Gedania na dwóch frontach.

25 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Po pięć zwycięstw odnieśli w siatkarskiej lidze na szczeblu województwa pomorskiego kadeci Pogoni-Iryda Lębork i kadetki Gedanii. Bez straty seta są nadal kadetki AZS Słupsk. W rozgrywkach juniorek, w których obowiązuje system turniejowy, po drugich zawodach nie ma już drużyny niepokonanej.

Akademiczki czwarty skalp zdobyły w Wejherowie. Tamtejszy UKS Ósemka podopieczne Marka Majewskiego rozbiły w niespełna godzinę 25:11, 25:10, 25:14. Dla gospodyń była to druga porażka w ciągu kilku dni, gdyż w ramach odrabiania zaległości przegrały 0:3 z Moreną Miastko. Z kolei dziewczęta z Miastka poszły za ciosem, wygrywając u siebie z Pogonią Lębork 3:0. W piątej kolejce pauzował Gryf Kartuzy.

Tabela:
1. AZS 4-0 8 12:0,
2. Morena 3-1 7 9:3,
3. Pogoń 2-2 6 6:6,
4. Ósemka 1-3 5 3:9,
5. Gryf 0-4 4 0:12.

W grupie B Gedania po piąty triumf sięgnęła w Redzie. Podopieczne Witolda Jagły pokonały tamtejszy UKS Jedynka 3:1 (25:19, 26:28, 25:18, 25:18).

Pozostałe wyniki: Olimpijczyk Gdańsk - SKS Starogard 1:3 (14:25, 9:25, 25:20, 25:10), Orzeł Gdańsk - Trefl Gdynia 1:3 (16:26, 12:25, 25:19, 25:27).

6. Orzeł 0-5 5 5:15.

Wśród kadetów Pogoń-Iryda pokonała w Malborku Juranda 3:0 (25:21, 25:21, 25:18). Jako że na własnym parkiecie przegrali słupscy akademicy, zespół Jarosława Pruskiego ma już dwa punkty przewagi nad następnym zespołem.

Pozostałe wyniki: AZS Słupsk - SKS Starogard 1:3, MTS Kwidzyn - Stoczniowiec Gdańsk 0:3. Pauzował: Korab Puck.

7. Kwidzyn 0-5 5 3:15.

W rozgrywkach wojewódzkich juniorek w Słupsku odbył się drugi turniej eliminacyjny. Z kompletem zwycięstw i bez straty seta triumfowała Gedania. Podopieczne Witolda Jagły zrównały się punktami ze słupszczankami, ale odebrały im pierwsze miejsce, gdyż mają korzystniejszy bilans setów.

Wyniki: AZS II - Trefl 3:1, Gedania - AZS I 3:0, Trefl - AZS I 0:3, AZS II - Gedania 0:3, Gedania - Trefl 3:0, AZS I - AZS II 3:0.