Derby III liga: Lechia pokonała Arkę

13 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi

Tak prezentowały się drugie drużyny Arki GdyniaLechii Gdańsk w III lidze. Dominowali młodzi piłkarze. Ilu z nich doczeka się derbów Trójmiasta w ekstraklasie?

W zaległym meczu 19. kolejki III ligi piłkarze drugiego zespołu Arki Gdynia przegrali u siebie z rezerwami Lechii Gdańsk 1:2 (1:1). Derby na Narodowym Stadionie Rugby otworzyły i zakończyły gole samobójcze. Co ciekawe strzelali je kapitanowie: Daniel Lisowski i Mateusz Goerke. Zasłużenie wygrała ekipa Adama Fedoruka, która była dojrzalszą drużyną. Podopiecznym Roberta Wilczyńskiego nie można było odmówić ambicji, gdyż do końca grali o jak najlepszy wynik, ale byli zbyt niedokładni. Mimo to mogli dogonić remis, gdyby z wolnego Damian Mosiejko strzelił ciut niżej, a tak piłka obiła jedynie poprzeczkę.

ARKA II ARKA II
LECHIA II LECHIA II
13 Kotkowski - 18 Kaszorek, 23 Niciński, 29 Lisowski, 20 Wojowski - 6 Mosiejko, 17 Regulski - 27 Kupczyk, 7 Tomasiewicz, 21 Czapłygin - 9 Węsierski
Sędziowie: Kos (Wejherowo) oraz Skwiot, Stanisławczyk
Widzów: 200
1 Budziłek - 4 Goerke, 5 Rudinilson, 8 Chrzanowski, 2 Górski - 9 Danowski, 10 Makowski - 15 Letniowski, 7 Fila, 16 Gołuński - 17 Żebrakowski
  • 63' 17 Regulski Zmiany 10 Hebel
  • 63' 27 Kupczyk Zmiany 25 Kłosowski
  • 82' 21 Czapłygin Zmiany 15 Wośk
Zmiany Zmiany
  • 77' 16 Gołuński Zmiany 11 Kostyrka
  • 84' 17 Żebrakowski Zmiany 14 Gołębiewski
  • 86' Goerke samobójcza
Bramki Bramki
  • 25' Lisowski samobójcza
  • 35' Żebrakowski
  • 14' Niciński
  • 60' Węsierski
  • 69' Lisowski
  • 70' Mosiejko
  • 90+2 Wojowski
Kartki Kartki
  • 23' Letniowski
  • 51' Gołuński

