Asseco Prokom na remis w play-off

Marcin Dajos
29 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Rasid Mahalbasić to największe zmartwienie defensywy Anwilu i trenera Miliji Bogicevicia. Rasid Mahalbasić to największe zmartwienie defensywy Anwilu i trenera Miliji Bogicevicia.

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia grając konsekwentnie pod kosz sprawili niespodziankę i pokonali w drugim meczu ćwierćfinału play-off Anwil Włocławek 63:61 (20:16, 17:13, 15:17, 11:15). W serii do trzech zwycięstw jest remis 1-1. Kolejne dwa spotkania odbędą się w czwartek i w sobotę na Kujawach.

Mahalbasić 13 (10 zb.), Zamojski 12 (4x3), Roszyk 10, Śnieg 6 (6 zb.), Witka 6 - Ponitka 12, Szczotka 4.
Sędziowie: Zamojski, Putyra, Andrzejewski
Widzów: 500
Ginyard 18 (3x3), Szubarga 11 (1x3, 8 zb., 6 as.), Hajrić 9, Boykin 5 (1x3), Frasunkiewicz 3 (1x3) - Eitutavicius 7, Sokołowski 5, Jovanović 2, Weeden 1, Bartosz 0.

ASSECO PROKOM Gdynia
Anwil Włocławek

70% 279 typowań ASSECO PROKOM Gdynia
1% 2 typowania REMIS
29% 115 typowań Anwil Włocławek

Trenerzy po meczu

Andrzej Adamek (Asseco Prokom) - Radość po takim meczu jest chyba naturalnym uczuciem. Praktycznie do pełni sił wrócił już Robert Witka, co znacząco ułatwiło rotację w tym spotkaniu. Oczywiście można dostrzec w naszej grze kilka mankamentów, ale nie zamierzam pomagać rywalowi. Drugie spotkanie ćwierćfinału od początku układało się po naszej myśli i bardzo się cieszę, że udało się dowieźć przewagę do samego końca. Myślę, że kluczem do zwycięstwa była gra pod kosz.

Milija Bogicević (Anwil) - Gratuluję Asseco Prokomowi woli walki i charakteru. Pomimo siedmioosobowego składu świetnie sobie poradzili. Aż czterech koszykarzy gospodarzy zakończyło mecz z podwójną zdobyczą punktową. U nas takich zawodników było tylko dwóch. Do tego mieliśmy ogromne problemy z zatrzymaniem Rasida Mahalbasicia. Jest on tyle wart co trzech naszych podkoszowych. Mamy teraz chwilę czasu, aby zastanowić się co z tym zrobić i w dwóch kolejnych spotkaniach przechylić wynik rywalizacji na naszą korzyść.

