Lechia po raz trzeci z rzędu wygrała 1:0

jag., ras.
21 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Zobacz akcję, po której Antonio Colak strzelił zwycięskiego gola dla Lechii w meczu z Górnikiem Zabrze.

Piłkarzy Lechii wygrali trzeci mecz z rzędu w ekstraklasie. Takiej passy nie mieli od sierpnia 2013 roku. W sobotni wieczór, bardziej przypominający zimowy niż kojarzący się z nadejściem wiosny, biało-zieloni pokonali Górnika Zabrze 1:0 (1:0) i coraz mocniej sadowią się w czołowej "8" tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów, podobnie jak dwa tygodnie temu w pojedynku z GKS Bełchatów, strzelił Antonio Colak. I wówczas, i teraz nad PGE Areną rozbłysły fajerwerki. Klub nie musi także oddawać za bilety, gdyż to miałoby miejsce tylko w przypadku porażki gospodarzy.

Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak - Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Mila, Nazario - Colak
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz), Boniek, Golis (Łódź)
Widzów: 12 493
Steinbors - Szeweluchin, Augustyn, Magiera - Gergel, Danch, Grendel, Jeż, Madej, Kosznik - Iwan
  • 58' Colak Zmiany Grzelczak
  • 69' Nazario Zmiany Friesenbichler
  • 90+1 Mila Zmiany Wiśniewski
  • 61' Iwan Zmiany Skrzypczak
  • 65' Grendel Zmiany Sadzawicki
  • 81' Jeż Zmiany Kurzawa
  • 10' Colak
  • 35' Janicki
  • 73' Borysiuk
  • 32' Kosznik
  • 60' Augustyn
  • 62' Grendel
  • 69' Danch

Pomeczowy dwugłos trenerów
Jerzy Brzęczek Jerzy Brzęczek
JERZY BRZĘCZEK (Lechia): Gratuluję chłopakom, bo trzecie z rzędu zwycięstwo było dla nas bardzo ważne. Pierwsze 45 minut było w naszym wykonaniu chyba najlepsze w tej rundzie. Szkoda, że zabrakło zimnej krwi, by zdobyć drugą bramkę. Górnik po zmianie stron stwarzał sobie sytuacje i mecz był do końca nerwowy. Najważniejsze, że zdobyliśmy 3 punkty, które oddalają nas od strefy spadkowej.

TUTAJ ZNAJDZIESZ RELACJE Z MECZÓW Z OSTATNIE PASSY LECHII OBEJMUJĄCEJ TRZY ZWYCIĘSTWA W EKSTRAKLASIE. W SIERPNIU 2013 ROKU BYŁY WYGRANE NAD: JAGIELLONIĄ, CRACOVIĄ I LEGIĄ

Józef Dankowski Józef Dankowski
JÓZEF DANKOWSKI (Górnik): Przegraliśmy wiedząc jakie spotkanie będzie nas czekało. Wiedząc, że Lechia będzie chciała narzucić swój styl gry nieustępliwą, agresywną walką o każdą piłkę. Mieliśmy zagrać w ten sam sposób. Nie zrobiliśmy tego i Lechia zdobyła bramkę. Potem czekała na nasze błędy, groźnie kontratakowała. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Przeszliśmy na czwórkę obrońców, zrównoważyliśmy środek pola i... zdobyliśmy bramkę ze spalonego. Nie wystarczyło nam chyba mądrości piłkarskiej, by doprowadzić do remisu.

Wypowiedzi trenerów na konferencji pomeczowej

trener Brzęczek wystawia do gry tę samą "11", która w poprzedniej kolejce rozpoczynała spotkanie w Szczecinie, zdążył wykurować się Janicki
(LECHIA)

trener Brzęczek przez trzy lata był piłkarzem Górnika, potem kandydował na trenera tej drużyny. Nam zdradził, że miał szczęście, iż angażu w Zabrzu nie dostał, gdyż dzięki temu mógł trafić do Lechii

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZABRZAŃSKIEJ PRZESZŁOŚCI JERZEGO BRZĘCZKA
zobacz jak piłkarze Lechii przygotowywali się do meczu z Górnikiem
Przeczytaj co powiedział nam przed spotkaniem z Górnikiem Sebastian Mila (LECHIA)

