Gdynianie stracili trzy gole w cztery minuty!

5 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze Arki zostali rozbici na własnym stadionie przez Lecha Poznań aż 0:3 (0:0). Gdynianie zupełnie pogubili się od 85. minuty, kiedy to stracili wszystkie gole. Nie pomogła gospodarzom obecność na trybunach nawet właściciela klubu, Ryszarda Krauze. -Końcówka zamazała obraz tego spotkania. Porażka jest za wysoka, ale to już nie ma znaczenia, bo wynik poszedł w świat - podsumował Dariusz Pasieka, szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Moretto - Bruma, Rozić, Noll, Bednarek - Szmatiuk - Duarte, Zawistowski, Bożok, Labukas - Mawaye

Sędziowie: Górecki (Katowice)
Widzów: 11 780
Kotorowski - Kikut, Arboleda, Bosacki, Henriquez - Możdżeń, Murawski - Wilk, Stilić, Ślusarski - Ubiparip
  • 46' Mawaye Zmiany Wilczyński
  • 76' Duarte Zmiany Ross
  • 82' Bożok Zmiany Burkhardt
Zmiany Zmiany
  • 46' Możdżeń Zmiany Wołąkiewicz
  • 59' Wilk Zmiany Rudnevs
  • 80' Ubiparip Zmiany Mikołajczak
Bramki Bramki
  • 85' Ślusarski
  • 88' Rudnevs
  • 89' Mikołajczak
  • 31' Rozić
Kartki Kartki
  • 29' Możdżeń

