Weekend pod trójmiejską siatką

9 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Lotos Trefl po raz ostatni pokonał Skrę 13 lutego 2016 roku. Od tego momentu przegrał z nią 5 meczów po 0:3. Lotos Trefl po raz ostatni pokonał Skrę 13 lutego 2016 roku. Od tego momentu przegrał z nią 5 meczów po 0:3.

Siatkarze Lotosu Trefla zagrają w sobotę w jednym z hitów kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów. Na boisku, po dwóch tygodniach przerwy powrócą siatkarki Atomu Trefla Sopot. Natomiast pierwszą rundę zmagań kończą II-ligowi siatkarze Stoczniowca Gdańsk, który w tym roku jeszcze nie wygrali. Nie zabraknie także meczów w rozgrywkach młodzieżowych.

PLUSLIGA MĘŻCZYZN. Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów, sobota, godz. 14:45, Ergo Arena na Placu Dwóch Miast na granicy Gdańska i Sopotu. Bilety: 5, 10, 15, 20, 30, 40 zł

Lotos Trefl i PGE Skra Bełchatów grały po raz ostatni w Ergo Arenie podczas zeszłorocznej serii play-off. Mierzy się w grach o brązowy medal. W niej gdańszczanie nie zdobyli nawet seta - przegrali dwa razy w Bełchatowie i raz u siebie po 0:3.

W tym sezonie obie drużyny grały na boisku Skry oraz w półfinale Pucharu Polski we Wrocławiu. W obu meczach gdańszczanie także ulegli 0:3. Natomiast sobotni mecz będzie niemal rok po tym, jak to żółto-czarni wygrali ze Skrą - także 3:0.

LOTOS TREFL Z MINIMALNYMI SZANSAMI NA CZOŁOWĄ CZWÓRKĘ

- Lubię grać z faworytami. Cały czas skupiamy się na tym, aby wyrywać im punkty. To także wyzwanie dla siatkarzy. Takie spotkania są nam podwójnie potrzebne - mówi Andrea Anastasi, trener Lotosu Trefla.
Skra jest obecnie na czwartym miejscu, czyli ostatnim dającym możliwość gry o medale po rundzie zasadniczej. Lotos Trefl ma minimalne szanse, aby zająć pozycję bełchatowian, ale jeżeli chce w choć trochę przedłużyć marzenia z tym związane, powinien w sobotę wygrać za trzy punkty.

Na mecz z PGE Skrą Lotos Trefl przygotował atrakcje, jakich wcześniej w Ergo Arenie jeszcze nie było. Tysiącom kibiców, którzy zasiądą na trybunach, zabawę w przerwach, a także przed meczem zapewnią sami siatkarze. Wszystko dzięki specjalnym animacjom stworzonym wraz z firmą Xtendo, które będą pokazywane na ekranach nad boiskiem. W ten sposób każdy będzie mógł m.in. usiąść obok Mateusza Miki, a do fali porwie wszystkich Miłosz Hebda.

Pół godziny przed meczem rozpoczną się zabawy, w których przydadzą się spostrzegawczość i wiedza siatkarska. Na ekranach pojawią się zdjęcia z meczów, na których będzie brakować jednego elementu, a mianowicie piłki. Pola zostaną podzielone jak przy grze w statki, a Treflik i Treflinka będą chodzić po trybunach w poszukiwaniu poprawnych odpowiedzi. Druga zabawa będzie natomiast wymagała znajomości drużyn, które staną w sobotę na boisku. Przeprowadzony zostanie quiz z wiedzy o siatkówce, który będzie dotyczyć zawodników gdańskiej i bełchatowskiej ekipy.

W przerwie po pierwszym secie na ekranach nad boiskiem pojawi się animacja, którą Lotos Trefl już zapowiedział w mediach społecznościowych. Filmik z siatkarzami tańczącymi popularne kaczuchy zainteresował blisko ćwierć miliona osób. W sobotę, w ślad za siatkarzami, te znajome ruchy wykonają też osoby zgromadzone na trybunach.

Hebda, z ekranów nad boiskiem będzie porywał kolejne sektory do wstawania i charakterystycznego dopingu. W sobotę każdy z kibiców będzie mógł też usiąść obok Miki. Tym razem Kiss Cam zamieni się w Mikuś Cam.

ORLEN LIGA SIATKAREK. Legionovia - Atom Trefl Sopot, sobota, godz. 20

Dwutygodniową przerwę miały siatkarki Atomu Trefla. Wszystko ze względu na finałowy turniej Pucharu Polski, do którego nie udało się im zakwalifikować. W minioną niedzielę po trofeum sięgnęły oczywiście siatkarki Chemika Police, które pokonały w finale Grot Budowlanych Łódź 3:0.

W OSTATNIM MECZU LIGOWYM ATOM TREFL POSTAWIŁ SIĘ WICELIDEROWI

Pytaniem jest, jak sopockie siatkarki zareagują na przerwę w rozgrywkach. Poprzednia zupełnie im nie posłużyła i tuż po niej przegrały u siebie ze znajdującym się wówczas niżej w tabeli Giacomini Budowlanymi Toruń 0:3.

W sobotę także zagrają z zespołem niżej notowanym. Będzie to Legionovia, która ma dwa zwycięstwa mniej niż Atom Trefl, ale traci do sopockiego zespołu tylko punkt. Dlatego też ważne jest dla drużyny Piotra Mateli, aby przywieźć z Legionowa komplet punktów.

II LIGA MĘŻCZYZN. Olimpia Sulęcin - GKS Stoczniowiec Gdańsk, sobota, godz. 16

Podróż na boisko lidera II ligi zaliczą w sobotę siatkarze Stoczniowca. To ostatni mecz gdańszczan w rundzie zasadniczej. W tym roku nie udało się im jeszcze wygrać. Stoczniowiec powinien zakończyć tę fazę zmagań na 6. pozycji w swojej grupie. Natomiast Olimpia musi bronić pierwszej pozycji.

Pozostałe mecze trójmiejskich drużyn

Kadeci
Trefl SA Gdańsk - KATS Alpat Gdynia, sobota, godz. 10, hala przy ul. Kołobrzeskiej 63 w Gdańsku
GKS Stoczniowiec Gdańsk - Trefl Gdańsk II, sobota, godz. 12, Zespół Szkół Energetycznych przy ul. Reja 25 w Gdańsku
UKS Piast-B Kobylnica - Omega/Stoczniowiec II, sobota, godz. 14

Miejsca

Opinie (2) 2 zablokowane

• Atomowki

Dopingujemy dziewczyny. Jest coraz lepiej i warto je wspierać!!!