W dzisiejszym spotkaniu Asseco Prokom ponownie w siedmiu. Pamuła (ASSECO PROKOM), podobnie jak w sobotę, nie bierze udziału w rozgrzewce. Samotnie rozciąga się w rogu boiska.
Anwil zaczyna z Szubargą (ANWIL), Frasunkiewiczem (ANWIL), Ginyardem (ANWIL), Boykinem (ANWIL) i Hajriciem (ANWIL) na boisku.
Pierwsza piątka gospodarzy to: Śnieg (ASSECO PROKOM), Witka (ASSECO PROKOM), Roszyk (ASSECO PROKOM), Mahalbasić (ASSECO PROKOM), Zamojski (ASSECO PROKOM)
1'
Zaczynamy drugi mecz ćwierćfinałowy
2'
Pierwsza minuta z jednym niecelnym rzutem Witki (ASSECO PROKOM) i stratami Anwilu oraz Asseco Prokomu...
za 2 punkty
2'
[0:2] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
2'
[2:2] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
3'
[2:4] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL), który chce być lepszy od Mahalbasicia.
za 2 punkty
3'
[4:4] 2 punkty zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
3'
[4:6] Teraz co akcja, to kosz. 2 punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
za 2 punkty
4'
[6:6] Śnieg podaje pod kosz, 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
4'
[6:8] 2 punkty zdobywa Ginyard (ANWIL), który w łatwy sposób wszedł pod kosz.
za 2 punkty
5'
[8:8] Ponownie Śnig podaje pod kosz i ponownie 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
6'
[10:8] Przechwyt Zamojskiego i 2 punkty wsadem zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
6'
[10:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ANWIL).
za 3 punkty
6'
[13:11] Ależ mecz. Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
7'
[13:13] 2 punkty spod kosza zdobywa Hajrić (ANWIL).
7'
Ginyard (ANWIL) faulowany podczas wejścia pod kosz. Będą rzuty wolne.
wolne (tylko 1 trafiony)
7'
[13:14] Tylko jeden rzut wolny trafia Ginyard (ANWIL).
za 2 punkty
7'
[13:16] Boykin zabiera piłkę Śniegowi, podaje na kontrę i 2 punkty wsadem zdobywa Ginyard (ANWIL).
za 2 punkty
8'
[15:16] 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
9'
[18:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
10'
[20:16] Zbiórka i 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
10'
Koniec pierwszej kwarty.
11'
Anwil zaczyna drugą kwartę.
12'
Podobnie jak w poprzedniej kwarcie pierwsza minuta bez punktów.
za 2 punkty
12'
[22:16] 2 punkty zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM), który wbił się z obwodu pod kosz.
13'
[22:17] Tylko jeden rzut wolny trafia Weeden (ANWIL).
13'
[22:18] Tylko jeden rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
za 2 punkty
14'
[24:18] Zamojski wchodzi pod kosz, podaje, a 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
15'
[26:18] Kolejna asysta Zamojskiego, tym razem 2 punkty wsadem zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM).
czas
15'
Przerwa na żądanie (ANWIL). Bogicević nie wytrzymał i poprosił o czas.
15'
A na parkiecie, podobnie jak w poprzednim meczu Cheerleaders Gdynia.
za 3 punkty
16'
[26:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
za 2 punkty
16'
[28:21] Gra pod koszem. Mahalbasić podaje, 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
17'
[30:21] Ponitka psuje kontrę, ale zbiórkę i 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
18'
czas
18'
Kolejna przerwa na żądanie dla Bogicevicia (ANWIL).
18'
Ponitka (ASSECO PROKOM) faulowany w kontrataku przez Sokołowskiego (ANWIL).
wolne (trafione oba)
18'
[35:21] Ponitka (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
[35:23] Sokołowski (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
Zamojski (ASSECO PROKOM) zatrzymuje kontrę Anwilu. Ginyard (ANWIL) na linii rzutów wolnych.
19'
[35:25] Ginyard (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[35:27] Witka traci piłkę, a 2 punkty wsadem zdobywa Boykin (ANWIL).
czas
19'
Przerwa na żądanie, tym razem dla Adamka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
20'
[35:29] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL).
20'
15,9 sekundy do końca kwarty, a Boykin (ANWIL) łapie na Mahalbasiciu (ASSECO PROKOM) faul niesportowy!
20'
[37:29] Mahalbasić (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
20'
A Adamek chce rozrysować ostatnią akcję w połowie i prosi o przerwę na żądanie (ASSECO PROKOM).
20'
Gospodarze popsuli swoją akcję, Boykin (ANWIL) rzucał tuż przed końcową syreną, ale piłka nie doleciała do kosza.
20'
Koniec drugiej kwarty.
20'
Jak wyglądała pierwsza połowa w statystykach? 9 punktów dla gospodarzy zdobył Zamojski (ASSECO PROKOM), po 8 dorzucili Mahalbasić (ASSECO PROKOM) (dołożył jeszcze 6 zbiórek) i Roszyk (ASSECO PROKOM). Dla gości 12 punktów rzucił Ginyard (ANWIL), 6 Hajrić (ANWIL), a 5 Sokołowski (ANWIL).
