Koszykarki Basketu zdominowały outsidera

11 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Reene Montgomery dała gdyniankom sygnał do ataku w drugiej kwarcie. Amerykanka zdobyła pod rząd 8 pkt, a jej koleżanki przeciągnęły serię do 22 pkt. Reene Montgomery dała gdyniankom sygnał do ataku w drugiej kwarcie. Amerykanka zdobyła pod rząd 8 pkt, a jej koleżanki przeciągnęły serię do 22 pkt.

Koszykarki Basketu 90 Gdynia wygrały na wyjeździe z PGE MKK Siedlce 67:51 (17:20, 22:9, 12:9, 16:13). Spotkanie z ostatnim zespołem Basket Ligi Kobiet były wyrównane tylko w pierwszych 10 minutach. Gdynianki w drugiej kwarcie zaliczyły serię 22:0, która ustawiła spotkanie. W odniesieniu zwycięstwa nie zaszkodziły im nawet ostatnie minuty, w których straciły 11 pkt z rzędu.

PGE MKK: Mollova 19 (3x3, 8 zb., 4 as.), Schmidt 12 (2x3, 7 zb.), Poboży 9, Parysek 4, Trzeciak 2 (6 zb.) oraz Wajler 3 (1x3), Żukowska 2, Naczk 0, Parzeńska 0

BASKET: Swords 15 (6 zb.), Montgomery 12 (2x3), Kotnis 8 (1x3), Puss 6, Skerović 5 (1x3) oraz Podgórna 11 (3x3), Grigalauskyte 6 (1x3, 8 zb.), Jakubiuk 2, Rembiszewska 2, Stawińska 0

Pojedynek z ostatnim zespołem w tabeli zapowiadał się jako dość łatwa przeprawa dla gdyńskich koszykarek. Z drugiej strony zespół gospodyń sobotniego spotkania niedawno sprawił niespodziankę pokonując JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Nawiasem mówiąc, ich zwycięstwo pozwoliło Basketowi zachować 8. miejsce w tabeli BLK, czyli ostatnie premiowane awansem do play-off.

To jednak tyle jeśli chodzi o uprzejmość PGE MKK względem Basketu. Od początku sobotnie meczu gospodynie narzucały swoje warunki. Po celnym rzucie zza łuku Roksany Schmidt prowadziły 11:6.

Gdy na 14:8 również z dystansu trafił Oksana Mollova, o czas poprosił trener Marek Lebiedziński. Straty o połowę zmniejszyła Jelena Skerović. Pojedynek na "trójki" kontynuowała Monika Grigalauskyte trafiając na 14:14. Gdyniankom nie udało się jednak odbić prowadzenia. Mało tego, miejscowe rozpoczęły drugą kwartę od serii 6:0 i ich przewaga urosła do 26:17.

Basket za uszy wyciągnęła jednak Reene Montgomery, która najpierw trafiła spod kosza, a chwilę później dwukrotnie celnie przymierzyła zza łuku. 8 punktów z rzędu Amerykanki zapoczątkowało serię 22:0. Gospodynie nie potrafiły zdobyć punktów z gry przez ponad 8 minut! Dopiero w końcówce kwarty za 3 pkt trafiła Mollova. Do przerwy gdynianki prowadziły już różnicą 13 pkt.

Trzecią partię trafieniem zza łuku otworzyła Schmidt, ale Basket odgryzł się za to 6-punktową serią (45:32). Tempo gry nieco siadło, ale przyjezdne kontynuowały powiększanie przewagi. W ostatniej partii gdynianki zaliczyły kolejną, tym razem 13-punktową serię i spokojnie kontrolowały przebieg gry.

Nieco na ponad 4 minuty przed końcem spotkania ich przewaga wynosiła 27 pkt. Choć do końca meczu nie trafiły do kosza ani razu, ich zwycięstwo było niezagrożone. Gospodynie zakończyły spotkanie serią 11:0, co uchroniło je tylko od kompletnego pogromu.

Wyniki 18 kolejki

• PGE MKK Siedlce - BASKET GDYNIA 51:67 (20:17, 9:22, 9:12, 13:16)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Cosinus Widzew Łódź 80:45 (23:7, 19:7, 17:18, 21:13)
  • Ślęza Wrocław - Ostrovia 68:44 (23:9, 15:5, 12:11, 18:19)
  • Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 71:76 (17:15, 13:18, 17:16, 24:27)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 86:63 (23:13, 31:23, 12:17, 20:10)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - CCC Polkowice 54:66 (11:18, 17:22, 9:17, 17:9)