Trener Bakero na ławce zostawił swoje gwiazdy Rudnevsa i Kriwca. Czy to oznacza, że nie docenia Arki? A może zamierza rzucić ich do boju po przerwie, na zmęczonych już gospodarzy?
W Arce nie ma Skeli, bo certyfikat Albańczyka jeszcze nie nadszedł do Gdyni. Trener Pasieka bardzo ofensywnie ustawił zespół. Ze składu wynika, że gospodarze rozpoczną w ustawieniu 1-4-4-2
Kibice Lecha zajęli sektor dla kibiców gości, a drugie ich tyle zasiadło obok tego sektoru, jest ich na pewno ponad tysiąc
przedpole bramki Kotorowskiego zasypane zostało serpentynami, piłkarze czekają na boisku na sygnał do rozpoczęcia gry
1'
mecz rozpoczął Lech przy gromkim skandowaniu swoich kibiców "Kolejorz, chcemy zwycięstwa". Gdynianie odpowiedzieli "Arka marsz, marsz do boju, zwycięstwo czeka nas"
1'
gra rozpoczęła się z 8-minutowym opóźnieniem
3'
z tego jak piłkarze poruszają się po boisku to wynika, że w roli defensywnego pomocnika gra nominalny stoper Szmatiuk, a Arka jednak w ustawieniu 1-4-1-4-1, Bednarek przesunięty na lewą obronę, a Noll do środka defensywy
4'
pierwszy rzut wolny dla Lecha, strzelał Stilić, ale piłka nad bramką Arki
6'
Moretto poza polem karnym, jak na Brazylijczyka przystało miał ochotę podryblować
7'
bramkowa sytuacja dla Arki, Zawistowski fatalnie przestrzelił po dobrym podaniu Labukasa
9'
na spalonym Mawaye
11'
w polu karnym Lecha walczył Mawaye, ale nie doszedł do piłki
11'
Kotorowski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Bożoka
12'
Duarte wstrzelił piłkę w "16", ale nie przeciął ją żaden z jego kolegów, ani też nikt z defensywy Lecha, piłka wyszła poza boisko
13'
odważna gra Arki, kolejny atak Mawaye i Duarte skończył się na interwencji Kotorowskiego, którego jeszcze asekurował Alboreda
15'
kolejny atak Arki, Mawaye źle przyjął piłkę w polu karnym i na własne życzenie został wypchnięty z "16"
17'
doskonałe podanie Bożoka do atakującego lewym skrzydłem Labukasa, jednak dośrodkowanie Litwina zablokował Bosacki
19'
szybka kontra Lecha, po dośrodkowaniu Wilka Ubiparip złożył się do strzału przewrotką, było to efektowne, ale uderzenie obok słupka
22'
Ubiparip tym razem uderzył sprzed "16", ale też niecelnie
24'
gra przerwana, bo na połowie Arki leży Alboreda, który ucierpiał w starciu z Bożokiem, ostatecznie obyło się bez interwencji masażystów
25'
Lech jakby otrząsnął się z początkowej przewagi Arki, teraz piłka częściej pod nogami gości
26'
dobre podanie Stilicia do Ubiparipa, napastnik Lecha dobrze blokowany nie zdołał się zabrać z piłką w pole karne Arki
28'
Stilić miał dużo miejsca i czasu, Bośniak dobrze próbował rozciągnąć grę do wchodzącego lewym skrzydłem Henriqueza, ale obrońca Lecha nie opanował piłki
29'
brzydki faul Możdżenia na Zawistowskim, pomocnik Arki potrzebuje pomocy masażystów
29'
Żółtą kartką za ten faul został ukarany Możdżeń (Lech Poznań).
30'
indywidualna akcja Duarte, który niczym slalomowe tyczki potraktował trzech poznaniaków, strzał Giovanniego obronił Kotorowski
30'
strzał z dystansu Modżenia
31'
Żółtą kartką został ukarany Rozić (Arka Gdynia) za faul na Murawskim. To czwarta kartka w tym sezonie dla gdyńskiego obrońcy. W następnej kolejce stoper nie zagra
35'
Możdżeń brzydko sfaulował Bożoka, zupełnie nie bacząc na to, że już otrzymał żółty kartonik i w każdej chwili może osłabić Lecha
37'
daleki wrzut z autu Brumy aż na pole karne, tak piłkę głową uderzył Labukas, ale naciskany przez Alboredę nie trafił w światło bramki
38'
strzał Wilka zablokowany, a gdy piłka wróciła w "16" Arki to dobrą interwencją popisał się Rozić
39'
druga piłka na boisku i gra została na chwilę przerwana
39'
Mawaye agresywnie, faulował wyprowadzającego piłkę Alboredę, jedno z nielicznych przewinień w tej połowie
40'
Rozić długim przerzutem próbował uruchomić na połowie rywali Labukasa, Kotorowski wyszedł z bramki na 40. metr i przejął tę piłkę
42'
raca odpalona w sektorze gości
43'
Henriquez ryzykownie podawał do bramkarza, Kotorowski musiał ratować się wybiciem piłki w aut
44'
mocny strzał Bożoka z "16", ale wysoko nad poprzeczką bramki Lecha
45'
po podaniu Uniparipa strzał Murawskiego niecelny, ale zadanie pomocnikowi Lecha utrudnił Noll, który rzucił się ofiarnie pod jego nogi
45'
sędzia doliczył jedną minutę
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Arka remisuje z Lechem 0:0
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka z jedną zmianą w składzie
46'
Zmiana w zespole Arka Gdynia. Boisko opuszcza Mawaye, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
46'
Zmiana w zespole Lech Poznań. Boisko opuszcza Możdżeń, w jego miejsce wchodzi Wołąkiewicz.
47'
zmiana w Lechu nie spowodowała roszady w ustawieniu, Wołąkiewicz wszedł do gry na pozycji defensywnego pomocnika
