Piłkarki Sztormu lepsze od Medyka w dziesiątkę

19 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdańszczanki przeciwko rezerwom Medyka wywalczyły pierwsze punkty tej wiosny. Gdańszczanki przeciwko rezerwom Medyka wywalczyły pierwsze punkty tej wiosny.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk pokonały na własnym boisku rezerwy Medyka Konin 1:0 (0:0). Gola na wagę 3 punktów dopiero w ostatniej minucie gry zdobyła Martyna Zańko. Dla "Sztormówek" to pierwsze punkty tej wiosny.

Bramka: Zańko 90

SZTORM: Szulc - Rabiega, Marczak, Ramotowska, Rucińska - Zańko, K.Bużan, Stasiulewicz, Świetoniowska (90 Kołacz), Zańko, Aleksandra Kopecka (70 Anna Kopecka) - Sikorska (80 Wierzbicka)

Gdańszczanki po nieudanej inauguracji rundy przeciwko Stilonowi znacząco zmniejszyły swoje szanse na zajęcie przynajmniej drugiego miejsca w grupie północnej dającego awans do ekstraligi. Spotkanie z Medykiem II miało im przynieść pierwsze punkty w tym roku.

W pierwszej połowie emocji było jednak niewiele, a pojedyncze sytuacje bramkowe kończyły się niegroźnymi strzałami. O emocje piłkarki zadbały dopiero po przerwie. Zespół z Konina dwukrotnie mógł objąć prowadzenie, ale na posterunku w obu przypadkach czuwała bramkarka Sztormu Luiza Szulc.

"Sztormówki" odpowiedziały uderzeniem Kingi Bużan z 5. metra po stałym fragmencie gry, ale niestety było ono nieczyste. Sporo ożywienia wniosła na boisko Anna Kopecka, ale gospodyniom brakowało wykończenia akcji.

Ostatnie 10 minut Sztorm grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla zbierającej pierwsze szlify na zapleczu ekstraligi Pameli Rabiegi. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Martyna Zańko, która posłała piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry niewiele zabrakło do zdobycia bramki na 2:0. Po dobrym dośrodkowaniu Magdaleny Kołacz efektownym "szczupakiem" popisała się Katarzyna Marczak, ale uderzyła nieznacznie nad poprzeczką.

- Komplet punktów w spotkaniu z Medykiem cieszy podwójnie, gdyż to wymagający rywal, z którym zawsze gra się ciężko. Dobrze wypadły dziewczyny, które wchodzą dopiero do drużyny. Cały zespół zasłużył na wygraną walcząc o każdą piłkę, nie cofając w wielu sytuacjach nogi i... głowy. Przed nami święta i czas na zasłużony odpoczynek po dwóch spotkaniach z rywalami z najwyższej pierwszoligowej półki - podsumował trener Robert Chałaszczyk.