PGE Atom Trefl trzeci na półmetku Orlen Ligi

14 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Siatkarki PGE Atom Trefla Sopot na półmetku sezonu zasadniczego zameldowały się z 9 zwycięstwami w 11 meczach. W niedzielę w Pile najlepiej punktowały: Katarzyna Zaroślińska (w środku) i Zuzanna Efimienko (pierwsza z lewej). Siatkarki PGE Atom Trefla Sopot na półmetku sezonu zasadniczego zameldowały się z 9 zwycięstwami w 11 meczach. W niedzielę w Pile najlepiej punktowały: Katarzyna Zaroślińska (w środku) i Zuzanna Efimienko (pierwsza z lewej).

Siatkarki PGE Atom Trefla osiągnęły półmetek sezonu zasadniczego Orlen Ligi z trzecią lokatą. Po dziewiąte zwycięstwo w krajowych rozgrywkach sopocianki sięgnęły gładko, bijąc na wyjeździe PGNiG Naftę Piłę 3:0 (25:17, 25:18, 25:13). W gromieniu przedostatniej drużyny tabeli największy udział miała atakująca: Katarzyna Zaroślińska oraz obie środkowe: Zuzanna EfimienkoBrittnee Cooper. To trio zdobyło 40 punktów, gdy przeciwniczki razem wzięte potrafiły uzyskać ich tylko o 8 więcej.

PGNiG: Nadziałek 5, Krawulska 4, Milović 3, Sobczak 3, Raczyńska, Jarmoc 5, Pawlikowskaja (libero) oraz Skorupka 5, Stencel, Wawrzyniak, Konieczna

PGE ATOM TREFL: Bełcik 3, Leys 7, Cooper 9, Zaroślińska 19, Kaczorowska 3, Efimienko 12, Durajczyk (libero) oraz McClendon

PGNiG Nafta w tym sezonie jeszcze nie wygrała na własnym parkiecie. Dwa zwycięstwa, które ma na koncie, zanotowała w Rzeszowie i Bydgoszczy. Dlatego trzecia ekipa tabeli mogła pozwolić sobie na rotację w składzie, gdyż między 11 a 22 grudnia musi rozegrać cztery spotkania, a w dodatku odbyć podróż do Belgii.

Lorenzo Micelli po łatwym zwycięstwie na inaugurację w Pucharze CEV zdecydował się na niedzielny mecz dokonać trzech zmian w wyjściowej "6". Sopociankom trochę czasu zajęło nim przypomniały sobie, jak należy grać w tym ustawieniu, które przecież nie było dla nich nowym, a często bywało podstawowym.

ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ PUCHARU CEV

Do 12:11 częściej na prowadzeniu były gospodynie. Od tego wyniku atomówki zdobyły 7 punktów z rzędu! Seria została przerwana dopiero po drugim czasie wziętym w tym okresie przez Łukasza Przybylaka. Sopocianki zepsuły wówczas zagrywkę.

Po chwili przyjezdne zagrywką nieco "pogoniła" Marija Milović, przewaga stopniała do 15:19, ale to było wszystko, na co było stać pilanki w tym secie. 20. punkt zdobyła Katarzyna Zaroślińska. Ona też zakończyła udanym atakiem grę w tej partii.

W drugiej odsłonie sopocianki szybko opanowały sytuację. Na środku siatki rządziły Zuzanna EfimienkoBrittnee Cooper. Co więcej, gdy Amerykanka przeszła do pola zagrywki tak pognębiła rywalki, że prowadzenie jej drużyny wzrosło do 6:1.

Miejscowe znów próbowały gonić. Zmniejszyły straty nawet do 10:11 i wówczas znów podały... rękę atomówkom. Katarzyna Nadziałek zepsuła zagrywkę. Na drugą przerwę techniczną PGE Atom Trefl udał się z prowadzeniem 16:12. Potem gra znów zrobiła się jednostronna głównie z uwagi na siłę ataku obu drużyn. Zaroślińska zbijała bezkarnie, gdy rywalki biły po autach bądź jak Justyna Raczyńska w ostatniej akcji tego seta, nadziewały się na blok.

Po zmianie stron pilanki już tylko przez kilka minut spróbowały, czy są w stanie przedłużyć ten mecz. Do 6:6 utrzymywały grę w pobliżu remisu, a zupełnie stanęły przy 9:11.

Sopocianki zaliczyły cztery udane akcje z rzędu. Przerwa techniczna nieco się odwlekła, gdyż najpierw Zaroślińska została zablokowana, a dopiero w kolejnym zbiciu obiła ręce rywalek na 16:10.

Ostatni punkt w tym meczu gospodynie zdobyły na 13:20, gdy zablokowały Charlotte Leys. Belgijka szybko się zrehabilitowała i jeszcze przed końcem gry przebiła się z dwoma atakami. A spotkanie zakończyła Zaroślińska, która zaliczyła 18 udany z 37 wyprowadzonych przez siebie ataków.

Wyniki 11 kolejki

• PGNiG Nafta Piła - PGE ATOM TREFL SOPOT 0:3 (17:25, 18:25, 11:25)
  • Polski Cukier Muszynianka - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)
  • SK bank Legionovia Legionowo - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (22:25, 24:26, 25:21, 25:23, 12:15)
  • Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (25:21, 18:25, 25:12, 27:29, 13:15)
  • Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 0:3 (12:25, 11:25, 20:25)
  • KSZO Ostrowiec - Impel Wrocław 0:3 (23:25, 22:25, 24:26)

Opinie (10) 1 zablokowana

• Brawo dziewczyny.

• 14 2

• No i ok, planowo i gładko.

Gdyby nie wpadka z Muszyną, mielibyśmy 2 miejsce. A i mecz z Chemikiem też był przecież do wygrania.

Ale co tu gdybać, trzeba grać i trenować. Zgrywać ekipę, wyeliminować przestoje w grze, i play off będzie nasz.