Napastnicy Lechii strzelali w reprezentacjach

29 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Kevin Friesenbichler (z prawej) strzelił gola dla młodzieżowej reprezentacji Austrii. Czy sekret zdobywania bramek napastnik przekazał Grzegorzowi Wojtkowiakowi (z lewej), który jest w kadrze Polski na mecz eliminacyjny Euro 2016 w Irlandii? Kevin Friesenbichler (z prawej) strzelił gola dla młodzieżowej reprezentacji Austrii. Czy sekret zdobywania bramek napastnik przekazał Grzegorzowi Wojtkowiakowi (z lewej), który jest w kadrze Polski na mecz eliminacyjny Euro 2016 w Irlandii?

Gdańska młodzież zrobiła dobry początek. Austriak Kevin Friesenbichler strzelił gola olimpijskiej reprezentacji Kataru, Adam Buksa wpisał się na listę strzelców kadry U-19 w wygranym meczu z Gruzją, a Adam DźwigałaDamian Podleśny świętowali pierwszy triumf biało-czerwonych w historii Turnieju Czterech Narodów do lat 20. W niedzielny wieczór liczymy na podtrzymanie tej dobrej passy piłkarzy Lechii na międzynarodowej arenie. Czterech biało-zielonych kandyduje do występu w eliminacjach mistrzostw Europy przeciwko Irlandii w Dublinie. Początek gry o godzinie 20:45.

W seniorskiej reprezentacji Polski wystąpiło dotychczas 16 piłkarzy, którzy w trakcie gry w meczu biało-czerwonych byli zawodnikami trójmiejskich klubów. W tym gronie jest 10 graczy Lechii. Z tego też klubu wywodził się ostatni debiutant. Sebastian Małkowski zagrał 25 marca w towarzyskim meczu z Litwą w Kownie, puścił dwa gole i już więcej powołania nie dostał.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O OSTATNIM MECZU PIŁKARZA LECHII W REPREZENTACJI POLSKI

Liczymy, że o 20:45 do wspomnianej listy dopiszemy nowe nazwisko, a nawet nazwiska. Z czterech powołanych biało-zielonych największe szanse na grę w "11" ma lewy obrońca Jakub Wawrzyniak. On przecież rozpoczynał na tej pozycji eliminacje, wychodząc w podstawowym składzie na Gibraltar i Niemców. Potem wypadł z kadry z powodu kontuzji. W Lechii odbudował formę nie tylko po tym urazie, ale niepowodzeniu w lidze rosyjskiej. W niedzielę 32-latek w narodowych barwach może wystąpić po raz 44, ale po raz pierwszy jako gdański piłkarz.

SEBASTIAN MILA: JEST WIARA W REPREZENTACJĘ POLSKI. CENNA JEST W NIEJ GRA NAWET PRZEZ MINUTĘ. ZAGŁOSUJ, ILU PIŁKARZY LECHII ZAGRA W DUBLINIE

Piłkarze, którzy w czasie gry w trójmiejskich klubach, wystąpili w seniorskiej reprezentacji Polski
LECHIA GDAŃSK:
Roman Korynt, Alfred Kokot, Robert Gronowski, Henryk Gronowski, Zdzisław Puszkarz, Mirosław Pękala, Marek Ługowski, Łukasz Trałka, Hubert Wołąkiewicz, Sebastian Małkowski

ARKA GDYNIA:
Janusz Kupcewicz, Czesław Boguszewicz, Tomasz Korynt

BAŁTYK GDYNIA:
Adam Walczak, Piotr Rzepka, Grzegorz Stencel

W zależności od przyjętej przez trenera Adama Nawałki zależy występ w Dublinie Sebastiana MiliGrzegorza Wojtkowiaka. Pierwszy jest głównym kandydatem do gry w wariancie z klasyczną "10", a drugi, gdy selekcjoner zdecyduje się wystawić w obronie defensorów, którzy mają najwięcej występów wśród tych powołanych na tej pozycji bądź też Pawła Olkowskiego ustawi nie na prawej obronie, a nie pomocy.

