Zwycięstwa futsalistów AZS UG i Politechniki

29 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Hat-trick Wojciecha Pawickiego poprowadził AZS UG do wygranej w Szczecinie. Dzięki niej, gdańszczanie pozostają w grze o utrzymanie w ekstraklasie. Hat-trick Wojciecha Pawickiego poprowadził AZS UG do wygranej w Szczecinie. Dzięki niej, gdańszczanie pozostają w grze o utrzymanie w ekstraklasie.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego pokonali na wyjeździe Pogoń 04 Szczecin 5:3 (2:2). - Przedłużyliśmy swoje nadzieje na utrzymanie w ekstraklasie - mówi trener Szymon Hartman, którego podopiecznych do wygranej po miesięcznej przerwie w rozgrywkach, poprowadził zdobywca hat-tricka Wojciech Pawicki. W I lidze zwyciężyli także gracze Politechniki Gdańskiej, którzy w Białymstoku rozbili miejsocwy Elhurt-Elmet Helios 5:0 (2:0).

Pogoń 04 Szczecin - AZS Uniwersytet Gdański 3:5 (2:2)
Bramki: Kubik 4, 33, Jurczak 16 - Pawicki 10, 24, 30, Kostuch 12, Cirkowski 25

POGOŃ: Kubrak, Koszmider - Bugański, Tubacki, Jakubiak, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

AZS UG: Kartuszyński, Gonda - Cirkowski, Friszkemut, Późniak, Kostuch, Madani, Wesserling, Kreft, Pawicki, Depta

Miesiąc temu futsaliści AZS UG ograli we własnej hali mistrzów Polski Rekord Bielsko-Biała. Po tym spotkaniu w rozgrywkach ekstraklasy zaplanowano jednak miesięczną przerwę i podopieczni Szymona Hartmana walkę o utrzymanie się w najwyższej klasie musieli rozgrywać przez długi czas tylko w głowach. Powrót po przerwie zaliczyli jednak znakomity. Gdańszczanie wygrali w Szczecinie z Pogonią, czyli jednym z rywali w walce o uniknięcie spadku.

Niedzielne spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzenie objęli już w 4. minucie po golu Michała Kubika. Obecni w hali kibice szybko jednak zdali sobie sprawę, że wynik 1:0 nie utrzyma się długo. Obydwie drużyny rzuciły się do ataków dając sporo pracy bramkarzom. Znakomicie między słupkami gości spisywał się Marek Gonda, który przynajmniej kilkukrotnie uchronił ich od straty drugiej bramki.

Przyjezdni wyrównali po strzale Wojciecha Pawickiego. Kapitan AZS UG, który mecz kończył z hat-trickiem na koncie, dał dobry impuls swoim kolegom. Chwilę później cudownym wolejem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Przemysław Kostuch.

Miejscowi zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą, ale po zmianie stron strzelali głównie gdańszczanie. Dwie szybkie bramki zdobyte w ciągu 5 minut po powrocie na parkiet okazały się niemal nokautujące dla Pogoni. Najpierw Pawicki zaskoczył bramkarza rywali uderzeniem z samego narożnika boiska, a chwilę później po szybkiej akcji "sito" założył golkiperowi Marek Cirkowski.

Po indywidualnej akcji na 5:2 podwyższył Pawicki. Gdańszczanie mogli jeszcze dobić rywali, ale pomylili się przy strzale do pustej bramki. Sytuacja ta zemściła się chwilę później, gdy z kilku metrów celnie "huknął" Kubik. Gracze Pogoni odzyskali wiarę w siebie i próbowali jeszcze raz "ukąsić" gości. Ci zagrali jednak bardzo dojrzale w obronie i nie pozwolili wyrwać sobie cennego zwycięstwa. Przypomnijmy, że na koniec sezonu dwie najsłabsze drużyny spadną do I ligi, a trzecia drużyna od końca weźmie udział w barażach.

- Tym meczem przedłużyliśmy sobie nadzieję na utrzymanie w ekstraklasie. Miesiąc przerwy po ograniu Rekordu dłużył nam się niemiłosiernie. Sami nie wiedzieliśmy jak zareagujemy, ale na szczęście ten odpoczynek nam nie zaszkodził. W końcówce dzisiejszego spotkania musieliśmy zostawić na parkiecie sporo zdrowia. Pogoń wycofała bramkarza, ale zdołała zdobyć tylko jedną bramkę. Bardzo cieszymy się z wygranej, ale wiemy, że do końca sezonu musimy grać przynajmniej równie dobrze, by spróbować utrzymać się w ekstraklasie - podsumował mecz trener Szymon Hartman.

12. AZS UG GDAŃSK 17 4 3 10 51:59 15

Elhurt-Elmet Helios Białystok - Politechnika Gdańska 0:5 (0:2)
Bramki: Kopecki 3, Urtnowski 20, Wardowski 37, 39, Kozakiewicz 38

ELHUT-ELMET HELIOS: Pieciul - Budźko, Borowik, Niwiński, Fiłonowicz, Łuckiewicz, K.Niegowski, A.Niegowski, Koniczek, Andzialewicz, Zmierczak

POLITECHNIKA: Pytka, Chordowski - Wardowski, Nowicki, Pawlicki, Urtnowski, Kozakiewicz, Kopecki, Iwosa, Urtnowski

Choć zespół Politechniki Gdańskiej nie ma już szans choćby na grę w barażach o ekstraklasę, nie złożył broni w walki na I-ligowych parkietach i robi co może by zachować na koniec sezonu trzecią lokatę. Podopieczni trenera Michała Janiaka rozbili w Białymstoku Elhurt-Elmet Helios.

Prowadzenie goście objęli już w 3. minucie po bramce Wojciecha Kopeckiego. Na kolejne trafienie musieli czekać niemal do przerwy, choć najważniejsze było to, że gospodarze nie doprowadzili do remisu. Sytuacji im nie brakowało, ale w bramce dobrze spisywał się Kajetan Pytka. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Maciej Urtnowski i gdańszczanie rozpoczynali drugą część meczu z wygodną zaliczką.

Po zmianie stron obydwie drużyny dały pokaz nieskuteczności strzeleckiej. Gospodarze zmarnowali trzy znakomite sytuacje na bramkę, a i gdańszczanie mylili się, m.in. gdy piłkę na poprzeczkę posłał Piotr Wardowski. Trafił jednak na 3:0, gdy z połowy boiska posłał piłkę do pustej bramki.

To ostatecznie złamało gospodarzy i końcowe minuty były tylko dobijaniem przegranego, który postawił wszystko na jedną kartę grając bez bramkarza. W sumie przez cztery ostatnie minuty gry gdańszczanie trzykrotnie trafiali do pustej bramki kończąc z wygraną 5:0.