Bałtyk wygrał sparing z II-ligowcem

28 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Kewin Wesołowski strzelił dla Bałtyku Gdynia pierwszego gola w sparingu z Olimpią Elbląg. Kewin Wesołowski strzelił dla Bałtyku Gdynia pierwszego gola w sparingu z Olimpią Elbląg.

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:1 (0:0). Zwycięstwo nad 7. drużyną II ligi zapewniły gole z rzutów wolnych: Kewina Wesołowskiego i Wojciecha Zyski. Biało-niebiescy obok awizowanego wcześniej Daniela Górskiego sprawdzili w tym sparingu także ukraińskiego pomocnika - Timura Pogranicznego.

Bojas 49 - Wesołowski 64, Zyska 81

BAŁTYK (I połowa): Skrypoczka- Szopiński, Wypij, Sadowski, Poręba - Garczewski, Atanacković, Sosnowski, Pograniczny - Kuzimski, Bejuk

(II połowa): Matysiak - Górski, Sadowski, Karasiński, Wesołowski - Młynarczyk, Rasmus, Zyska, Krysiński - Ruszkul, Rzepa

GDYNIA ZAPŁACI BAŁTYKOWI OKOŁO 260 TYS. ZŁ ZA PROMOCJĘ MIASTA W RUNDZIE WIOSENNEJ III LIGI

Timur Pograniczny 16 lutego skończy 22 lata. Mierzy 182 cm. Jest pomocnikiem. Ukrainiec nie przebił się w sniorskiej piłce w swoim kraju. Grał jedynie w rezerwach Worskli Połtawa i PFK Oleksandria. W Bałtyku w pierwszej połowie sparingu w Elblągu sprawdzony został jako lewoskrzydłowy.

Trener Marcin Mrtyniuk szuka także obrońców. Po przerwie na prawej obronie zagrał Daniel Górski, który jesienią był piłkarzem Gryfa Wejherowo. Ma on być alternatywą dla Jacka Jadanowskiego, który przed tygodniem grę kontrolą z Olimpią Grudziądz okupił złamaniem nogi.

Natomiast w roli lewego obrońcy sprawdzono nominalnego pomocnika - Marcina Porębę. Ponadto na środku tej formacji ponownie szansę otrzymał Szymon Sadowski, który ma być następcą Arkadiusza Proeny, trenującego z II-ligowym Gryfem Wejherowo. Dla 23-latka mecz z Olimpią był jak derby. Wywodzi się bowiem z Elbląga. Jest wychowankiem Mleksera, potem grał w Concordii. W sobotę zagrał pełne 90 minut.

JADANOWSKI WYŁĄCZONY Z TRENINGÓW CO NAJMNIEJ NA 2 MIESIĄCE. BĘDZIE NOWY OBROŃCA

RUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWY
  • Mogą przyjść: Maciej Buławski (napastnik), Kordian Bartnicki (pomocnik) - obaj z rezerw, Timur Pograniczny (narodowość: Ukraina, pozycja: pomocnik, ostatnio bez klubu), Daniel Górski (obrońca, Gryf Wejherowo), Szymon Sadowski (obrońca, bez klubu), Aleksandar Atanacković (Serbia, pomocnik, MKS Ełk), Radosław Krysiński (pomocnik), Paweł Rasmus (pomocnik) - obaj skrócenie wypożyczenia z KS Chwaszczyno
  • Odeszli: Dominik Klecha (napastnik), Cezary Gołubiński (obrońca) - do rezerw
  • Może odejść: Arkadiusz Proena (obrońca, Gryf Wejherowo)

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SADOWSKIM, KTÓRY W PRZESZŁOŚCI GRAŁ NAWET NA ZAPLECZU EKSTRAKLASY

Gdyńska defensywa zagrała dużo lepiej niż w pierwszym sparingu, gdy III-ligowiec przegrał z Olimpią Grudziądz aż 0:7. W Elblągu dała się zaskoczyć tylko raz, na początku drugiej połowy.

Bałtyk zdołał przechylić szalę wygranej dzięki kapitalnym uderzeniom z rzutów wolnych. Wyrównał po uderzeniu z około 20 metrów Kewin Wesołowski. Natomiast gola na 2:1 strzelił Wojciech Zyska, choć do bramki miał blisko 30 metrów.

Niepokoi tylko że pomocnik złapał kolejną kontuzję. Tym razem przedwcześnie opuścił boisko z powodu dolegliwości kolana. Bałtyk nie dokonał już zmiany, kończył w "10", ale zdołał utrzymać korzystny rezultat.

ZIMOWE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
Bilans: 1 zwycięstwo, 1 porażka, bramki 2:8

• 21.01 Władysławowo: Olimpia Grudziądz (I liga) 0:7 (0:2)
  • 28.01 Elbląg: Olimpia Elbląg (II liga) 2:1.
    Bramki: Kewin Wesołowski, Wojciech Zyska
  • 1.02, godzina 20, Sopot: Gedania (IV liga)
  • 4.02, 13, Gdynia, NSR: Concordia Elbląg (III liga)
  • 8.02, ?, Sopot: Centrum Pelplin (IV liga)
  • 11.02, 13, Gdynia, NSR: Gwardia Koszalin (III liga)
  • 18.02, 13, Gdynia, NSR: Gryf Wejherowo (II liga)
  • 22.02, 20, Gdynia, boisko B: Jaguar Gdańsk (IV liga)
  • 25.02, 13, Gdynia, NSR: Huragan Morąg (III liga)
  • 4.03, ?, Rumia: Orkan Rumia (IV liga)

RANKING TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN LIGOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ JESIEŃ 2016

W Gdyni w sobotę grały rezerwy Bałtyku. Drużyna Jerzego Jastrzębowskiego rozgromiła GTS Goszyn 11:0 (6:0). Pięć goli strzelił Maciej Buławski, cztery Dominik Klecha, a po jednym dołożyli Krzysztof GrzonkowskiMaksymilian Nowak.

Po przerwie między słupkami zaprezentował się Tycjan Smolak. Być może był to ostatni występ 16-latka w gdyńskich barwach. Mierzący ponad 190 cm bramkarz udaje się bowiem na testy do Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin.

Natomiast Buławki i Kordian Bartnicki mają zostać awansowali do pierwszej drużyny Bałtyku. Natomiast do rezerw przesunięci zostali Klecha i Cezary Gołubiński.

Przypomnijmy, że Bałtyk II po rundzie jesiennej zajmuje 2. miejsce w swojej grupie klasy A. Z 13 meczów wygrał aż 10 przy bilansie bramkowym 46:18. Wiosną zamierza walczyć o awans do okręgówki. Na razie do liderującego Potoku Kamionka Sopot traci 3 punkty.

BAŁTYK II (I połowa): Bartkowiak (46 Smolak) - Gołubiński, Sobczak, Golc, Stencel - Niemiec (46 Wejman), Bartnicki, Grzonkowski, Nowak - Buławski, Klecha