Bałtyk stracił pozycję lidera w Chwaszczynie

25 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 16:26 (25 października 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Adam Buksa doczekał się pierwszej bramki dla Lechii, na razie w III-ligowych rezerwach. Adam Buksa doczekał się pierwszej bramki dla Lechii, na razie w III-ligowych rezerwach.

Rezerwy Lechii Gdańsk zremisowały na wyjeździe z GKS Przodkowo 2:2 (1:1). W ostatniej minucie bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego punkt biało-zielonym dał Paweł Czychowski. Wcześniej swojego pierwszego gola w biało-zielonych barwach zdobył Adam Buksa. W Chwaszczynie porażki z miejscowym KS 0:1 (0:0) po bramce z rzutu karnego doznał Bałtyk Gdynia. Biało-niebiescy, którzy niemal całą drugą połowę rozegrali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Michała Cieleckiego, stracili tym samym pozycję lidera Grupy Bałtyckiej. W niedzielę o godz. 18 Arka II Gdynia podejmie na Narodowym Stadionie Rugby Gryfa Wejherowo.

GKS Przodkowo - Lechia II Gdańsk 2:2 (1:1)
Bramki dla Lechii II: Buksa 6, Czychowski 90

LECHIA II: Sobczak - Powszuk, Rudinilson, Garbacik, Hoffman (67 Jaroszek) - Wolski, Kaszuba, Nishi (57 Gierszewski), Pawłowski (75 Kopka), Buksa - Czychowski

Prowadzone przez Ryszarda Robakiewicza rezerwy Lechii do Przodkowa pojechały mając w składzie czterech zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny: Rudinilsona Silvę, Diego Hoffmana, Bartłomieja PawłowskiegoAdama Buksę. Ten ostatni już na początku meczu wykorzystał dośrodkowanie Pawła Czychowskiego i dał biało-zielonym prowadzenie.

Dla Buksy było to pierwsze oficjalne trafienie w barwach Lechii. Tej jesieni 18-latek sprowadzony z włoskiej Novary Calcio trafiał jedynie dla reprezentacji Polski do lat 19.

DWA GOLE BUKSY W ELIMINACJACH ME U-19

Niestety Lechia II z prowadzenia cieszyła się tylko pół godziny. W polu karnym faulował Damian Garbacik, a sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystali gospodarze. GKS jeszcze kilkukrotnie zagrażał bramce Patryka Sobczaka, ale golkiper wychodził z opresji, także z pomocą obrońców.

Chwilę po wejściu na boisko dobrą okazję zmarnował Hieronim Gierszewski, który posłał piłkę na słupek. W 80 minucie ta sytuacja zemściła się, gdy prowadzenie objęli gospodarze.

Punkt w ostatnich minutach meczu uratował gdańszczanom Czychowski. Do asysty z początku meczu dorzucił trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka po jego uderzeniu z ok. 18 metra skozłowała przed bramkarzem i przy słupku wpadła do siatki. Dla Czychowskiego to już trafienie numer 10 tej jesieni. W klasyfikacji strzelców wyprzedza go jedynie eks-lechista Mateusz Łuczak z Kaszubii Kościerzyna (12 bramek).

KS Chwaszczyno - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)
Bramka: Piotrowski 55 karny

BAŁTYK: Szlaga - Piekarski, Proena, Wypij, Cielecki - Milczarek (60 Kazubowski), Skierkowski (55 Krysiński), Dettlaff, Krzemiński (55 Bujnowski) - Rusinek, Węgliński.

Po faulu i czerwonej kartce dla Michała Cieleckiego Bałtyk stracił bramkę z rzutu karnego. Kosztowała ona gdynian utratę w tej kolejce pozycji lidera. Po faulu i czerwonej kartce dla Michała Cieleckiego Bałtyk stracił bramkę z rzutu karnego. Kosztowała ona gdynian utratę w tej kolejce pozycji lidera.
Na spotkanie z beniaminkiem III ligi Bałtyk pojechał jako lider Grupy Bałtyckiej. Już w pierwszej minucie meczu mógł zrobić krok w kierunku zachowania tej pozycji, fatalnie spudłował jednak Krzysztof Rusinek, który znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej po podaniu Mariusza Węglińskiego.

- Zespół z Chwaszczyna postawił nam trudne warunki. Grał bardzo ofensywnie i twardo, ale nie był w stanie nam zagrozić - mówi trener Bałtyku Marcin Martyniuk.

Niestety, wystarczył jeden błąd by gdynianie stracili bramkę. Po przerwie Michał Cielecki zamiast wyekspediować zagraną za plecy piłkę z własnego pola karnego, zdecydował się ją przyjąć. Wyprzedził go jednak jeden z rywali i obrońca musiał uciekać się do faulu.

Za przewinienie otrzymał czerwoną kartkę, a gospodarze otrzymali rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał wychowanek Lechii Gdańsk, 27-letni Paweł Piotrowski.

- Mogliśmy jeszcze zdobyć bramkę, gdy po strzale Rafała Bujnowskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Radosław Krysiński, ale jego uderzenie wybronił grający u nas przez większość kariery Dariusz Grubba. Był to zdecydowanie nasz najsłabszy mecz w tej rundzie - podsumował trener Martyniuk.

Sobotnia porażka sprawiła, że Bałtyk stracił pozycję lidera. Na pierwszym miejscu zmieniła go Gwardia Koszalin, która wygrała w Kościerzynie. W niedzielę zagrają jeszcze rezerw Arki Gdynia, która o godzinie 18 na Narodowym Stadionie Rugby zagra z Gryfem Wejherowo.

Wyniki 12 kolejki

• KS Chwaszczyno - BAŁTYK GDYNIA 1:0 (0:0)
  • GKS Przodkowo - LECHIA II GDAŃSK 2:2 (1:1)
  • ARKA II GDYNIA - Gryf Wejherowo 0:2 (0:2)
  • Pogoń II Szczecin - Bałtyk Koszalin 1:1 (1:1)

• Tak to bywa.

Tydzień temu najlepszy mecz w rundzie ( i chyba od paru lat ), a dziś najsłabszy mecz w rundzie. Taka piłka. Zapraszamy w czwartek do Gdyni na mecz na szczycie z Kaszubią.

• 20 5

• Bałtyk - Arka (3)

Już niedługo!!! W 2 lidze!!

• 25 20

• (2)

Nocne marzenia "kibiców" sks-u. Tak od wielu lat... Poziom waszego klubiku to przegrane potyczki z Chwaszczynem i "mikroderby" z Arką II.

• 20 17

• póki co to fakt (1)

z tymże nie pisał tego kadłub więc przestań się puszyć

• 7 6

• Przeoczyłem fakt, że w III lidze możecie zagrać także z Lechią II :) Fakt nie jest "póki co" tylko od lat i nikt się nie puszy...

• 9 6

• Kufa fa.

My wierzymy.

• 6 7

• Bałtyk już niżej (1)

Z tego, co widzę, to Bałtyk już po tym meczu stracił pozycję lidera, a nie dopiero po meczu Gwardii i Kaszubi.