obaj trenerzy na zaległy mecz z 19. kolejki sięgnęli po posiłki z pierwszej drużyny
trener Niciński przekazał do drugiej drużyny: Wojowskiego, Mosiejkę i Tomasiewicza, a na ławce rezerwowych rozpocznie Hebel
trener Nowak do rezerw odesłał dziś: Budziłka, Chrzanowskiego, Żebrakowskiego i Letniowskiego
na boisku będziemy oglądać jednego zagranicznego piłkarza i to w dodatku reprezentanta, Rudinilson, choć jest podstawowym obrońcą Gwinei Bissau, w Lechii grywa w tym sezonie w III lidze
piłkarze na prezentacji, w tradycyjnych klubowych strojach, Arka na żółto-niebiesko, Lechia na biało-zielono, kapitanami obrońcy: Lisowski i Goerke
1'
od środka rozpoczęła Lechia II
2'
róg dla Arki wywalczył Kupczyk (ARKA II)
3'
Czapłygin (ARKA II) mocno podkręcił piłkę z rogu, Budziłek (LECHIA II) ją z trudem wypiąstkował
7'
od kilku minut walka w środku boiska
11'
nadal trwa walka o dominację w środkowej strefie boiska, sporo niedokładności z obu stron
12'
Mosiejko (ARKA II) zbyt długo prowadził piłkę i szansa na mocne uderzenie z około 20 metrów przepadła
13'
dobry powrót Makowskiego (LECHIA II) przerwał akcję Wojowskiego (ARKA II) przed polem karnym gdańszczan
14'
Żółtą kartką został ukarany Niciński (ARKA II), który pociągnął za koszulkę wychodzącego do kontry Żebrakowskiego
w Gdańsku zakończyły się derby juniorów młodszych na szczeblu makroregionu, Lechia wygrała z Arką 2:1
16'
Letniowski (LECHIA II) wywalczył róg dla Lechii
17'
Wojowski (ARKA II) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Letniowskiego (LECHIA II)
20'
głośne kur... z ust Gołuńskiego (LECHIA II), lewoskrzydłowy wychodził na dobrą pozycje, a Danowski (LECHIA II) wybrał podanie do tyłu
20'
róg dla Lechii
21'
tym razem krótko rozegrany, ale również bez zagrożenia dla bramki gospodarzy
21'
trener Fedoruk głośna udziela wskazówek Makowskiemu (LECHIA II), który gra na środku drugiej linii gości
22'
nadal dużo walki na boisku, ale wiele akcji kończonych niecelnymi podaniami
23'
Żółtą kartką został ukarany Letniowski (LECHIA II) za zagranie ręką w środkowym kole boiska
24'
na spalonym Węsierski (ARKA II)
24'
Rudinilson (LECHIA II) uprzedził Węsierskiego (ARKA II) i był jeszcze faulowany przez napastnika gospodarzy
25'
[0:1] LECHIA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki samobójczej jest Lisowski. Szybka kontra gości. Goerke dośrodkował z prawego skrzydła. W polu karnym liczebną przewagę mieli gdynianie, ale piłka tak nieszczęśliwie odbiła się od miejscowego obrońcy, że wpadła w górny róg bramki Arki II
25'
to nie są udane dni Lisowskiego (ARKA II), w ostatniej kolejce strzelił gola samobójczego w meczu z Kaszubią, który Arka II przegrała u siebie 2:4
28'
zbyt mocne dośrodkowanie Tomasiewicza (ARKA II), od bramki rozpocznie Budziłek (LECHIA II)
30'
Fila z łatwością wbiegł w pole karne i zdecydował się na strzał, piłkę do boku sparował Kotkowski (ARKA II)
31'
róg dla Arki
31'
po dośrodkowaniu z rogu Czapłygina (ARKA II) strzelał głową Węsierski (ARKA II), Budziłek (LECHIA II) przerzucił piłkę nad poprzeczką
32'
drugi, a po chwili i trzeci korner Arki II z rzędu, ale nie było już tak dobrej okazji jak przy pierwszym dośrodkowaniu z rogu
34'
dośrodkowanie z wolnego Letniowskiego (LECHIA II) prosto w ręce Kotkowskiego (ARKA II)
35'
[0:2] LECHIA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żebrakowski. Indywidualna akcja napastnika gości. Najpierw wyprzedził, a potem zwodem "posadził" na murawie Nicińskiego i precyzyjnym strzałem w lewy róg bramki nie dał szans Kotkowskiemu
39'
Arka stara się atakować, ale jej ataki kończą się 30 metrów od bramki rywali, Lechia czuje się coraz pewniej na boisku, kontroluje grę
40'
po zagraniu w pole karne Czapłygina (ARKA II) skiksował Rudinilson (LECHIA II), zamiast wybić piłkę do przodu, skierował ją w kierunku własnej bramki, ale czujny Budziłek (LECHIA II) nie dał się zaskoczyć