SEBASTIAN MILA PRZYGOTOWAŁ SPECJALNĄ CIESZYNKĘ DLA GDAŃSKICH KIBICÓW. JEŚLI JĄ WYKONA, RYZYKUJE KARTKĄ
kibice powoli schodzą się na stadion, choć do wizyty na Letnicy nie zachęca pogoda, mamy lekki nawrót zimy, tradycyjnie o oficjalne frekwencji poinformujemy w przerwie spotkanie, gdy otrzymamy dane w tym zakresie
kibice mają obietnicę władz klubu, że jeśli Lechia dzisiaj przegra, to publiczność otrzyma zwrot pieniędzy za bilety bądź też za darmo będzie mogła wejść na kwietniowy mecz z Legią

AKCJA "MY WIERZYMY W BKS". ZWROT PIENIĘDZY ZA BILETY, JEŚLI LECHIA PRZEGRA Z GÓRNIKIEM
na ławce rezerwowych Lechii dzisiaj zasiedli: Budziłek, Bougaidis, Możdżeń, Buksa, Friesenbichler, Grzelczak i wracający po pauzie za kartki Wiśniewski

Lechia w ekstraklasie gola z gry nie straciła od 509 minut i wizyty grudniowej w Poznaniu, wiosną Bąk (LECHIA) skapitulował jedynie po karnym w Chorzowie
Górnik w ustawieniu z trzema obrońcami i jednym napastnikiem, ale aż z sześcioma pomocnikami
Na 15 minut przed rozpoczęciem meczu z dopingiem ruszyła ok. 300-osobowa grupa kibiców gości. W ich sektorze oprócz flag Górnika można dostrzec barwy GKS Katowice.
Na płycie stadionu prezentuje się grupa taneczna Baltica Cheerleaders.
w obu dzisiejszych meczach zwycięzca strzelał 2 bramki, a pokonany odpowiadał jedną, w derbach Krakowa Wisła lepsza od Cracovii, a w Chorzowie Ruch uległ Zawiszy, czy na PGE Arenie też zobaczymy 3 gole?
Z pierwszym dopingiem ruszyli kibice Lechii, którzy przekrzykują się z zasiadającymi na przeciwko fanami Górnika.
obie drużyny w tym roku nie przegrały meczu w ekstraklasie, Górnik ma najlepszą ofensywę wiosną w lidze, ale i jedną z najsłabszych defensyw (bilans bramkowy 10:9), Lechia dokładnie odwrotnie
jadący na mecz od strony Brzeźna nie mogli nie zauważyć tego wiaduktu, który po raz drugi w tym roku ma biało-zieloną iluminację
przed meczem występ Baltica Cheerleaders
piłkarze wychodzą na prezentację, Lechia na zielono, Górnik na biało
doping z trybun dla Lechii, są też kibice Górnika na dzisiejszym meczu
Z głośników płynie piosenka dedykowana pamięci dwóch kibiców Lechii, którzy zginęli 19 marca 2013 roku podczas powrotu z autokarowego wyjazdu do Gliwic
przed pierwszym gwizdkiem sędziego Gerson (LECHIA) na kolanach modli się z rękoma wzniesionymi ku niebu
1'
Od środka rozpoczął Górnik
2'
"Gdańska Lechia" - śpiewy z trybun
3'
Mila (LECHIA) piętą zagrał do Colaka (LECHIA) w pole karne, ale Szeweluchin (GÓRNIK) zablokował strzał Chorwata
4'
Nazario (LECHIA) wywalczył róg
4'
drugi róg dla Lechii, mocny początek gdańszczan
5'
po dośrodkowaniu Mili (LECHIA) wydawało się, że Colak (LECHIA) składa się do woleja, ale źle trafił w piłkę
6'
próba kontrataku Kosznika (GÓRNIK), czyli m.in. byłego piłkarza Lechii, zatrzymany ten atak na środku boiska
7'
raca świetlna na boisku, sędzia nie przerywa gry, a ochroniarze usuwają ją z murawy
8'
na spalonym Iwan (GÓRNIK)
8'
Spiker apeluje, by kibice nie używali żadnych środków pirotechnicznych
9'
"Lechia dzisiaj gra..." - z trybun
9'
Colak (LECHIA) pada w polu karnym po starciu z Magierą (GÓRNIK), sędzia nakazał grać dalej, do napastnika ładnie podawał Vranjes
9'
cały czas mecz z przewagą Lechii
10'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Colak. Dośrodkowanie Vranjesa z lewej strony boiska, Makuszewski zgrał piłkę na 7. metr od bramki Górnika, a napastnik Lechii strzelił do siatki, piłka przeszła między nogami bramkarza
10'
8. gol Colaka (LECHIA) w ekstraklasie, a 2 wiosną
11'
niecelny strzał z dystansu Borysiuka (LECHIA)
14'
drobny deszcz, który pada od początku meczu, powoli przechodzi w śnieg
15'
nie sięgnął piłki głową Nazario (LECHIA) po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA), Lechia nadal ma przewagę
18'
Lechia ustawia pressing już w środkowej strefie boiska, Górnik ma problemy z przejściem z piłką tego obszaru boiska
19'
strzał z dystansu Makuszewskiego (LECHIA), Steinbors (GÓRNIK) od razu nie łapał piłki, a odbił ją lekką przed siebie, a dopiero później złapał
19'
w polu bramkowym obu drużyn robi się coraz większe błotko, dlatego bramkarze nie ryzykują
20'
Steibors piąstkuje piłkę wrzucaną w "16" przez Wawrzyniaka (LECHIA)
20'
błąd defensywy Lechii, Gerson (LECHIA) wycofał piłkę, a Janicki (LECHIA) ją przepuścił do Bąka, jednak przed bramkarzem pojawił się Madej (GÓRNIK) i zdołał strzelił, Bąk (LECHIA) wybił piłkę na róg
21'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po rogu gości
23'
Colak (LECHIA) atakował teraz prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie mu nie wyszło, piłka poza bramką
24'
Lechia cały czas w ataku, Mila (LECHIA) przechwycił piłkę, Nazario (LECHIA) podał ją przed "16" do Makuszewskiego (LECHIA), a Maciek uderzył nad poprzeczką
25'
coraz mocniejszy śnieg z deszczem na PGE Arenie
27'
"Lechia" - skandowanie z trybun
28'
Nie wiadomo, czy Wawrzyniak (LECHIA) chciał dośrodkować czy strzelić, ale wysunięty przed bramką Steinbors (GÓRNIK) z trudem wybił piłkę, która zmierzała do siatki
28'
niestety wywiadów z Wawrzyniakiem (LECHIA) nie będziemy czytać, obrońca oświadczył w czwartek, że nie udziela ich od dwóch lat i nic się nie zmieniło, jedyny wyjątek zrobił po podpisaniu kontraktu w Gdańsku, ale na tym ma się skończyć

PRZECZYTAJ WYWIAD Z WAWRZYNIAKIEM ZE STYCZNIA
30'
"Lechia gol" - z trybun
31'
obraz gry nie zmienia się, nadal optyczna przewaga Lechii, Górnik niewiele robi, by zmienić niekorzystny rezultat, a właściwie na niewiele pozwalają gościom biało-zieloni
32'
Żółtą kartką został ukarany Kosznik (GÓRNIK), w starciu z nim ucierpiał Colak
32'
Janicki (LECHIA) w rozmowie z sędzią chyba sugerował nawet, aby arbiter pokazał czerwoną kartkę, bo Colak (LECHIA) leży na boisku i trzyma się za twarz
33'
Colak (LECHIA) już w pełni sił, strzelał niecelnie po dośrodkowaniu z wolnego Mili (LECHIA)
34'
powinno być 2:0, Augustyn (GÓRNIK) nie trafił w piłkę i Colak (LECHIA) był sam na sam z bramkarzem, strzał napastnika obronił Steinbors (GÓRNIK)
35'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA) po faulu na Iwanie
35'
Iwan (GÓRNIK) to syn byłego reprezentanta Polski, obecnie komentatora jednej ze stacji telewizyjnych, Andrzeja Iwana (GÓRNIK)
36'
Vranjes (LECHIA) poda w polu karnym, ale o faulu nie może być mowy
35'
"To my... kibice z Gdańska..." - śpiewają fani Lechii
37'
celny strzał Gergela (GÓRNIK), ale w środek bramki i Bąk (LECHIA) pewnie broni
38'
strzał z dystansu Grendel (GÓRNIK), ładna parada Bąka
39'
po dośrodkowaniu Colaka (LECHIA) Szeweluchin (GÓRNIK) głową podął do Steinborsa (GÓRNIK)
40'
kontra Lechii 3 na 4, ale Makuszewski (LECHIA) wyrzucony od światła bramki zbyt mocnym podaniem od Mili (LECHIA)
41'
Colak (LECHIA) wygrał kolejny pojedynek z Augustynem (GÓRNIK), obrońca gości tym razem pomógł sobie faulem
42'
centymetrów zabrakło, aby piłka po strzale głową Janickiego (LECHIA) wpadła do siatki, z wolnego dośrodkował Mila (LECHIA)
43'
Wojtkowiak (LECHIA) leży na boisku, faulował go Kosznik (GÓRNIK)
44'
piłkarze Lechii w rozmowie z arbitrem, zapewne przypominają mu, że Kosznik (GÓRNIK) ma już kartkę, a i ten powietrzny pojedynek z Wojtkowiakiem (LECHIA) też mógł się skończyć kartką
44'
arbiter nie sięgnął do kieszeni, Kosznik (GÓRNIK) zostaje na boisku
45'
minuta doliczona
45+1
Mila (LECHIA) podał do Colaka (LECHIA), który wyszedł sam na sam z bramkarzem, strzelił niecelnie, gola jednak by i tak nie było, gdyż sędzia odgwizdał spalonego
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0
Prowadzenie Lechii jest w pełni zasłużone, a nawet zbyt niskie w stosunku do tego co widzieliśmy na boisku. Gdyby Colak (LECHIA) był bardziej skoncentrowany bądź też miał lepiej ułożony strzał, to sam mógł ustrzelić nawet hat-tricka. Ponadto niewiele do gola zabrakło Janickiemu (LECHIA) po wrzutce z wolnego Mili (LECHIA), a także o bardziej precyzyjny strzał mógł pokusić się Makuszewski (LECHIA).
Biało-zieloni dominują w tym spotkaniu, gdyż dzięki wysokiemu pressingowi opanowali środkową strefę boiska. W tym sektorze rządzi i dzieli głównie Borysiuk (LECHIA), a Vranjes (LECHIA) i Mila (LECHIA) starają się każdą przejęto piłkę "pchać" jak najszybciej do przodu. Czasem tym zagraniom brakuje precyzji, ale też wywierała jest stała presja na Górniku, a defensorzy gości gubią się i popełniają błędy.
Górnik w zasadzie bramce gospodarzy do przerwy zagroził tylko raz i to po błędzie obrońców. Nie zrozumieli się Gerson (LECHIA) z Janickim (LECHIA), ale na posterunku był Bąk (LECHIA), który sparował na róg strzał Madeja (GÓRNIK).
jeśli Lechi wygra z Górnikiem zanotuje trzecie zwycięstwo z rzędu w ekstraklasie, ostatnio to jej się udało w sierpniu 2013 roku, wówczas kolejno ogrywała: Jagiellonię 2:0 i Cracovię 3:1 u siebie oraz Legię w Warszawie 1:0, co więcej między tymi dwoma ostatnim meczami zaliczyła jeszcze sukces w Pucharze Polski - 2:0 nad Siarką w Tarnobrzegu

