marcjanna Zawadzka (z lewej) mecz z SMS zakończyła z powodu kontuzji już w 20 minucie. Sztorm ma spore problemy zdrowotne w zespole i wciąż jest bez punktów w tym sezonie.

Piłkarski Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały na własnym boisku z SMS Łódź 1:3 (0:0). Dla podopiecznych Roberta Chałaszczyka to czwarta porażka w czwartym meczu tego sezonu. - Jest poprawa w stosunku do poprzednich meczów, ale w dalszym ciągu kontuzje rozbijają nam zespół. Czekamy na wrześniową przerwę na kadrę. Podleczymy się i będzie dużo lepiej. Nie martwię się o utrzymanie w ekstraklasie - uspokaja szkoleniowiec.

Bramka dla Sztormu: Kamińska
SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, Zawadzka (20 Kopińska), Sirant, Słowy - Stasiulewicz, Słowińska, Cywińska, K.Bużan, Kamińska - Wierzbicka (80 Turowska)

Gdańskie piłkarki kontynuują fatalny start sezonu. "Sztormówki" w pierwszej połowie stawiły dzielnie czoła zespołowy w Łodzi i nawet miały sytuacje bramkowe, ale trzeba oddać, że przyjezdne zmarnowały dwie stuprocentowe sytuacje. Raz piłka odbiła się od słupka, a raz przeleciała nad bramką.

Po przerwie dominacja gości nie podlegała dyskusji. Zaczęło się 10 minut po zmianie stron, gdy łodzianki zdobyły bramkę po dośrodkowaniu i uderzeniu głową. 5 minut później było już 2:0, gdy łodzianki skorzystały z zamieszania w polu karnym i posłały do siatki dość kuriozalną piłkę.

Trzeci cios gdańszczanki przyjęły na skutek nieporozumienia w defensywie, gdy pozwoliły urwać się jednej z rywalek. Honorowe trafienie zdobyła dla gospodyń Klaudia Kamińska. Pomocniczka ścięła z lewej strony do środka boiska i popisała się pięknym uderzeniem z ok. 30. metra po długim rogu. Bramkarka SMS nie miała żadnych szans.

- Było lepiej niż w poprzednich meczach, ale wciąż mamy problem. Musiałem zmienić w pierwszej połowie Marcjannę Zawadzką, której powrócił uraz. Zresztą nie ona jedna zmaga się z kontuzją i gramy zawodniczkami, które nie są w pełni formy. Z powodów zdrowotnych straciliśmy niedawno Martynę Zańko, a już nawet nie wspominam o zawodniczkach, które wypadły z kadry przed sezonem - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Szkoleniowiec uspokaja jednak, że brak jakichkolwiek punktów i bilans bramkowy 2:15 to nie powód, by drżeć o utrzymanie w lidze.

- O to się nie boję. Czekamy na dwutygodniową przerwę na kadrę we wrześniu. Podleczymy się i w zasadzie poza Zańko, będziemy w pełnym składzie. Póki co, musimy radzić sobie z taką sytuacją jaka jest - dodaje.
Kolejne spotkanie gdańszczanki rozegrają w sobotę o godz. 11 w Żywcu. Tam zmierzą się z miejscowym Mitechem.

Wyniki 4 kolejki

• SZTORM AWFiS GDAŃSK - UKS SMS Łódź 1:3 (0:0)

• On się nie martwi bo w tabeli jeszcze nie ujęto wyniku meczu AZS PSW Biała

Podlaska - Mitech Żywiec 1:3. A przy zwycięstwie Mitechu do 10 miejsca strata wynosi już 3 pkt.

• 0 0

• Chała do domu!

PDP PAMIĘTA!!!

• 3 0

• Rośnie młode pokolenie piłkarek

Na szczęście rośnie młode pokolenie piłkarek w Gdyni. Twarde i waleczne dziewczyny. Trener dobrze z nimi pracuje więc jestem spokojny o damską piłkę w trójmieście.
    Sztorm Gdynia daje rade

• 6 0

• dobrze nie jest......

ale "" spoko maroko '''' ! Ruszą do przodu !!

• 1 0

• Czy zawodniczki mają coś płacone? Czy podczas kontuzji mają zapewnioną opiekę medyczną? Gdzie te 200 000 tys od miasta?

• 4 0

• (2)

Jak maja być wyniki jak Trener oraz Prezes nie maja szacunku dla zawodniczek. Wyzywają je, niszczą psychicznie, dołują na każdym kroku, pokazują że są gorsze i maja siedzieć cicho do je Prezes zawiesi.Treningi polegają tylko na tym żeby zajechać zawodniczki dlatego kontuzje oraz odejścia zawodniczek przed sezonem.We wcześniejszym poście ktoś napisał czy dziewczyny mają coś płacone śmiech na sali ekstraliga ,a praktycznie gramy za darmo.Ubezpieczenie, rehabilitacja po kontuzji :) zapytajcie Zańko czy jest ubezpieczenie :) , Zawadzką kto kazał grać z kontuzją, która musiała zejść z boiska po 20 min bo kontuzja się odnowiła. Wymieniać można dużo i proszę nie odbierajcie tego jak żale skrzywdzonej zawodniczki tylko naświetlenie problemu jaki jest w Sztormie.