42'
Chrzanowski (LECHIA II) wybił piłkę spod nóg Wojowskiego (ARKA II) na róg
43'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Czapłygina (ARKA II)
45'
kolejny róg wywalczył Wojowski (ARKA II)
45+1
minuta doliczona, na szczeblu 3 lig sygnalizuje to główny arbiter przez podniesienia palca, nie ma technicznego z tabliczką świetlną
45'
jeszcze jeden róg dla Arki, tym razem z drugiej strony boiska, ale znów bez zagrożenia dla Lechii
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA II PROWADZI W GDYNI Z ARKĄ II 2:0
Zasłużone prowadzenie gdańskiej drużyny. Lechia w pierwszych minutach nastawiła się na walkę w środkowej strefie boiska. Gdy tam uzyskała przewagę nie tylko z łatwością likwidowała ataki gospodarzy, ale też wyprowadzała szybkie kontry. Dwie z nich przyniosły gole, ale w obu przypadkach nie bez winy są środkowi obrońcy Arki. Lisowski (ARKA II) strzelił samobójczego gola w drugim meczu z rzędu, a Niciński (ARKA II) zbyt łatwo dał dojść do strzału Żebrakowskiemu (LECHIA II).
Jeśli po przerwie gdynianie nie zagrają z większym zębem i agresją, to trudno będzie im odwrócić losy spotkania, nad którym czym dłużej trwała gra, tym coraz większą kontrolę mieli biało-zieloni.
na trybunach jest spokojnie, kibice tylko na początku meczu przywitali piłkarzy oklaskami, potem co najwyżej było słychać słowne złorzeczenia po traconych golach przez gospodarzy. Oczywiście nie potrzebne były siły porządkowe, bo kibice gości od razu nie zgłosili się do przyjazdy na mecz. Pod stadionem zaparkowany tylko jeden radiowóz policji
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka II, obie drużyny bez zmian w składach
46'
piłkarze grają, ale zegar nie ruszył
47'
już pomiar czasu wrócił na tablicę świetlną, na boisku znów zaczęło się od walki w środku pola
kontuzja
47'
przerwa w grze by udzielić pomocy poturbowanemu Fili (LECHIA II)
48'
zmiana nie jest konieczna
51'
Żółtą kartką został ukarany Gołuński (LECHIA II) za odkopnięcie piłki w aut po gwizdku sędziego
53'
obraz gry się nie zmienia Lechia ustawia zdecydowany pressing na środku boiska i Arka ma kłopoty by przedrzeć się pod gdańską bramkę
54'
natomiast po przejęciu piłki Lechia atakuje tak jak tym razem, Gołuński (LECHIA II) przedarł się lewym skrzydłem i zagrał wzdłuż bramki, żaden z trzech jego kolegów, którzy próbowali zamykać akcję nie sięgnął piłki i szansa na gola przepadła
55'
wolny dla Arki z 22 metrów na wprost bramki po faulu na Czapłyginie
55'
strzał z wolnego Mosiejki (ARKA II) w poprzeczkę
56'
jeszcze róg dla gospodarzy, ale po dośrodkowaniu Czapłygina (ARKA II) odgwizdany spalony
58'
kolejny róg dla Arki II
58'
i jeszcze jeden róg, w tym elemencie Arka ma przewagę, ale za to punktów się nie przydziela
59'
tym razem gdańszczanie mieli kłopoty by wybić piłkę z własnej "16" po wrzutce Czapłygina (ARKA II), ale w końcu udało się to Rudinilsonowi (LECHIA II)
60'
Budziłek (LECHIA II) nie popełnił błędu, mimo że zaatakował go Węsierski (ARKA II)
60'
Żółtą kartką został ukarany Węsierski (ARKA II).
61'
Budziłek (LECHIA II) dobrze wyszedł do piłki wrzucanej w "16" przez Mosiejkę (ARKA II)
62'
dwie zmiany w Arce przygotowane
63'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Regulski, w jego miejsce wchodzi Hebel.
63'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kupczyk, w jego miejsce wchodzi Kłosowski.
65'
mocny strzał Żebrakowskiego (LECHIA II), piłka przeszła tuż obok słupka
66'
"Pokaż się do grania, bo cię zaraz zmienię" - krzyczy trener Wilczyński do jednego z podopiecznych
67'
Niciński (ARKA II) wybił piłkę poza boisko, róg dla gości
68'
po dośrodkowaniu Letniowskiego (LECHIA II) z rogu bez zagrożenia dla gospodarzy
69'