48'
w Arce Wilczyński gra na lewej pomocy, a do ataku przesunięty został Labukas
49'
rajd prawą strony Brumy, ale zakończony niecelnym dośrodkowaniem
51'
po dośrodkowaniu Bednarka będzie pierwszy róg w tym meczu, przed przerwą żadna z drużyn nie wprowadzała piłki do gry z narożnika boiska
54'
dobra piłka Ubiparipa w pole karne Arki, ale nie zdążył do niej Wilk
55'
Arboleda fauluje Duarte około 25 metrów od bramki
55'
bardzo dobry strzał Nolla po rozegraniu wolnego, Kotorowski wybił piłkę na róg
57'
po rogu strzał Rozicia, ale znów broni Kotorowski
59'
Zmiana w zespole Lech Poznań. Boisko opuszcza Wilk, w jego miejsce wchodzi Rudnevs. Goście wzmocnili ofensywę
60'
od razu piłka w pole karne do Rudnevsa, ale Łotysz nie dosięgnął tego dośrodkowania
62'
Arboleda dobrze blokował Labukasa i Litwin nie zdążył do piłki, która padła Łupem Kotorowskiego
63'
dośrodkowanie z wolnego Stilicia, Moretto piłka tańczyła na rękawicach, ale Brazylijczyk nie wypuścił jej z rąk
65'
Wilczyński wywalczył róg
65'
obrońcy wybili piłkę po dośrodkowaniu Bożoka
66'
obaj trenerzy cały czas na stojąco obserwują spotkanie, jest to mecz walki, na razie z małą liczbą spięć podbramkowych
68'
dobre podanie Bożoka do wchodzącego prawym skrzydłem Brumy, Holender odegrał piłkę do Zawistowskiego, który strzelił niecelnie
68'
wymiana kurtuazji na trybunach, najpierw gdynianie skandowali "Kolejorz", a potem goście zrewanżowali się okrzykiem "Arka"
70'
Ubiparip marnują doskonałą okazję na gola dla Lecha, napastnik strzelił nad poprzeczką
72'
Rudnevs i Ślusarski mocno zaatakowali Moretto, który próbował przechwycić dośrodkowanie Ubiparipa, sędzia odgwizdał faul na bramkarzu Arki, ponadto Brazylijczyk potrzebował pomocy masażysty
73'
sędzia napomniał kapitanów obu drużyn Szmatiuka (Arka) i Bosackiego (Lecha)
76'
Zmiana w zespole Arka Gdynia. Boisko opuszcza Duarte, w jego miejsce wchodzi Ross.
76'
na linii pola karnego Lecha Kikut łatwo ograł Wilczyńskiego
79'
dośrodkowanie Kikuta w pole karne Arki, ale z Rudnevsem poradzili sobie gdyńscy stoperzy
80'
Zmiana w zespole Lecha Poznań. Boisko opuszcza Ubiparip, w jego miejsce wchodzi Mikołajczak.
81'
Ross wywalczył róg
82'
Zmiana w zespole Arka Gdynia. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Burkhardt.
82'
dośrodkowanie Zawistowskiego z rogu wyłapał Kotorowski
84'
Burkhardt próbował dograć piłkę do wbiegającego w pole karne Labukasa, ale szybszy Kotorowski i to on przechwycił piłkę
85'
[0:1] Ślusarski zdobył gola! Arka zaskoczona po szybko rozegranym rzucie wolnym, który niepotrzebnie spowodował Bruma, faulując Murawskiego, a wcześniej na jego rzecz stracił piłkę. Murawski zagrał do Stilicia, Bośniak dośrodkował, a Ślusarski z pola bramkowego wepchnął głowę piłkę do siatki
87'
znów Arka w opałach, po strzale Stilicia Moretto wyręczył Rozić
88'
[0:2] Drugi gol dla zespołu Lech Poznań! Strzelcem bramki Rudnevs, który został niepilnowany w polu karnym i pokonał Moretto uderzeniem w "krótki róg". Idealnym podaniem do Łotysza popisał się Murawski, który zabrał piłkę Roziciowi
89'
[0:3] Gol dla zespołu Lech Poznań! Strzelcem bramki Mikołajczak, który wepchnął piłkę do siatki głową po akcji Ślusarskiego lewym skrzydłem
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+2
90+2
jeszcze Bruma wrzucił piłkę w pole karne, ale obrońcy Lecha czujnie wybili piłkę
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 0:3
Gwizdy publiczności pożegnały piłkarzy Arki. Owacja i skandowanie jest tylko cześć Rafała Murawskiego, obecnego lechity, byłego piłkarza gdyńskiego klubu

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 2:0 (0:0),
Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1 (1:0), Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 5:1 (2:0), Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1 (2:1), GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 0:0, Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:0 (0:0).

Opinie (298) ponad 50 zablokowanych

• ahhahaha (3)

arko dziekuje za kolejny wspanialy weekend ;)

• 233 19

• hehe

Lech, lechu, lechu,ukochany klubie nasz

• 10 3

• Tradycja rzecz święta

Tradycją jest, że Arka w każdym sezonie walczy o utrzymanie. Więc dlaczego w tym sezonie miałaby zrzec się tej pięknej, świeckiej tradycji? Na koniec sezonu piłkarze otrzymają premie za utrzymanie w lidze i wszyscy będą zadowoleni. No chyba, że spadną...
      A tak na poważnie, to nadszedł czas na rewolucję (piszę o zmianach), ewolucja w przypadku Arki nie zdała egzaminu...

• 11 0

• ŁKS

Świetna gościna dla Łks-u obecnego na meczu, wielkie dzięki dla chłopaków z Gdyni !