Gedania nie przerwała serii Polic

25 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Siatkarze Trefla kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Siatkarze Trefla kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.

Siatkarze Lotosu Trefla odnieśli dziesiąte z rzędu zwycięstwo w I lidze. We wtorek w dobrych humorach gdańszczanie włączą się do akcji Winter Camp. Natomiast nie mają powodów po zadowolenia występujące w tej samej klasie rozgrywek siatkarki Gedanii, gdyż przegrały w Policach.

LOTOS TREFL: Macionczyk, de la Fuente, Świrydowicz, Wilk, Hernandez Larreinaga, Kaczmarek, Żurek (libero) oraz Ratajczak, Sobański, Skórski, Edgar, Szczurek.

Joker Rodło był jedną z trzech drużyn, z którą jeszcze w tym sezonie nie wygrali gdańszczanie. W Ergo Arenie Lotos Trefl pokonał drużynę z Piły 3:2 (21:25, 25:15, 23:25, 25:17, 15:13). Był to dziesiąty z rzędu sukces żółto-czarnych, ale odniesiony z największym trudem.

Gospodarze dwukrotnie przegrywali w tym spotkaniu, oddając pierwszego i trzeciego seta, w którym jeszcze przy 23:23 był remis. Kolejne emocje były dopiero w tie-breakach, bo partie, które wyrównywały stan meczu, toczyły się pod dyktando miejscowych.

W piątym secie Joker prowadził 4:2, ale trzy kolejne punkty zapisano na konto Lotosu Trefla. Przy zmianie boisk gdańszczanie mieli już dwa oczka w zapasie (8:6). Po wznowieniu gry asem popisał się Jarosław Macionczyk. Potem było jeszcze trochę nerwów w końcówce, gdy goście obronili dwie piłki meczowej, ale ostatecznie zwycięstwo i dwa punkty pozostały w Ergo Arenie.

Kolejny mecz ligowy w obiekcie na granicy Gdańska i Sopotu Lotos Trefl rozegra 1 lutego o godzinie 18.00, a jego rywalem będzie wicelider tabeli - Rajbud GTPS Gorzów. Jednak do hali warto wybrać się również we wtorek (25 stycznia).

Siatkarze po raz kolejny włączają się w pomoc dzieciom. Trzydzieścioro wychowanków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, Domów Dziecka w Sopocie i Gdańsku oraz Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej w wieku 10-13 lat weźmie udział w treningu Lotosu Trefla.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 16.00. Podopieczni Dariusza Luksa wraz z dziećmi poprowadzą trening ruchowy, a później rozegrają pokazowy sparing z drużyną juniorów Trefla. Będzie to również doskonała okazja, aby porozmawiać z siatkarzami, zebrać autografy oraz zrobić sobie zdjęcia z gdańskimi sportowcami.

Impreza odbędzie się w ramach Winter Camp. To program charytatywny gdańskiego oddziału Project Management Institute, realizowany od 2004 roku.

Pozostałe wyniki 18. kolejki i tabela I ligi siatkarzy:
Stal AZS Nysa - Interpromex Będzin 2:3 (25:19, 21:25, 16:25, 31:29, 12:15), Ślepsk Suwałki - PKE Energetyk Jaworzno 3:0 (25:22, 25:20, 25:23), Rajbud GTPS Gorzów - Jadar Radom (przełożony na 26.01), BBTS Bielsko-Biała - SMS PZPS Spała (przełożony na 2.02). Pauzowały: Pekpol Ostrołęka i Avia Świdnik.

13. SMS PZPS Spała 16 0 5:48

W I lidze kobiet Gedania przegrała na wyjeździe z Chemikiem Police 0:3 (16:25, 21:25, 16:25). Dla rywalek było to już szóste zwycięstwo z rzędu.

GEDANIA: Gorszyniecka, Sachmacińska, Łozowska, Tomsia, Bryczkowska, Kucharska, Krukowska (libero) oraz Gajewska, Żmudzińska, Łozowska

- Starsze siatkarki nie podołały wyzwaniu, a młodsze im nie pomogły. Gdy decydowałem się na zmianę na rozegraniu, to połowę podstawowego składu stanowiły juniorki i kadetki. Ciężko im było stawić czoła dobrze dysponowanemu rywalowi. Dlatego wyrównana gra była tylko w drugim secie - przyznał trener Paweł Kramek, który znów nie mógł skorzystać z podstawowej atakującej, Emilii Reimus.

Gedanistki podjęły walkę o wygraną w secie jedynie w drugiej partii. - Doszliśmy jeszcze na 20:21, ale znów zabrakło przyjęcia. Właśnie ten element nie pozwolił nam mocniej powalczyć. Nie radziliśmy sobie z bardzo dobrą zagrywką rywalek. Nawet jak nie traciliśmy bezpośrednio piłek po serwisach, to przebijaliśmy je tylko na drugą stronę siatki. Chemik był dobrze zorganizowany w kontrataku i w ten sposób sporo punktował - dodał szkoleniowiec.

W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 Gedania zaprasza na mecz z PLKS Pszczyna. Warto wybrać się na mecz, bo wstęp do hali przy ul. Armii Krajowej jest wolny, a ponadto zapewne będzie to przedostatni występ w tym sezonie gedanistek w Żukowie.

Pozostałe wyniki 16. kolejki i tabela I ligi siatkarek:
Silesia Volley Mysłowice/Chorzów - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 25:14), Piecobiogaz Murowana Goślina - Eliteski AZS UEK Kraków 3:1 (21:25, 30:28, 25:23, 25:19), Sparta Warszawa - SMS PZPS Sosnowiec (przełożony na 26.01), PLKS Pszczyna - PTPS Piła (przełożony na 6.02). Pauza: AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

• Nie było mnie w kraju kilka lat, (1)

ale z tego co pamiętam, to Trefl kiedyś grał w kosza. Ale się pozmieniało!

• 4 5

• i dalej gra

a oprócz tego siatkówka męska i żeńska

• 0 1

• (2)

(...) oddając pierwszego i trzeciego seta, w którym jeszcze przy 23:23 był remis..."
    rozumiem że przy 24:24 nie byłoby remisu?
    a tak poza tym brawo Trefl!!!

• 3 2

• hyba cos zle rozumiesz (1)

napisano ze w 3 secie przegrali nieznacznie, bo przy 23:23 byl remis

jak bys siegnal wyzej widzialbys ze wynik seta to 23:25 czyli przegrali rzeczywiscie nieznacznie

• 1 1

• odp

Gospodarze dwukrotnie przegrywali w tym spotkaniu, oddając pierwszego i trzeciego seta,w którym jeszcze dwie piłki przed końcem na tablicy widniał wynik po 23-23, lepiej?

• A mnie się wydaje....

że awansuje GEDANIA GDAŃSK, ale raczej w następnym sezonie!

• 5 1

• Bez kasy, to jeszcze muszą powalczyć o utrzymanie (1)

Prezes nie płaci to już Emilka nie gra! Z Prezesem Stankiewiczem to już tylko kolejny spadek! Szkoda, bo już nawet najlepsze juniorki uciekły z Gedanii widząc co się dzieje!

16 Enea Czarni Radom 27 6 21 24:68 18
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.