Spójnia pokonała rezerwy Orlenu Wisły

19 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Karol Cichocki zdobył dla Spójni 6 bramek w meczu z Orlenem II Wisłą. Karol Cichocki zdobył dla Spójni 6 bramek w meczu z Orlenem II Wisłą.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia pokonali we własnej hali rezerwy Orlenu Wisły Płock 26:25 (14:10) w zaległym meczu I ligi. Ostrej walki nie brakowało, co potwierdza rozbity łuk brwiowy Aleksandra Kondrackiego. Podopieczni Marcina Markuszewskiego umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Nad drugą w tabeli Kancelarią Andrysiak Stalą Gorzów Wlkp. mają już 3 punkty przewagi. Kolejny mecz zagrają właśnie z tym rywalem . 29 kwietnia o godz. 16 na ten pojedynek zapraszają do Gdynia Areny.

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk - Lisiewicz 3, Ćwikliński 1, Oliferchuk 4, Kamyszek 1, Cichocki 6, Ringwelski 2, Brukwicki 4, Rychlewski 1, Pedryc 1, Marszałek 2

ORLEN WISŁA: Rybicki, Kujawa - Janiszewski, Kondracki 1, Bronowski 3, Rekosz 1, Sowul 1, Ciećwierz, Rupp, Szczutowski 4, Wołowiec 3, Kisiel 2, Olkowski 2, Woźniak, Koper 6, Zaremba 2

Spójnia nie poprzestała na odzyskaniu pozycji lidera I ligi wygrywając mecz z Warmią Traveland Olsztyn. Triumfem w innym zaległym spotkaniu z Orlenem II Wisłą Płock gdynianie umocnili swoje przodownictwo na zapleczu krajowej elity.

Zaczęło się po myśli zespołu trenera Marcina Markuszewskiego. Spójnia otworzyła mecze 3-bramkową serią, którą przerwał dopiero skuteczny rzut karny gości. Przyjezdni nie dawali za wygraną i nie pozwolili Spójni odskoczyć na więcej niż 3 trafienia aż do ostatniej akcji pierwszej połowy.

Spotkanie obfitowało w ostre starcia, a sędziowie podyktowali w sumie 11 rzutów karnych, z czego aż 9 dla gości. Mało tego, mecz z rozbitym łukiem brwiowym zakończył gracz Orlenu Wisły Aleksander Kondracki.

Po zmianie stron przyjezdni zanotowali serię 3 kolejnych trafień i zbliżyli się na 13:14. Odpowiedź gdynian była natychmiastowa. Zdobyli 5 bramek pod rząd w niecałe 8 minut, z czego 3 trafienia zaliczył Borys Brukwicki. Po kolejnej serii w 41. minucie gospodarze prowadzili już 24:17 po rzucie Bogdana Oliferchuka.

Zapowiadało się na spokojną końcówkę, ale wtedy piąty bieg wrzucili płocczanie. Ich szaleńcza pogoń przyniosła 5 kolejnych bramek. W 60. minucie doprowadzili do stanu 24:25, ale zatrzymał ich Rafał Rychlewski. Tuż przed ostatnim gwizdkiem trafił jeszcze Filip Koper, ale zmniejszył jedynie rozmiar porażki do minimum.

Następny mecz Spójnia miała rozegrać w sobotę, ale wyjazdowe spotkanie z Realem Astromalem Leszno zostało przełożone na 10 maja. Tym samym na najbliższy pojedynek i to nie byle jaki, podopieczni trenera Markuszewskiego zapraszają do 29 kwietnia o godz. 16. W Gdynia Arenie podejmą Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. w hicie I ligi, którego wynik może okazać się decydując dla rozstrzygnięcia o tym, kto zwycięży w rozgrywkach i uzyska prawo gry w Superlidze.