Stoczniowiec rozbił Legię w Hali Olivia

Rafał Sumowski
29 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca pokonali w Hali Olivia Legię Warszawa 9:2 (2:1, 3:1, 4:0). Aż w dwóch tercjach gdańszczanie rozpoczynali zdobywanie bramek już w pierwszej minucie gry. - Biorąc pod uwagę klasę rywala był to nasz najlepszy mecz w sezonie - cieszy się wiceprezes klubu Arkadiusz Bruliński. Rewanż w niedzielę o godz. 16. Bilety w cenie 10 i 7 zł.

9:2 Wrycza - Ziółkowski - Wróbel 47 min

STOCZNIOWIEC: Tomczyk; Lehmann, Leśniak - Wrycza, Wróbel, Ziółkowski; Ruszkowski, Wachowski - Szczerbakow, Pesta, Stasiewicz; Iwanow, Wróblewski - Kulczyk, Krasakiewicz, Sochacki; Puchalski, Błażejczyk - Michałkiewicz, Urbaniak, Paruszewski.

LEGIA: Maza; Rostkowski, Krzymowski - Vecher, Szaniawski, Porębski; Grzesik, Kran - Wołkowicz, Kubicki, Wąsiński oraz Kołodziej, Stępski, Kotyński, Popielarz.

Sobotnie spotkanie przyciągnęło do Hali Olivia około 1000 kibiców. Miejscowi fani szybko mieli powody do radości, bowiem pojedynek rozpoczął się dla gdańszczan w najlepszy możliwy sposób.

Zespół Janusza BochińskiegoKrzysztofa Lehmanna błyskawicznie wyciągnął wnioski z lekcji jakiej we wtorek udzieliła mu Cracovia. Już w 50 sekundzie gry do bramki rywali skierował krążek Tomasz Ziółkowski. Pod koniec tercji znakomite podanie Michała Sochackiego wykorzystał Jakub Stasiewicz.

Gdańszczanie utrzymywali optyczną przewagę, oddawali więcej strzałów, ale tuż przed przerwą Legia wykorzystała okres gry w przewadze. Gdy na ławce kar siedział Sochacki, kontaktowe trafienie dla wojskowych zdobył Karol Szaniawski.

W drugiej tercji gdańszczanie byli znacznie skuteczniejsi w wykorzystywaniu swojej przewagi i nie przeszkadzało im nawet, gdy grali w osłabieniu. Seria trzech bramek w ciągu czterech minut zakończona indywidualną akcją Oskara Lehmanna, praktycznie ustawiła dalszą część spotkania.

Wprawdzie Legia zdołała odpowiedzieć trafieniem Michała Porębskiego, ale już na początku ostatniej tercji kolejną snajperską sesję dla Stoczniowca urządzili sobie Stasiewicz i Marek Wróbel.

- Co tercję potwierdzaliśmy naszą przewagę. Z każdym meczem nasza forma idzie w góę, zawodnicy rozumieją się coraz lepiej. Wynik nareszcie odzwierciedla nasze ciężkie przygotowania do sezonu. Wysoka wygrana cieszy tym bardziej, że Legia to jeden z zespołów, który bije się z nami o awans do play-off - podsumował wiceprezes Stoczniowca Arkadiusz Bruliński.

W spotkaniu nie zagrał kontuzjowany Jakub Serwiński. W niedzielnym rewanżu, który zaplanowano na godz. 16 prawdopodobnie nie zagra także Sebastian Wachowski, który zakończył pojedynek z Legią z ręką na temblaku.

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w sezonie zasadniczym
27 września SMS I  Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) 17:1 (3:0, 6:1, 8:0)
11 października UKH Dębica (wyjazd) 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
12 października UKH Dębica (wyjazd) 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
18 października KTH Krynica (wyjazd) 8:4 (0:4, 3:0, 5:0)
19 października KTH Krynica (wyjazd) 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:0, k. 1:2)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
15 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
16 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:6 (2:0, 0:5, 0:2)
29 listopada Legia Warszawa (dom) 9:2 (2:1, 3:1, 4:0)
30 listopada Legia Warszawa (dom) godz. 16
13 grudnia SMS I Sosnowiec (dom)
14 grudnia SMS I Sosnowiec (dom)
20 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd)
21 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd)