Gospodarzom zabrakło skuteczności

1 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze Lechii zremisowali na własnym boisku z PGE GKS Bełchatów 0:0. Po kiepskiej pierwszej połowie, po zmianie stron było więcej emocji i sytuacji strzeleckiej, ale piłka nie słuchała się graczy. Ivans Lukjanovs strzelił w słupek, inne uderzenia, nawet te z kilku metrów bronił Łukasz Sapela. Natomiast Sebastian Małkowski uchronił gdańszczan od porażki, broniąc w pojedynku sam na sam z Dawidem Nowakiem. Jest to pierwszy punkt biało-zielonych w meczu z tym rywalem w ekstraklasie od 1996 roku. Poprzednie pięć pojedynków przegrali.

GKS Bełchatów GKS Bełchatów
S.Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskievicius - Nowak, Surma, Bajić - Dawidowski, Buval, Traore
Sędziowie: Borski (Warszawa) oraz Listkiewicz i Szymanik
Widzów: 6233
Sapela - Fonfara, Lacić, Drzymont, Jarmuż - Cetnarski, Mysiak - Wróbel, Komolow, M.Małkowski - Żewłakow
  • 65' Dawidowski Zmiany Lukjanovs
  • 71' Bajić Zmiany Poźniak
  • 81' P.Nowak Zmiany Pietrowski
  • 56' Wróbel Zmiany D.Nowak
  • 56' Żewłakow Zmiany Kuświk
  • 70' Komolow Zmiany Bocian
  • 80' Cetnarski

Piłkarze wychodzą do prezentacji, nie ma w pierwszych składach piłkarzy, których wymieniały kluby w przerwie zimowej. Poźniak został na ławce Lechii, a Buzała nie przyjechał do Gdańska z powodu kontuzji kolana
Na trybunach najniższa frekwencja w tym sezonie, dokładną liczbę widzów podamy, gdy klub poda odczyt z kołowrotków przy bramach wejściowych
1'
rozpoczął grę GKS
3'
Traore przewrócił się przed polem karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
6'
Vućko dobrą interwencją przerwał składną akcję gości
7'
Traore dobrze do Nowaka, ale dośrodkowanie tego drugiego przecięli obrońcy gości
8'
indywidualna akcja Małkowskiego, tego z Bełchatowa zakończona strzałem ponad bramką Małkowskiego, bramkarza Lechii
9'
Vućko ratował się wybiciem piłki na róg
9'
po dośrodkowaniu Cetnarskiego z narożnika boiska dobrze głową piłkę wybił Bąk
10'
Dawidowski do Deleu, który dublował pozycję skrzydłowego, dobry wślizg Drzymonta i nie było nawet rogu dla Lechii
12'
po faulu Bajicia wolny dla Bełchatowa około 25 metrów od bramki Lechii
12'
groźnie pod bramką Lechii, rywale dwukrotnie główkowali, uderzenie Mysiaka nad poprzeczką skończyło tę akcję
15'
wracający Bajić zabrał piłkę na "16" Cetnarskiemu, który miał ochotę złożyć się do strzału
16'
nieudane dośrodkowanie Wróbla, ale mimo to na razie lepsze wrażenie robią w tym meczu goście
17'
nieporozumienie między sędziami, boczny sygnalizował aut dla bełchatowian, główny przyznał wrzut piłki zza linii dla Lechii
17'
teraz protesty Traore, który uważał, że Lechii należał się róg, gdyż przeszkadzający mu Fonfara dotknął piłkę jako ostatni, jednak arbiter nakazał grać od bramki
19'
dobra próba Surmy rozciągnięcia gry, ale Deleu nie opanował piłki i wyszła ona poza boisko
20'
Jarmuż przewrócił Dawidowskiego, wolny dla Lechii i dobra okazja do dośrodkowania w pole karne
21'
wrzut z wolnego Nowaka, ale strzał głową Vućki nad poprzeczką
23'
siła złego na jednego, Nowak nie otrzymał wsparcia od kolegów i w dryblingu z trzema obrońcami GKS był skazany na niepowodzenie
23'
Traore wrzucił piłkę w pole bramkowe z lewego skrzydła, wcześniej ogrywając dwóch rywali, ale nikt nie zamknął tej akcji, mimo że próbował sięgnąć futbolówkę Buval
25'
zablokowany strzał Małkowskiego, a w odpowiedzi nieudane dośrodkowanie Andriuskieviciusa
30'
Nowak dośrodkował w kierunku Buvala, ale piłkę złapał bramkarz gości, Sapela
31'
Vućko dalekim podaniem przed polem karnym znalazł Buvala, Francuz dośrodkował, ale piłkę wybili obrońcy GKS
32'
na spalonym Żewłakow, brat bliźniak Michała, który w tym tygodniu zakończył reprezentacyjną karierę z rekordem pod względem liczby występów w biało-czerwonych barwach - 102 mecze
33'
głową strzelał Dawidowski pod dośrodkowaniu Deleu, to pierwszy celny strzał w tym meczu, jednak za słaby, aby pokonać Sapelę
35'
szybka kontra Lechii, Traore do Nowaka, ten zamiast strzelać próbował dogrywać do Buvala i skończyło się na rogu
35'
Karny? Nie, sędzia pokazał, że nic nie było, choć wydawało się, że Żewłakow faulował w polu karnym Traore
37'
strzał Bajicia obok słupka
39'
Bajić próbował teraz strzelać z około 30 metrów. Strzał zablokowany
40'
dośrodkowanie z wolnego Nowaka, piłkę w polu karnym głową przedłużył Bajić, strzał głową Dawidowskiego, ale znów za słaby i piłka w rękach Sapeli
41'
po słabszym początku od dobrego kwadransa gra toczy się przy zdecydowanej przewadze Lechii
44'
Traore z Nowakiem próbowali wymienić piłkę w polu karnym GKS, ale nic z tego nie wyszło i od bramki rozpoczną goście
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY Arbiter nic nie doliczył do czasu gry
0:0 do przerwy
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, w obu drużynach bez zmian
46'
już pierwsza akcja pachniała golem, błąd Sapeli, który nie złapał piłki, ale Buval nie zdążył złożyć się do strzału, choć miał już przed sobą pustą bramkę, Sapela zdążył wrócić i naprawić błąd, łapiąc piłkę
49'
dośrodkowanie w pole karne Nowaka, a dobrze dzisiaj grający Andriuskievicius doszedł do strzału głową, uderzył mocno, szkoda, że niecelnie
50'
Traore uderzył z dystansu, ale też niecelnie
51'
dośrodkowanie Nowaka, ale piłki nie sięgnął Dawidowski
52'
dobra akcja GKS, ale strzał Małkowskiego nad poprzeczką
53'
znów strzelał Małkowski i ponownie niecelnie
54'
dobra akcja Lechii rozpoczęta przez Surmę, złe podanie Dawidowskiego zmarnowało szansę na zwieńczenie tego ataku strzałem
55'
aż dwie zmiany przygotowane przez GKS
56'
Zmiana w zespole GKS Bełchatów. Boisko opuszcza Wróbel, w jego miejsce wchodzi D.Nowak.
56'
Zmiana w zespole GKS Bełchatów. Boisko opuszcza Żewłakow, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
56'
obie zmiany dotyczą ofensywy, najwyraźniej trener Bartoszek widzi możliwości wygrania w Gdańsku
59'
potężna bomba z dystansu Bajicia, ale piłka tuż obok słupka
62'
wolny dla Lechii około 30 metrów od bramki GKS
62'
Nowak zagrał w gąszcz zawodników w pole karne, ale nic z tego nie wyszło, GKS wyszedł z opresji
63'
przygotowywana zmiana w Lechii, wejdzie do gry Lukjanovs
64'
Deleu dośrodkowywał, ale piłka odbiła się od nogi Jarmuża i musiał interweniować Sapela
65'
Zmiana w zespole Lechia Gdańsk. Boisko opuszcza Dawidowski, w jego miejsce wchodzi Lukjanovs.
66'
pierwszy kontakt z piłką Lukjanovsa i od razu groźny strzał Łotysza po dobrej akcji z Traore i Surmą, Sapela wybił piłkę na róg
67'
po dośrodkowaniu Nowaka z rogu z bliska główkował Vućko, ale trafił wprost w bramkarza. To była najlepsza szansa na gola!
68'
Sapela odbija piłkę przed siebie przecinając dośrodkowanie Traore
70'
Zmiana w zespole GKS Bełchatów. Boisko opuszcza Komolow, w jego miejsce wchodzi Bocian.
70'
będzie też zmiana w Lechii, już przy linii bocznej stoi Poźniak
71'
Zmiana w zespole Lechia Gdańsk. Boisko opuszcza Bajić, w jego miejsce wchodzi Poźniak.
74'
Traore zawahał się w polu bramkowym, a niepotrzebnie bo nie było spalonego i ponownie Sapela uratował Bełchatów
75'
recznik prasowy Lechii Błażej Słowikowski poinformował, ze mecz ogląda 6233 kibiców
75'
Bąk blokuje strzał Cetnarskiego
78'
nieporozumienie przy rzucie wolnym Lechii, strata Traore i wyszła z tego kontra Bełchatowa, Nowak był sam na sam z Małkowskim, górą Sebastian!
78'
Sapela broni strzał Deleu
80'
Żółtą kartką został ukarany Cetnarski (GKS Bełchatów) po faulu na Poźniaku
81'
Zmiana w zespole Lechia Gdańsk. Boisko opuszcza P.Nowak, w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
88'
strzał Lukjanovsa w słupek, dobitka Traore nad bramką
89'
Małkowski strzał nad poprzeczką
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+2
strzał Pietrowskiego niecelny
90+3
KONIEC MECZU 0:0