TUTAJ ZNAJDZIESZ RELACJE Z MECZÓW NIE TYLKO Z SIERPNIA 2013 ROKU
Oficjalna frekwencja na tym meczu to 12 493 kibiców. Tradycyjnie na PGE Arenie podawana jest liczba osób uprawnionych do wejścia na stadion danego dnia.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składach
46'
"My wierzymy w BKS" - z trybun
47'
celny, ale słaby strzał głową Makuszewskiego (LECHIA) po dośrodkowaniu z wolnego Mili (LECHIA)
48'
48'
Steinbors (GÓRNIK) łapie piłkę po dośrodkowaniu Wojtkowiaka (LECHIA)
50'
wolny dla Gornika ożywił kibiców Górnika, ale do bramki 30 metrów
50'
Bąk (LECHIA) sparował na róg piłkę po strzale z wolnego Magiery (GÓRNIK)
51'
Wojtkowiak (LECHIA) wybił piłkę po kolejny róg, i jeszcze raz z narożnika boiska Magiera (GÓRNIK)
51'
znów Wojtkowiak (LECHIA) za bramką głową, trzeci z rzędu róg dla Górnika
52'
piłka w siatce Lechii, ale sędzia nie uznał gola! Po dośrodkowaniu z rogu Magiery powstało w polu karnym zamieszanie, Bąk odbił piłkę po strzale Kosznika, a z bliska dobił Augustyn
53'
powtórki telewizyjne pokazują, że w momencie strzału Kosznika (GÓRNIK) aż dwóch piłkarzy Górnika było na spalonych, jednym z nich był Augustyn (GÓRNIK), a zatem gol słusznie nie został uznany
55'
Augustyn (GÓRNIK) sfaulował Colaka (LECHIA) przed polem karnym
56'
Vranjes (LECHIA) z 25 metrów z wolnego trafił w mur
56'
"Lechia Gdańsk" - z trybun
57'
coraz silniejszy wiatr na PGE Arenie
57'
Colak (LECHIA) wymaga pomocy medycznej
58'
LECHIA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci kontuzjowany Colak, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
59'
Grzelczak (LECHIA) zajął miejsce na pozycji numer 9, czyli na tej, na którą był sprowadzony do Lechii trzy lata temu, ostatnio grywał jako lewoskrzydłowy. Piotr rozgrywa dziś swój 150 mecz na poziomie ekstraklasy. Na ten dorobek składają się występy w barwach Widzewa Łódź, Polonii Warszawa i oczywiście Lechii.
60'
Żółtą kartką został ukarany Augustyn (GÓRNIK), który faulował Grzelczaka
61'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Iwan, w jego miejsce wchodzi Skrzypczak.
62'
Żółtą kartką został ukarany Grendel (GÓRNIK) po faulu na Wojtkowiaku
62'
Grendel (GÓRNIK) otrzymał 4 żółtą kartkę i musi pauzować w kolejnej serii gier, ponadto przy tej interwencji nabawił się kontuzji
63'
w drugiej połowie mniej jest płynnych akcji niż w pierwszej, nadal optyczna przewaga Lechii, ale już nie tak zdecydowana jak w pierwszych 45 minutach
62'
"Wszyscy wstają i śpiewają!" - zachęcają kibice Lechii
64'
Vranjesa (LECHIA) uderza z dystansu nad bramką Steinborsa (GÓRNIK)
65'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Grendel, w jego miejsce wchodzi Sadzawicki.
66'
róg dla Górnika
66'
po rogu Górnika znów zamieszanie w polu karnym Lechii, zablokowany strzał z woleja Kosznika (GÓRNIK), dobitka Szeweluchina (GÓRNIK) obok słupka
69'
Żółtą kartką został ukarany Danch (GÓRNIK), kapitan gości faulował kapitana Lechii - Milę