21'
Czas na drugą połowę. Zaczyna Asseco Prokom.
za 2 punkty
21'
[39:29] 2 punkty spod kosza zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
22'
[39:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty z rogu boiska zdobywa Ginyard (ANWIL).
22'
[39:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
23'
[39:35] Pierwsze 2 punkty w meczu zdobywa Szubarga (ANWIL).
czas
24'
Gra Asseco Prokomu nieco się posypała więc przerwę na żądanie wziął Adamek (ASSECO PROKOM).
24'
Przewinieniem technicznym ukarany Śnieg (ASSECO PROKOM), który domagał się faulu w ataku Szubargi (ANWIL).
24'
[39:37] Szubarga (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
25'
Mahalbasić (ASSECO PROKOM) do Ponitki (ASSECO PROKOM), a ten faulowany przy rzucie.
25'
[41:37] Ponitka (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Ponitka (ASSECO PROKOM) ucieka Sokołowskiemu (ANWIL), który fauluje gracza gospodarzy przy próbie wsadu.
26'
[43:37] Ponitka (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
26'
[45:37] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM) po ucieczce za plecy Szubargi.
czas
27'
Strata gości i przerwa na żądanie (ANWIL).
za 3 punkty
28'
[45:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ANWIL).
za 2 punkty
28'
[47:40] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM) po zbiórce Śniega. Do tego jeszcze faul Szubargi.
28'
Ponitka (ASSECO PROKOM) pudłuje wolnego.
za 2 punkty
29'
[47:42] 2 punkty wsadem zdobywa Hajrić (ANWIL). Wcześniej piękne podanie Szubargi.
za 3 punkty
29'
za 2 punkty
30'
[50:44] 2 punkty zdobywa Jovanović (ANWIL).
za 2 punkty
30'
[52:44] 2 punkty zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM), który ograł Szubargę.
za 2 punkty
30'
[52:46] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Szubarga (ANWIL).
30'
Asseco Prokom marnuje ostatnią akcję trzeciej kwarty i koniec tej części gry.
31'
Anwil rozpoczyna czwartą kwartę.
31'
Błąd 24 sekund gości.
31'
Mahalbasić (ASSECO PROKOM) faulowany przez Szubargę (ANWIL) przy rzucie. Trzecie przewinienie kapitana gości.
31'
[54:46] Mahalbasić (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
33'
Czwarty faul Zamojskiego (ASSECO PROKOM), który siada na ławce.
za 2 punkty
33'
[56:46] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM), który z łatwością wchodzi pod kosz.
za 3 punkty
36'
[56:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ginyard (ANWIL).
czas
36'
Przerwa na żądanie (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
36'
[56:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Boykin (ANWIL).
za 2 punkty
37'
[58:52] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM) po podaniu nad kosz od Ponitki.
za 2 punkty
37'
[58:54] 2 punkty zdobywa Szubarga (ANWIL).
38'
Czwarty faul Szubargi (ANWIL), Ponitka (ASSECO PROKOM) na linii rzutów wolnych.
38'
[60:54] Ponitka (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Ponitka (ASSECO PROKOM) zbiera piłkę po niecelnym rzucie Boykina (ANWIL) i jest faulowany przez Bartosza (ANWIL).
38'
[62:54] Ponitka (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Mahalbasić (ASSECO PROKOM) fauluje Eitutaviciusa (ANWIL) i wolne dla gości.
39'
[62:56] Eitutavicius (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie gości (ANWIL), którzy mają piłkę po nieskutecznej akcji Asseco Prokomu. 54 sekundy do końca kwarty.
40'
Ginyard (ANWIL) popsuł akcję Anwilu.
40'
Bartosz (ANWIL) fauluje Mahalbasicia (ASSECO PROKOM). 32 sekundy do końca.
40'
[63:56] Tylko jeden rzut wolny trafia Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
40'
[63:58] 2 punkty spod kosza zdobywa Eitutavicius (ANWIL).
czas
40'
Przerwa na żądanie (Anwil) po faulu Boykina (ANWIL) na 16 sekund przed końcem kwarty.
40'
Ponitka (ASSECO PROKOM) na linii rzutów wolnych.
40'
Dwa rzuty niecelne.
40'
Eitutavicius (ANWIL) faulowany przy rzucie za trzy punkty. 0,1 sekundy do końca. Jest już po meczu.
schodzi za faule
40'
Zamojski (ASSECO PROKOM) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[63:60] Eitutavicius (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
40'
[63:61] Rzut wolny trafia Eitutavicius (ANWIL).
40'
Koniec meczu!
40'
Asseco Prokom remisuje w serii ćwierćfinałowej z Anwilem 1-1. Teraz dwa mecze we Włocławku.

Drugi mecz ćwierćfinałowy rozegrała para PGE Turów - Polpharma Starogard Gdański. Zgorzelczanie wygrali na własnym parkiecie 96:62. Kolejne spotkania w parach Trefl Sopot - AZS Koszalin i Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk, we wtorek, o godzinie 18:30.