Pomeczowy dwugłos trenerów:
TOMASZ KAFARSKI: Dobrze, że skończyliśmy passę przegranych z Bełchatowem, ale szkoda, iż tylko remisem, a nie wygraną. Po pierwszej "przetaktyczniowej" połowie, w drugiej gra była otwarta, można było wyprowadzać kontry. Brakowało nam farta w sytuacjach podbramkowych.

MACIEJ BARTOSZEK: Przyjechaliśmy do Gdańska wygrać i przez 90 minut było widać, że obie drużyny dążą do zwycięstwa. Szczególnie po przerwie mieliśmy wymianę ciosów, co powinno podobać się kibicom, gdyż widowisko było dobre. Dla nas piłką meczową mógł wykorzystać Dawid Nowak, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem piłka odskoczyła mu zbyt mocno.

Widzew Łódź - Arka Gdynia 0:0
, Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1), Korona Kielce - Polonia Warszawa 1:3 (1:3), Zagłębie Lubin - Polonia Bytom 2:0 (0:0), Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:3 (2:1), Górnik Zabrze - Cracovia 1:0 (1:0), Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0).

Opinie (291) ponad 50 zablokowanych

• (7)

nie wiem jak tych kibiców liczyli... całe łuki puste, na prostych dolna połowa pusta a naliczone 6300 głów... Tak czy siak wstyd

• 68 12

• Liczyło dwu jegomości : jeden naliczył 3002 , a drugi 2651 . Więc powiedzieli razem to będzie 6500 .

• 11 8

• KIBOLE POSZLI NA MECZ

Normalni do kościoła na drogę krzyżową.

• 15 7

• Do bojuuuuu Budowlani tą legię trzeba rozwalić w pył !!!

• 4 1

• Do pupy z takim dopingiem (1)

Szkoda tego nowego stadionu, do ktorego trzeba bedzie doplacac. 12 000 chodzilo na druga lige, a na ekstraklase juz sie nie chce ? Druzyna jest w czolowce, moze nie gra szalu, ale kto w polskiej lidze gra. Ludzie co z wami ?

• 5 4

• jedno wazne i proste pytanie!!!

Z czym się kojarzy słowo Lechia!?..... większość mieszkańców Gdańska odpowie..z chuligaństwem, wulgaryzmem na stadionach i poza nim oraz z kiepskimi kopaczami. A z Czym się kojarzy słowo Arka, z tym samym co Lechia , niestety wizerunek klubów 3jmiejskich należałoby zmienić. Zaczynając od zakończenia wzajemnych bezsensownych utarczek. Za zając się współną polityką mająca doprowadzic do przyciągnięcia kibiców na stadion.

• 11 2

• Rekord

Frekwencji hahahaha

• 1 2

• Skandal

Nie ważne jak liczyli. Krótko przed meczem zablokowali węzeł Matarnia i obwodnicę bo jechali jakieś kibole. Dla kilku kolesi z Bełachatowa raczej by nie tego nie robili więc musiało być ich dużo. Stąd może ta liczba 6300. To przyjezdni.

• 1 3

• (4)

k...moglo byc drugie miejsce a bedzie czwarte...kafar czy ty wiesz co robisz???