69'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nazario, w jego miejsce wchodzi Friesenbichler.
69'
Danch (GÓRNIK) również z powodu kartek będzie pauzować w następnej kolejce
70'
zmiana ustawienia Lechii, Friesenbichler (LECHIA) wszedł do ataku, a Grzelczak (LECHIA) przesunął się na lewe skrzydło
72'
prostopadłe podanie Mili (LECHIA) do Friesenbichlera (LECHIA), Szeweluchin (GÓRNIK) zdążył wybić piłkę spod nóg Austriaka na róg
72'
bez zagrożenia dla bramki Górnika po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
73'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA), który faulem na Danchu przerwał kontrę rywali
74'
Borysiuk (LECHIA) wymaga pomocy masażystów
75'
czym bliżej końca meczu, tym Lechii mniej się spieszy z atakami, a Górnik poczyna sobie coraz śmielej i już mamy wyrównany mecz, ale na niższym poziomie niż przed przerwą
76'
Na trybunach nieustanny, rytmiczny doping dla biało-zielonych. Jest zimno, ale bawiąc się w ten sposób kibice Lechii raczej nie zmarzną
79'
od kilku minut Lechia przyjmuje Górnika na swojej połowie i czeka na kontrę
81'
i jest kontra, ale niecelnym strzałem kończy ją Makuszewski (LECHIA)
81'
GÓRNIK przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Jeż, w jego miejsce wchodzi Kurzawa.
82'
Friesenbichler (LECHIA) w pojedynku z Szeweluchinem (GÓRNIK) wywalczył róg
82'
"Lechia Biało-Zieloni:" - z trybun
83'
kolejny róg dla Lechii, bo strzał Grzelczaka (LECHIA) zablokowany
84'
Mila (LECHIA) przebiegł z jednego rogu boiska na drugi, ale drugie dośrodkowanie już nie zagroziło Górnikowi
84'
niecelny strzał Mili (LECHIA) z woleja z 17. metra
85'
kibice gwiżdżą, ale sędzia ocenia, że Mila (LECHIA) bez faulu został pozbawiony piłki w kontrze
84'
Spiker apeluje do kibiców o kulturalny doping
87'
Szeweluchin (GÓRNIK) we własnym polu karnym przeciął dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA)
89'
kolejna kontra Lechii, Augustyn (GÓRNIK) w "16" Górnika zabrał piłkę Grzelczakowi (LECHIA)
89'
Trener Brzęczek przygotowuje jeszcze jedną zmianę, głównie na zyskanie czasu
90'
5 minut doliczone do drugiej połowy
90+1
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, który nie zagra do końca i w tym meczu, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
90+1
kapitańska opaska przekazana Wawrzyniakowi (LECHIA)
90+3
kontra Lechii 3 na 2 po przechwycie Friesenbichlera (LECHIA), Makuszewski (LECHIA) fatalnie spudłował
90+4
kolejna kontra Lechii, tym razem Grzelczak (LECHIA) podawał w polu karnym, ale tam nie było Friesenbichlera (LECHIA)
90+5
Skrzypczak (GÓRNIK) wywalczył róg
90'
potężne gwizdy z trybun towarzyszą dośrodkowującemu z rogu Magierze (GÓRNIK)
90+5
po rogu piłka w rękach Bąka
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 1:0 I AWANSOWAŁA NA 6. MIEJSCE W EKSTRAKLASIE
podobnie jak po zwycięstwie na GKS Bełchatów fajerwerki wystrzelone nad PGE Areną
spiker przypomina, że Lechia w 6 wiosennych meczach zdobyła 14 punktów, dla Górnika to pierwsza przegrana w tym roku