Zdecydowanie najdalej od "11" jest Rafał Janicki, który wśród stoperów jest czwartym bądź piątym zawodnikiem. Sam piłkarz przyznaje, że on na kadrę jeździ jeszcze nadal po naukę.

GRZEGORZ WOJTKOWIAK: POWOŁANIEM NIE MOŻNA BYĆ ZASKOCZONYM, BO NA NIE TRZEBA CIĘŻKO PRACOWAĆ

Dotychczas tylko raz w historii zdarzyło się, że w reprezentacji Polski grała równocześnie dwóch piłkarzy Lechii. 3 listopada 1957 roku w eliminacjach do mistrzostw świata Polska pokonała Finlandię 4:0. W bramce stanął Henryk Gronowski, a na środku obrony występował Roman Korynt.

6. Gibraltar 4 0 0 0 4 0:21

Dobry klimat dla być może rekordowej liczby piłkarzy Lechii w składzie reprezentacji Polski zrobili ci, którzy wypełniali kadrowe powinności w młodszych kategoriach wiekowych.

Kevin Friesenbichler stracił miejsce w "11" biało-zielonych, ale w młodzieżowej reprezentacji Austrii nadal jest podstawowym napastnikiem. W Ad-Dauha, w towarzyskim meczu z olimpijską kadrą Kataru grał przez godzinę. Na listę strzelców wpisał się w 51. minucie i ustalił końcowy wynik na 4:0 (3:0).

Jerzy Brzęczek nie stawia w ekstraklasie na Adama Buksę (z prawej). Jednak skoro rezerwowy napastnik Lechii strzela gole w reprezentacji U-19 to tym bardziej dobrej grze możemy oczekiwać od Jakuba Wawrzyniaka (z lewej) w pierwszej kadrze biało-czerwonych w Dublinie. Jerzy Brzęczek nie stawia w ekstraklasie na Adama Buksę (z prawej). Jednak skoro rezerwowy napastnik Lechii strzela gole w reprezentacji U-19 to tym bardziej dobrej grze możemy oczekiwać od Jakuba Wawrzyniaka (z lewej) w pierwszej kadrze biało-czerwonych w Dublinie.
Adam Buksa trzeci i jak na razie ostatni mecz w ekstraklasie zagrał 17 sierpnia ubiegłego roku, a łącznie uzbierał w nich 45 minut. W pierwszej drużynie stawiał na niego tylko Joaquim Machado. Jednak okazuje się, że napastnik potrafił wypracować kadrową formę nawet tylko grając w III-ligowych rezerwach.

Selekcjoner Rafał Janas piłkarza Lechii wystawił na pełne 90 minut w pierwszym z dwóch towarzyskich spotkań z Gruzją. W tureckim Belek biało-czerwoni wygrali 4:1 (0:1), a Buksa wpisał się na listę strzelców w 60. minucie, trafiając na 2:1.

W pierwszej połowie występował również pomocnik Arki, Grzegorz Tomasiewicz, a do 84. minuty grał Paweł Stolarski, obrońca Lechii, który do końca tego sezonu wypożyczony jest do I-ligowego Zagłębia Lubin.

POLSKA - GRUZJA 4:1 (0:1)
Bramki dla Polski:

Paweł Łysiak 67, 78, Jakub Serafin 58, Adam Buksa 60

POLSKA: Drągowski - Grzybek (61 Łysiak), Bednarek, Wieteska, Dankowski - Stolarski (84 Bochniewicz), Jastrzembski (61 Olczyk), Tomasiewicz (46 Serafin), Kapustka - Buksa, Zawada (75 Musiolik)

Turniej Czterech Narodów drużyn do lat 20 rozgrywany jest od 2001 roku, ale po raz pierwszy udało się wygrać Polsce. Biało-czerwoni kończyli szybciej niż rywale rozgrywki i aby nie oglądać się na wyniki innych musieli wygrać w Jenie. Zadanie wykonali. Niemcy zostali ograni 2:1 (0:0).

Cały mecz w bramce rozegrał Damian Podleśny. Bramkarz, który w Gdańsku ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2017 roku, a na rundę wiosenną jest wypożyczony do I-ligowej Chojniczanki, skapitulował jedynie po karnym w 77. minucie.

