Ważna wygrana piłkarek Sztormu AWFiS

Rafał Sumowski
29 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Wygrana z KKP Bydgoszcz nie przyszła gdańszczankom łatwo. Sztormówki z łatwością dochodziły do sytuacji strzeleckich. Gorzej było z ich wykorzystywaniem. Wygrana z KKP Bydgoszcz nie przyszła gdańszczankom łatwo. Sztormówki z łatwością dochodziły do sytuacji strzeleckich. Gorzej było z ich wykorzystywaniem.

Piłkarki Sztormu AWFiS pokonały przy Meissnera KKP Bydgoszcz 2:1 (0:0). Dla gdańszczanek to niezwykle cenne zwycięstwo przybliżające je do utrzymania w ekstralidze. Jego rozmiary mogą jednak rozczarowywać, bo podopieczne Roberta Chałaszczyka już po pierwszej połowie mogły prowadzić przynajmniej 3:0.

Bramki dla Sztormu: Słowińska 62 karny, 67

SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, A.Bużan, Zawadzka, Słowy - Zańko, K.Bużan, Słowińska (70 Cywińska), Sirant, Kamińska (60 Kopińska) - Wierzbicka

Przed wtorkowym meczem gdańskie piłkarki miały 6 pkt przewagi nad dwoma ostatnimi zespołami ekstraligi. Jednym z nich jest właśnie zespół z Bydgoszczy, więc pojedynek przy Meissnera był idealną okazją, by odskoczyć najsłabszym, a przy okazji podgonić pierwszą szóstkę (po rozegraniu 22 kolejek w ekstralidze nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową).

Sztorm wykorzystał swoją szansę, choć gdańszczanki w pierwszej połowie raziły nieskutecznością. Do przerwy gospodynie zdominowały ostro grające rywalki. Znakomite okazje na gole marnowały jednak Karolina Wierzbicka, Angelika Bużan, Martyna Zańko, Marcjanna Zawadzka czy Olga Sirant.

- 3:0 to byłby do przerwy i tak niski wymiar kary dla rywalek. Zamiast tego był bezbramkowy remis - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Gdańszczanki wynik otworzyły wreszcie po zmianie stron. Rzut karny wywalczyła Dominika Kopińska, a na gola pewnie zamieniła go Klaudia Słowińska. Chwilę później pomocniczka błysnęła indywidualną akcją. Okiwała dwie rywalki i uderzyła po długim rogu pod poprzeczkę nie dając szans bramkarce gości.

Okazji do podwyższenia wyniku po raz kolejny nie brakowało, ale znów zawodziła skuteczność. Zamiast gola na 3:0 dla Sztormu, kontaktowa bramka padła ze strony bydgoszczanek. Przyjezdne wykorzystały nieporozumienie defensywy gdańszczanek z bramkarką Magdą Kołacz i zdobyły gola po rzucie rożnym dobijając piłkę z 2. metra.

- W 90. minucie rywalki próbowały wyrównać jeszcze z rzutu wolnego, ale piłkę uderzoną płasko po ziemi złapała Kołacz. Wymęczyliśmy ważny komplet punktów. Cieszy to, że obeszło się bez urazów, bo rywalki nie przebierały dziś w środkach - przyznaje trener Chałaszczyk.
Kolejne spotkanie czeka gdańszczanki 16 lub 17 kwietnia na wyjeździe z Olimpią Szczecin.

• Ważne zwycięstwo

Jeszcze jako Sztorm Gdynia 2004 , mecze z Bydgoszczą były dla dziewczyn trudne i niesłychanie '' twarde ''. Brawo !!