Żółtą kartką został ukarany Lisowski (ARKA II) po faulu na Żebrakowskim
70'
Żółtą kartką został ukarany Mosiejko (ARKA II) po faulu na Letniowskim
kontuzja
70'
Letniowski (LECHIA II) potrzebuje pomocy medycznej
71'
stały fragment rozegrali reprezentanci Polski do lat 17, dośrodkował Makowski (LECHIA II), a głową z bliska strzelał Chrzanowski (LECHIA II), miał do tego uderzenia jednak ostry kąt i nie zmieścił piłki w siatce
72'
Lisowski (ARKA II) przerwał kontrę Żebrakowskiego (LECHIA II)
74'
obraz gry nie zmienia się, Arka jest nawet częściej przy piłce, ale Lechia sprawia wrażenie, że kontroluje grę, radzi sobie z atakami gdynian bez większego zagrożenia dla własnej bramki
75'
rykoszet po strzale Czapłygina (ARKA II), kolejny róg dla Arki II
76'
Hebel dośrodkował z rogu, ale bez zagrożenia dla gości
77'
Danowski (LECHIA II) miał dobrą okazję do strzału sprzed "16", ale zdecydował się dogrywać do Letniowskiego (LECHIA II), który nie doszedł do piłki
77'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gołuński, w jego miejsce wchodzi Kostyrka.
78'
piłkarze Lechii wyczuli, że arbiter reaguje na ich okrzyki "au", gdy są w kontakcie z rywalem, zaczynają tego nadużywać, irytacja z tego powodu kibiców na trybunach coraz większa
79'
rzadka sytuacja, Lechia teraz w "10", gdyż Rudinilson (LECHIA II) udał się najwyraźniej do... wc!
81'
róg dla Arki, goście już w komplecie
81'
znów korner gospodarzy nie zrobił krzywdy Lechii II
82'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czapłygin, w jego miejsce wchodzi Wośk.
83'
przepychanki na boisku, sędzia upomina Chrzanowskiego (LECHIA II), który po upadku złapał piłkę w ręce i stąd wywołał nerwowość innych graczy
84'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrakowski, w jego miejsce wchodzi Gołębiewski.
86'
[1:2] ARKA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki samobójczej Goerke. Po wrzutce z prawego skrzydła obrońcy gości nikt nie atakował, a on zdecydował się na główkowanie piłki w kierunku własnej bramki, tym samym przelobował Budziłka
88'
Arka II atakuje, by wyrównać
90'
Lechia już nerwowo w obronie, wybijają obrońcy piłkę byle dalej od własnej bramki
90'
4 palce arbitra głównego w górze, a zatem o 4 minuty dłużej trwać będzie mecz
90+1
kontra Lechii, na spalonym Gołębiewski (LECHIA II)
90+2
Mosiejko (ARKA II) przerwał kontrę Lechii 2 na 2
90+2
Żółtą kartką został ukarany Wojowski (ARKA II).
90+3
spieszy się arkowcom, a przez to są bardzo niedokładni i szybko tracą piłkę
90+4
po dośrodkowania z wolnego Mosiejki (ARKA II) z okolic środkowej linii na spalonym Lisowski (ARKA II)
90+4
jeszcze róg dla Arki
90'
kibice krzyczą: "Kotek idź", to pod adresem bramkarza Arki ale nie decyduje on się biec pod bramkę rywali
90+4
po dośrodkowaniu z rogu strzela głową Węsierski (ARKA II), Budziłek (LECHIA II) łapie piłkę
90+4
KONIEC MECZU. W GDYNI LECHIA II POKONAŁA ARKĘ II 2:1
W drugiej połowie Arka zagrała znacznie lepiej niż przed przerwą. Może gdyby do siatki wpadła piłka po uderzeniu Mosiejki (ARKA II) z wolnego, mielibyśmy jeszcze więcej emocji. Jednak z przebiegu gry goście wygrali zasłużenie. Byli drużyną dojrzalszą, choć równie młodą jak gospodarze, Warto podkreślić, że większość zawodników to roczniki 1997-99. Patrząc na potencjał piłkarzy, którzy zaprezentowali się w derbach, ich warunki fizyczne to większą przyszłość rokują na dziś ci z Lechii II.

Wyniki 21 kolejki

• ARKA GDYNIA - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:1)
  • Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 0:3 (walkower)
  • Bytovia - Wigry Suwałki 0:0
  • Olimpia Grudziądz - Chojniczanka 1:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - Wisła Płock 0:0
  • MKS Kluczbork - GKS Katowice 1:2 (0:2)
  • Miedź Legnica - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)