Natomiast w ostatniej minucie na boisku zameldował się Adam Dźwigała, defensor biało-zielonych, który jednak w tym roku nie może przebić się do ekstraklasowej "18".

Do zakończenia bieżącej edycji rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze, ale ukształtują one jedynie kolejność na pozycjach 2-4.

Niemcy - Polska 1:2 (0:0)

Mariusz Stępiński 69, Piotr Zieliński 74

POLSKA: Podleśny - Kędziora, Dawidowicz, Łasicki, Matynia - Uryga, Murawski - Formella (62 Lukowicz), Zieliński (90 Dźwigała), Kobylański (75 Wroński) - Stępiński

Opinie (23) 3 zablokowane

• Brawo, Lechia w Dublinie, Milowy też strzeli. (3)

• 34 4

• Kielicha z Waldusiem

• 1 8

• (1)

skąd wiesz? pewnie nie obstawisz na sts 1000 pln na gola Mili, także Twoja wypowiedź traktuje jako nieodpowiedzialną, nieodpowiedzialnego entuzjasty...

• 0 6

• A skąd wiesz że nie obstawił?

Także Twoja wypowiedź traktuje jako nieodpowiedzialną, nieodpowiedzialnego entuzjasty...

• 5 0

• I tak trzymać, brawo !

• 23 1

• Buksa to taki gdański Fernando Llorente.

• 32 3

• (2)

A Kruszczyński nie grał w reprezentacji w czasach gdy był w Lechii?

• 3 2

• Nie gral

• 3 0

• Wtedy był taki twór jak reprezentacja olimpijska

i w niej raz zagrał, zresztą krótko i niczym się nie wyróżnił

• 0 0

• Adam Buksa to nowa wersja Adama Dudy. (3)

Choćby Buksa zdobył nawet dziesięć goli, nie zmieni to mojej opinii, że jest beznadziejnym piłkarzem. Jego wyszkolenie techniczne i zachowanie na boisku jest tak samo tragiczne, jak to było u Adama Dudy. Na szczęście Lechia pozbyła się już Dudy. Mam nadzieję, że wkrótce pozbędzie się również Buksy.

• 4 26

• Trochę go przypomina tylko że Duda mu nawet do pięt nie dorasta. Ale żeby to zauważyć trzeba było obejrzeć go więcej niż tylko te pare minut w ekstraklasie.

• 14 1

• opnia

Na szczęście takich ekspertów jak ty w twoim przedszkolu nie dopuszczają do głosu,gdybyś choć trochę znał się na piłce tobyś takich bredni nie pisał ale w internecie jest też miejsce dla mądrych inaczej,kiedy ostatni raz widziałeś gościa w meczu bo jak oglądnołeś chociaż jeden mecz Buksy w tej rundzie i piszesz takie bzdury to daj sobie spokój z komentowaniem,umyj ząbki i idź spać

• 9 0

• mam nadzieję, że internet pozbędzie się wkrótce Krzysztofa

• 5 0

• Zobaczcie :-) Lechia ma najmniej goli na wiosnę.. (4)

16 Gks B.. 3 pkt 1-0-5 5:11
    Ps A to znaczy że zarząd Lechii w przyszłym sezonie nie może zapomnieć o Klasowym napastniku jeśli chcę walczyć o Ligę Mistrzów.

• 5 14

• Atak Lechii to tragedia :-(

Nawet Zawisza - jak widać powyżej - wyprzedza Lechię. Może jak Adam Buksa zacznie grać regularnie, to coś się zmieni .

• 11 9

• LM? Za cienkie bolki .aby zawitać na salony. Ekstraklapa to szczyt możliwości.

• 1 5

• Ileż można o tym napastniku? (1)

Od 2008 roku na forum nic, tylko żądania kupna kolejnych napastników.

• 0 1

• Nie od 2008 r, tylko od tego sezonu gdy Lechia solidnie wzmocniła obronę i w miarę dobrze pomoc, i nie zdążyła z atakiem. I nie kupna ciągle kolejnych, tylko raz, a w miarę klasowego