Wyniki 25 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - GKS Bełchatów 3:0 (0:0)
  • Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:2)
  • Wisła Kraków - Cracovia 2:1 (1:0)
  • Piast Gliwice - Korona Kielce 1:2 (1:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1 (0:0)
jag., ras.

Opinie (179) ponad 20 zablokowanych

• Lechia Gdańsk Duma Pomorza (2)

Lechia objęła kurs w stronę podium Ekstraklasy.

Trener powinien zarządzić trening strzelania na bramkę.
    Jak zwykle sędzia pomagał gościom.

• 158 20

• Podium...na mistrza idziecie! (1)

Co się ograniczać. Z taką grą, to co najmniej mistrz Polski 2015!

• 4 4

• Na mistrza jeszcze nie czas, ale na 3 miejsce czemu nie :)

Jak poprawią skuteczność to jest realna szansa, wczoraj powinno być minimum 3:0.
        Czas pokaże od razu Gdańska nie zbudowano, trochę cierpliwości mniej uszczypliwości i będzie dobrze.

• 16 1

• Konfrontacja różnych stylów futbolu na PGE Arenie

Gra w 2 ognie
    od pola karnego do pola karnego

• 20 49

• Dzięki Lechio!!! (2)

Gratulacje oby tak dalej! Nie spoczywacie na laurach, to widać!

• 120 6

• Jakich laurach ? (1)

Słaby mecz dwóch słabych druzyn z których Górnik był słabszy bo nie miał namiastki napastnika w składzie . Bardzo dobry mecz Kosznika .

O czyms to świadczy , ale źle o działaczach Lechii.

• 3 16

• San poszedl za kasa

• 3 3

• Znów fartem wymęczone 1:0. W drugiej połowie Górnik cisnął i powinni co najmniej zremisować (8)

Liczą się punkty ale z taką grą słabo to widzę gdy szczęście opuści Lechie. Wiecznie na farcie się nie da grać. I czemu tak mało widzów, bo na stadionie na pewno nie było 12 tys. Znów zawyżają podając sprzedane bilety i karnety a nie osoby na meczu