Arka II pokonała Chemika

14 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Paweł Wojowski w sobotę wchodząc z ławki nie pomógł Arce zdobyć punktów w I lidze podczas meczu w Świnoujściu. Dzień później w III-ligowych rezerwach potrzebował jednak tylko 4 minut na zdobycie bramki. Paweł Wojowski w sobotę wchodząc z ławki nie pomógł Arce zdobyć punktów w I lidze podczas meczu w Świnoujściu. Dzień później w III-ligowych rezerwach potrzebował jednak tylko 4 minut na zdobycie bramki.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na własnym boisku Chemika Police 2:0 (1:0). Podopieczni Grzegorza Witta podnieśli się tym samym po dwóch kolejnych porażkach. Gole na swoim koncie zapisali Paweł Wojowski i Maciej Wardziński, którzy imponowali spokojem podczas indywidualnych pojedynków z bramkarzami.

Bramki: Wojowski 4, Wardziński 78
ARKA II: Kędra - Sulewski, Szur, Fialho (86 Robakowski), Stolc - Brzuzy, Mosiejko, Gałecki, Wojowski (53 Bach) - Koziara (79 Patok) - Szubert (53 Wardziński)

Arka II po udanym starcie sezonu i czterech meczach bez porażki przegrała dwa kolejne spotkania z Drawą Drawsko Pomorskie i Leśnikiem Manowo. Niekorzystną tendencję udało się odwrócić w niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby.

Już w pierwszych minutach gry gospodarze objęli prowadzenie po bramce Pawła Wojowskiego. Pomocnik, który na wyjeździe zagrał dzień wcześniej 33 minuty w I lidze przeciwko Flocie Świnoujście, po podróży był do dyspozycji trenera Grzegorza Witta w ograniczonym wymiarze czasowym i nie zamierzał go marnować.

ARKA PRZEGRAŁA Z FLOTĄ

Arka II od początku zaatakowała bardzo agresywnie i po znakomitym podaniu Pawła Brzuzego Wojowski na dużym spokoju minął bramkarza gości posyłając piłkę do pustej siatki.

Chemik nie był w stanie wypracować sobie dogodnej sytuacji, ale twardo przeciwstawiał się Arce. Gdynianie mieli jeszcze kilka dobrych okazji na bramkę, ale doczekali się jej dopiero pod koniec spotkania. Wprowadzony po przerwie Maciej Wardziński doszedł do piłki świetnie rzuconej przez Damiana Mosiejko za plecy obrońców, wziął jednego z nich na plecy, minął bramkarza i z 10 metrów skierował futbolówkę do siatki.

Podwyższyć mógł jeszcze Filip Patok, ale po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rzutu rożnego skierował piłkę głową nad poprzeczką.

- Wróciliśmy do starych dobrych czasów, że wygrywamy w Gdyni. Udało nam się zrealizować praktycznie wszystkie założenia. Nie był to jednak łatwy mecz, bo choć Chemik nie stwarzał wielkich sytuacji, dawno nie widziałem tak zaangażowanego zespołu, który przeszkadzał nam i grał agresywnie od pierwszej do ostatniej minuty. Za tydzień czeka nas ciężki wyjazd do Przodkowa i mam nadzieję, że zapiszemy na swoim koncie kolejne punkty. Dwie ostatnie porażki to nieporozumienie, bo na pewno z gry nie zasłużyliśmy na to, by nic nie zdobyć - powiedział po spotkaniu trener Witt.

• Wisła Płock - GKS Katowice 0:2 (0:1)
  • Pogoń Siedlce - Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:1 (1:1)
  • Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 0:0
  • Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
  • Chojniczanka - Dolcan Ząbki 1:1 (1:1)
  • Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)

Opinie (11) 8 zablokowanych

• kogo?

Kogo to interesuje?
    BTW - jak tzw. pierwsza spadnie to rezerwy nie będą mogły grać w III Bałtyckiej?

• 2 10

• Arka II Gdynia

Jeśli Pierwsza drużyna spadnie to drugi zespół spada automatycznie do4 ligi ,ponieważ muszą być dwie klasy różnicy. Co do meczu rezerw : Młodzież fajnie zaczęła spotkanie , szybko strzelona bramka przez "Woja" , później troskę głupich prostych strat które mogły się skończyc bramka dla gości. Pierwsza połowa głównie pod dyktando Arki. W drugiej połowie goście ruszyli na Arke lecz zdolna mlodziez z Gdyni radziła sobie doskonale. W defensywie byli niemal perfekcyjni. Druga bramka dla Arki to dobre zagranie Damiana Mosiejko, prawdziwego twardziela na boisku , cały poobijany Damian rządził wraz z galeckim w środku pola. Maciek Wardzinski wyszedł sam na sam i spokojnie wykończył akcje bramka. Maciek Wardzinski 3:1 Paweł Abott. Gratulacje dla wszystkich zawodników. A teraz czas na 3 szybkie i do spania.

• 12 0

• Cudownie!

Jeden z największych sukcesów klubu. Brawo!

• 4 6

• trzeba zrobić roszady

wiara wiarą ale coś trzeba zmienić panie Dźwigała.Może zamiast grać bez napastnika dać szanse Wardzińskiemu gorzej nie będzie na pewno

• 11 0

• kapitan . (1)

kaapitan areczki 2 przemek stolc to prawdziwy wzor do podpatrywania dla mlodszych kolegow , gosc jest nie do przejscia a lewa noga moze krawaty wiazac . no i oczywiscie maciek koziara number two i michal galecki number three

• 8 0

• strzelec

wara 3 -1 abbot

• 3 0

• Areczka The Best

Mosiejko najlepszy ,.. W pierwszej grają Ci co nie powinni . Arka tonie ... Przemek Stolc najlepszy kapitan , dobrze motywuje młodszych kolegów , oby tak dalej Arka Gdynia !

• 10 4

• Zaczynam chodzić na rezerwy tu grają młodzi którzy utożsamiają sie z nasza Arka, a nie pseudo gracze którzy biorą z 20 razy więcej miesięcznie a powinni jak pokazują wyniki nam dopłacać.

• 10 1

• ja mysle,ze,trzeba dać trenerowi Dźwigale kredyt zaufania

tylko niech odesle Soberaja i Kowlaskiego do rezerw za ten numer w olsztynie,a także Marcusa bo jest bez formy,kopacze muszą wiedzieć że jak nie będą gryźć trawy i sie starać to każdy może zostać zesłany do III ligowych rezerw,muszą czuć oddech konkurencji na plecach,tak jak funkcjonuje to w bundeslidze.A sztab szkoleniowy powinien postępować w myśl zasady ''TU JEST ARKA TU SIĘ ZAPIER.....LA A JESTEŚ TAK DOBRY JAK TWOJ OSTATNI MECZ!''

• 2 1

• Pytanie (1)

Jak będzie wyglądał mecz w przypadku gdyby Arka spadła, a Bałtyk awansował?
    Tzn kto byłby gospodarzem stadionu? W przypadku meczu Arka- Bałtyk to dość jasne.. a mecz Bałtyk - Arka? tzn że kibice Arki zasiądą w sektorze dla gości? hm.. zaiste ciekawa sytuacja.